Najlacnejšie exotické dovolenky v Indickom oceáne.  Maldivy   Maurícius   Reunion   Seychely

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Pevninské Grécko

Grécko Pevnina, Pevninské Grécko, hotel Athos Palace, hotel Theophano Imperial Palace

O TOM, AKO SME SA, NAMIESTO SEDENIA V KANCELÁRII, VYBRALI ZA MINIMUM ČASU SPOZNAŤ MAXIMUM DESTINÁCIÍ (časť 1. – pevninské Grécko)

 

Najobľúbenejší mesiac pracovníkov cestoviek je jednoznačne máj. Nie kvôli tomu, že je to čas lásky, kedy kvitnú čerešne a rozvoniavajú orgovány, či kvôli krásnemu tichu pred búrkou alebo lepšie povedané lavínou objednávok a klientov, ktorým počas letnej sezóny poradíme a pomôžeme nájsť vysnívanú dovolenku, ale kvôli možnosti na vlastné oči uvidieť a najmä zažiť to, čo svojim klientom vlastne ponúkame. V máji totiž prebieha väčšina tzv. infociest, kedy cestovné kancelárie pozývajú skupinu vybraných zamestnancov cestovných agentúr na „inšpekciu“ hotelov, ktoré v rámci svojho katalógu ponúkajú.

A tak, keď prišla ponuka vidieť počas šiestich dní sedem rôznych destinácií, sme sa s kolegyňou celé nadšené rovno prihlásili. Grécke Chalkidiki, Olympská riviéra, Rhodos, Kréta, Peloponéz a Bulharské Slnečné Pobrežie a Obzor a to všetko iba v priebehu šiestich dní.

20.05. sme vyrazili. Priamy let Bratislava – Thessaloniki (Solún) trval príjemnú hodinku a pol a jeho trvanie nám spestrila tradičná lietadlová bageta. Potom nasledoval cca 60-70 minútový (80 km) autobusový transfer po obchvate Solúnu (inak celkom slušná cesta, takže po pár minútach nie ste vytrasení ako na tankodróme), počas ktorých sme mohli pozorovať polia ešte zelenej pšenice lemované vlčími makmi. Mierime do oblasti Chalkidiki, konkrétne na ich najzápadnejší „prst“ Kassandra, kúsok od dedinky Kalithea.

Ako prvé sme mali v programe dva vedľa seba ležiace hotely zo siete G Hotels - hotel Athos Palacehotel Theophano Imperial Palace. Hneď prvá super vec je, že všetky štyri tunajšie hotely (teda nielen dva, ktoré sme navštívili my) sú orientované na zdravú stravu a kopec vecí, z ktorých varia, si sami dopestujú na políčkach za hotelmi. Ďalšia je úplne nenormálna rybia reštaurácia (tvrdili, že jedna z najlepších na Chalkidiki a popravde po tom, čo som vyskúšala určite neklamali), ktorá sa nachádza vo vedľajšom hoteli Pallini Beach (mimo all inclusive).

Hotel Athos Palace je menší, slušný a čistý hotel postavený v polovici 70-tych rokov a odporučila by som ho najmä stredne náročným rodinám s deťmi. Posledná veľká rekonštrukcia v hoteli prebehla pred 9 rokmi. Jeho najväčšou pýchou je plavecký olympijský bazén, ku ktorému v zime 2016/2017 pristavali aj detský bazén so šmykľavkami. Príjemný majiteľ hotela nadšene zdôraznil, že jeho personál sa riadi heslom „servis s úsmevom“, čo vyvolalo úsmev na tvárach všetkých tých, ktorí mali s rýchlosťou gréckeho, hoci usmievavého, servisu skúsenosti. Určite ma ale potešili tým, že si v hoteli spravili menšie múzeum (lepšie povedané pár vitrín), kde vystavili predmety objavené archeológmi počas stavby hotela a centrom vodných športov a kurzmi potápania s možnosťou získania certifikátu.

Podľa môjho názoru je hotel príťažlivý najmä svojou hrubozrnnou pieskovo-štrkovou plážou, vďaka čomu sa piesok až tak nevíri a voda pôsobí oveľa čistejším dojmom a ako príjemný bonus je súkromná (čo sa v Grécku často nevidí), čiže tu máte bezplatný plážový servis (ležadlá + slnečník).

hotel athoshotel athos izba

Ešte pred 7 rokmi bol Hotel Theophano Imperial Palace súčasťou hotela Athos Palace (tvorí ho viacero nižších budov v záhrade), ale potom hotel úplne zrekonštruovali a ohodnotili na 5*, vďaka čomu sa stal luxusnejšou alebo lepšie povedané vyššou alternatívou ubytovania v hoteli Athos Palace. Super je, že počas obedov a večerí tu vždy môžete naživo sledovať variť šéfkuchára.

