Zavoláme vám

Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Špilberk odkrýva svoje tajomstvá, lahodné vína Moravy a voňavé kamélie v Rájci

Česká republika

Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
31.07.2014 dní 0,00 €

Informácie o zájazde

Program zájazdu:

Na túto marcovú sobotu máme pre vás voňavú pozvánku na tradičnú výstavu kamélií v historických priestoroch klasicistického zámku z druhej polovice 18.stor. – v Rájci, kde výstavu tejto kráľovnej zimných kvetov usporadúvajú pravidelne od začiatku 90. rokov minulého storočia. Okrem nádhernej zámockej zbierky kamélií, ktorá vlastní aj 30 – 40 rokov staré kry kamélií, nás v Rájci čaká aj zámok, ktorý zaujme jedinečnou architektúrou a prepychovo vybavenými interiérmi kniežacej rodiny Salmovcov. Zámocká zbierka obsahuje až 77 druhov klasických, či menej známych druhov kamélií. Zbieranie kamélií bolo v 19. storočí zábavou šľachty, či predstaviteľov iných majetných vrstiev. Kvitnúce rastliny sa používali k výzdobe zimných záhrad, ale stavali sa pre nich aj špeciálne skleníky. Jedinečným dokladom slávnej éry kamélií je zbierka, udržiavaná v tomto zámku. V krásne zariadených interiéroch zámku vyniká z bohatých zbierok najmä rozsiahla kolekcia orientálneho porcelánu, či slávna knižnica, obsahujúca prvotlače od 15.stor. Vysoko hodnotená aj obrazová zbierka Salmovcov, v ktorej prevládajú diela holandských a flámskych majstrov. Po prehliadke zámku a výstavy možnosť návštevy zámockého záhradníctva, kde si môžete niektorú z nádherných odrôd aj zakúpiť. 

Po prehliadke presun do metropoloy južných Čiech do Brna. Pešia prehliadka historického centra, kde sa zoznámime nielen s jeho pamiatkami, ale aj s niektorými legendami a povesťami, ktorých má Brno ako každé veľké mesto požehnane. Významnou dominantou je katedrála sv. Petra a Pavla, ktorá vznikla prestavaním pôvodného románskeho kostolíka v 14. st. Najkrajším kostolom je však chrám sv. Jakuba, ktorý v rámci prehliadky určite nevynecháme. Za zmienku stojí aj stará radnica z 11. st., ktorá je jednou z najstarších svetských stavieb v meste. Barokové obdobie Moravy pripomína dnes krásne zrenovovaný Dietrichsteinský palác a studňa Parnas – dominanta Zelného trhu. K Brnu neodmysliteľne patrí starý hrad Špilberk, založený v 13. storočí ako zemepanské sídlo, postupom času sa však pevnosť zmenila na najťažšie väzenie v celej habsburskej monarchii, označované ako„žalár národov“. Nová prehliadková trasa „Špilberk odkrýva svoje tajomstvá“ nás prevedie novoopravenými časťami južného krídla, v rámci ktorých nás zoznámi s dochovanými stredovekými pozostatkami, ale aj impozantnou kráľovskou kaplnkou, či renesančným salónom s portrétmi habsburských panovníkov.

Po prehliadke pevnosti nás na spiatočnej ceste čakázastávka v jednom z mnohých rodinných vinárstiev na južnej Morave, kde si doprajeme ochutnávku kvalitných moravských vín. Príjemná bodka na záver, čo poviete? 

Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.


© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Web design a internet marketing: Wisible