Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Biela púšť

Expedícia do egyptskej púšte

Egyptské Safari BIELA PÚŠŤ

V Egypte, kde je možné na každom kroku niečo zaujímavé vidieť, Biela púšť nečakane prekvapí. Národný park medzi oázami Farafra a Baharyja ponúka jedny z najrozmanitejších a najzaujímavejších scenérií, aké sú v Západnej púšti. Oslnivo biele skalnaté útvary pripomínajú obrazy Salvatora Daliho. Najkrajšie sú pri východe a západe slnka, kedy menia farbu na ružovú a oranžovú. Piesok okolo je posiaty úlomkami kremeňa a rôznych odrôd čiernych pyritov rovnako ako tisíckami drobných skamenelín.

Skúsený vodič, beduín z oázy Baharyja, výborne pozná púšť. Zavedie Vás do najkrajších zákutí a ukáže tie najkrajšie miesta čarokrásnej prírody. Program organizuje tak, aby ste videli a presvedčili sa, že púšť má stovky rozličných podôb. Ak sa rozhodnete spoznať aj túto tvár Egypta, safari po egyptskej púšti nikoho nesklame.

Program nášho prvého výletu smeroval z Káhiry, cez oázy Fajum a  Baharyja, do oázy Farafra. Spolu 2500km. Prvý zážitok – pyramídy v Gíze, Cheopsova pyramída, najstaršia a jediná zachovaná pamiatka zo Siedmich divov sveta. Z východnej strany komplex pyramíd stráži Sfinga proti neustále sa rozrastajúcej 20 miliónovej Káhire. Zo západnej a južnej strany sa rozprestiera obrovské územie púšte, kde je plánované vybudovať v priebehu piatich rokov nové historické múzeum starovekého Egypta. Nedokážem odhadnúť rozlohu, ale je nesmierne veľká.

Cesta pokračuje cez Faijum, najväčšiu oázu v Egypte, ktorá zásobuje Káhiru prakticky všetkým. Obrovské slané jazerá Fajum a  Qarun so sviežou zeleňou zavlažovaných polí ostro kontrastujú so skalnými masívmi črtajúcimi sa v diaľke a hneď v úvode navodzujú atmosféru zaujímavého zážitku.

Národný park chránený Unescom Wadí el Hitan – Údolie veľrýb uprostred pieskových dún bez pochybností dokáže, že tu v dávnej minulosti bolo more. Kryštálové hory s trblietajúcimi sa kryštálmi prekvapuje, že púšť nie je len piesok. Béžová farba piesku a mohutných skalných kuželov Čiernej púšte posiatych čiernou horninou v kombinácii s modrou oblohou  nečakane prebudia výtvarné vlohy aj u toho, kto by to neočakával. Iný obraz poskytuje Západná púšť, ktorá sa siaha až do Líbie.  Strmé skaly, malebné kaňony...  Idete džípom a pred očami sa Vám vynárajú  prekrásne scenérie.  Veľkolepá White desert – Biela púšť,  dokonale očarí. Čo všetko dokáže príroda! V Bielej púšti je možné sa prechádzať hodiny a dni. Každý jeden skalný útvar poskytuje zaujímavý objekt pre snímku. Ste tam sami s prírodou a najlepším fotoaparátom sa zrazu stane vlastný zrak a srdce. Obrovský priestor, ticho, pofukuje vetrík... Fascinujúca príroda zanechá hlboký zážitok.  Pekné krásne, nádherné!!!

V pieskových dunách sa zrazu objavia malebné oázy Ain Kadra, Manific spring, Ain-el Serw s vyvierajúcimi prameňmi čistej sladkej vody. Tieň paliem poskytuje príjemný odpočinok na chutný obed, ktorý pripraví sám sprievodca. Pečené kura, ryža, feta, šaláty a ovocie, chladené džúsy a minerálky (mimochodom pochádzajú tiež z púšte, z oázy Siwa), beduínsky čaj, alebo káva so zákuskom. Kúpanie v malom bazéne príjemne osvieži. V noci spíte pod holým nebom,  pozorujete hviezdy a vychádzajúci mesiac. Ráno vás zobudia prvé slnečné lúče. Výborné raňajky sú dobrý štart do nového dňa. A púšť je opäť zaliata slnkom...

Návšteva múzea Zlatých múmií v oáze Baharyja a hrobiek, kde odpočívali po stáročia, rímskych pamiatok hlboko v púšti, ako aj Múzea výtvarného umenia vo Farafre, po pamiatkach v Gíze, uspokojí aj toho najnáročnejšieho turistu a výletu na safari vdýchne pečať naozajstného kultúrneho zážitku. Nechýba  párty v púšti s beduínskou hudbou, večerou, spevom a tancom. Návšteva beduínskej domácnosti presvedčí, že Slovák v Egypte nie je len turista, ale priateľ. Zoznámite sa s milými, úprimnými a skromnými ľuďmi, ktorí Vás pohostinne a srdečne privítajú. Kto sa odváži vyskúšať aj sandboard, zážitok bude o to dokonalejší.

S dopravou netreba  mať žiadne obavy, Toyota čaká na letisku v Káhire, kde Vás aj privezie v deň Vášho odchodu. Rozlúčiť sa s touto tvárou Egypta je veľmi ťažké!

 

 

Súvisiace zájazdy

Ďalšie zájazdy

Nevšedná výprava egyptskými oázami a púšťou nielen za pamiatkami UNESCO

Nevšedná výprava egyptskými oázami a púšťou nielen za pamiatkami UNESCO

Termíny od:18.8.2018 / dni

Doprava:

Strava:

Cena od: 0,00 €

Zobraziť

Oázy - zelené oči púšte a svedkovia dávnej minulosti

Oázy - zelené oči púšte a svedkovia dávnej minulosti

Termíny od:18.8.2018 / dni

Doprava:

Strava:

Cena od: 0,00 €

Zobraziť

Ďalšie zájazdy


© 2014 Copyright eDovolenky.sk


Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.