Najlacnejšie exotické dovolenky v Indickom oceáne.  Maldivy   Maurícius   Reunion   Seychely

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Čo navštíviť na Korfu

Ostrov Korfu leží v Iónskom mori. Je to vždy zelený ostrov s množstvom vegetácie a preto si ho aj vybrala cisárovná Sissi za svoje letné sídlo. Kvôli svojej príjemnej klíme a dlhým piesočnatým plážam, čistému pokojnému moru. Tento ostrov má svoj šarm a vždy bude v móde. Je veľmi obľúbenou a navštevovanou destináciou, kde sa spája prírodný potenciál cestovného ruchu so sekundárnym potenciálom. Je vhodný pre mladých ľudí, pre rodiny s deťmi a aj pre seniorov. Je to pokojná oáza, ale nachádzajú sa tam tiež aj centrá zábavy.

Hlavné mesto Kerkyra je typickou prímorskou destináciou, kde je situovaných najviac luxusných hotelov, mnoho barov a reštaurácii a kultúrnych podujatí. Korfu je ostrov, kde sa snúbi príroda s pamiatkam. Najviac obľúbená medzi turistami je východná strana ostrova, kde sa nachádzajú najkrajšie a zároveň najrušnejšie letoviská. Práve tam sa sústreďujú turisti a hlavné atrakcie. V hlavnom meste sa nachádzajú historické pamiatky, úzke uličky, a taktiež tam nájdete typický grécky flegmatizmus. Sála odtiaľ rodinná atmosféra, príjemní predavači. Západné pobrežie ostrova je menej obývané, avšak ukrýva neporušenú prírodu, pokojné a čisté niekoľko kilometrov dlhé piesočnaté pláže a teplé Jadranské more.

Medzi lukratívne a najnavštevovanejšie turistické destinácie patria Moraitika, Messonghi, Agios Ioannis, Agnos, Agios Georgios, Acharavi, Benitses, Dasia, a Sidari. Typické pre tento ostrov sú menšie ubytovacie zariadenia, ako penzióny alebo privátne zariadenia, ale sú tu aj veľké a bohaté hotely.

Keď ste už na ostrove nesmiete vynechať zo svojho itineráru výlet loďou na ostrovy Paxos a Antipaxos, ktoré sú tak malé, že tam nie sú ani vybudované žiadne hotelové siete.  Nachádzajú sa tam iba čisté tyrkysové lagúny,  neporušená príroda, malé loďky a pohostinní ľudia.

Najväčšie turistické atrakcie sú Kanál lásky v mestečku Sidari. Sidari je známe svojimi romantickými útesmi a zátokami. Toto je najromantickejšia časť rušnej časti ostrova. Výnimočnou historickou pamiatkou na ostrove je palác známej cisárovny Sissi - Achilleon. Bol jej letným sídlom a ona ho mala mimoriadne rada. Nachádza sa tam tanečná sieň, komnaty cisárovnej v neporušenom stave. V záhradách paláca sa nachádza množstvo paliem,  socha bojovníka Achilleona  a je odtiaľ fascinujúci výhľad na hlavné mesto, priľahlé dedinky a pristávajúce lietadlá. Keď sa dostanete na výlet do Kerkyry nezabudnite  si pozrieť dve pevnosti, ktoré sa stali symbolmi mestečka. Sú symbolom toho, že Turkom sa nikdy nepodarilo dobyť tento ostrov. Tradičné pre toto mesto sú aj grécke večery, kultúrne podujatia a iné kultúrne akcie. Z ostrova sa veľmi často podnikajú výlety do Albánska, ktoré je veľmi blízko. Korfu je smaragdovým ostrovom vhodným pre zamilovaných ľudí. Živý ruch v kaviarňach a obchodíkoch je aj do neskorej noci. Kto bol na Korfu raz, tak sa tam proste stále vracať, lebo tento ostrov Vás úplne nadchne.

 

 

Súvisiace zájazdy


Apartmány Sofia

Grécko/Korfu/Sidari

Apartmány Sofia

Termíny od:28.6.2018 / 12 dní

Doprava:Vlastná/Autobusová

Strava:Bez stravy

Pôvodná cena: 160,00 €

Cena od: 136,00 €

-15%

Zobraziť

Dimitra Hotel CLEVER

Grécko/Korfu

Dimitra Hotel CLEVER

Termíny od:21.6.2018 / 8 dní

Doprava:Letecká

Strava:Bez stravy/All inclusive

Pôvodná cena: 366,00 €

Cena od: 179,00 €

-51%

Zobraziť

Mary Joan

Grécko/Korfu/Sidari

Mary Joan

Termíny od:21.6.2018 / 8 dní

Doprava:Letecká

Strava:Bez stravy/All inclusive

Cena od: 179,00 €

Zobraziť

Štúdiá Adonis

Grécko/Korfu/Sidari

Štúdiá Adonis

Termíny od:28.6.2018 / 13 dní

Doprava:Autobusová

Strava:Bez stravy

Pôvodná cena: 372,00 €

Cena od: 211,00 €

-43%

Zobraziť

Štúdiá Katerina

Grécko/Korfu/Sidari

Štúdiá Katerina

Termíny od:28.6.2018 / 13 dní

Doprava:Autobusová

Strava:Bez stravy

Pôvodná cena: 337,00 €

Cena od: 211,00 €

-37%

Zobraziť

Amalia

Grécko/Korfu/Acharavi

Amalia

Termíny od:23.6.2018 / 8 dní

Doprava:Letecká

Strava:Bez stravy

Pôvodná cena: 251,00 €

Cena od: 215,00 €

-14%

Zobraziť© 2014 Copyright eDovolenky.sk


Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.