Hotel má vyčlenenú časť v rámci spoločnej súkromnej pláže, teda opäť krásna hrubozrnná pieskovo-štrková pláž s bezplatným plážovým servisom (ležadlá + slnečník) a jeho klienti majú prístup aj k športovým aktivitám a potápačskému centru v hoteli Pallini Beach (v ktorom možno uvidíte aj niektorú z mnohých svadieb, ktoré sa tam zvyknú konať), ktorý sa nachádza z druhej strany vedľa hotela Athos Palace.

Hotel Theophano Imperial PalaceHotel Theophano Imperial Palace izba

Po výbornom neskorom obede sa napojíme sa diaľnicu smer Atény a pomaly sa presúvame smerom k nádhernému horskému masívu a sídlu gréckych bohov – Olympu, kde nás už čakajú ďalšie dva hotely nášho dnešného programu. Skôr ako sa dostaneme k nim, nechajme autobus pomaly šinúť smerom na juh a ja vám zatiaľ porozprávam, prečo zbožňujem Olympskú riviéru. Už pri prvom pohľade na kopce cítim pokoj, ktorý z nich priamo sála. Ich blízkosť pre mňa znamená, nielen, že môžem skutočne vypnúť a striedať kúpanie v mori s lozením po kopcoch (pre záujemcov: dá sa vyliezť aj na najvyšší vrch Olympu - Mytikas 2 917 m.n.m. a najnovšie už do polovice kopca vylezie aj autobus, takže na výstup stačí jeden deň, nie dva ako tomu bolo donedávna), ale že lesy zároveň očistia a ochladia vzduch a celý pobyt tak bude krásny nielen na pohľad, ale aj na pocit.

Tí, ktorí majú radi romantické až gýčovité prímorské scenérie, by určite nemali vynechať návštevu neďalekého ostrova Skiathos, kde sa natáčali aj niektoré scény z filmu Mamma Mia.

Milovníkov kultúry a histórie určite poteší návšteva dedinky Litochoro s kláštorom sv. Dionýza, horskej dedinky Palaios Panteleimonas, do ktorej sa dostanete cestičkou v národnom parku lemovanou gaštanmi, dubmi a jahodovcami, či veľmi slušne zachovaných múrov hradu Platamon. A ak by Vám tunajšej histórie bolo stále málo, pokojne sa vyberte do archeologického múzea Dion alebo na bájne kláštory na vrcholoch skál – Meteora.

Medzitým autobus zastavuje pred hotelom Dion Palace. Už na pohľad hotel vyššej kategórie nás víta luxusne pôsobiacim bazénom, peknou plážou s okruhliakovým vstupom do mora a bezplatným plážovým servisom, a najmä neskutočnými výhľadmi na Olymp aj more. Jediné, čo sa mi v tomto hoteli nepáčilo bolo, že bar fungoval iba do 23:00 a podávali sa v ňom iba soft drinky a koktail dňa. Ale za tie výhľady to určite stojí. Ale poďme ďalej, pretože nás už čakajú v poslednom hoteli dnešného programu.

Hotel Dion Palace Resort SPA CenterHotel Dion Palace Resort SPA Center izba

Približne 1km od dedinky Leptokaria (taxík stojí cca 5 EUR, ale v lete tu premáva aj vláčik) leží hotel Olympian Bay. Sympatický areál, recepcia schovaná mimo hlavnej budovy, bazén by už niesol aj rekonštrukciu, ale pláž krásna jemná piesková so štrkovo-okruhliakovým vstupom. Kopec obchodíkov, reštaurácii. Škoda, že všetko mimo all inclusive. V areáli by sa drobci vyšantili, ale hmmm, ako to povedať... Dobré, ale málo J.

hotel Olympian Bayhotel Olympian Bay izba

Po večeri unavení, ale spokojní padáme do postelí a tešíme sa, čo si pre nás prichystá Rhodos.

Súvisiace zájazdy

Ďalšie zájazdy

Termíny od:18.1.2020 / dni

Doprava:

Strava:

Cena od: 0,00 €

Zobraziť

Termíny od:18.1.2020 / dni

Doprava:

Strava:

Cena od: 0,00 €

Zobraziť

Termíny od:18.1.2020 / dni

Doprava:

Strava:

Cena od: 0,00 €

Zobraziť

Hotel Vritomartis

Grécko/Kréta/Chora Sfakion

Hotel Vritomartis

Termíny od:17.4.2020 / 8 dní

Doprava:Vlastná/Letecká

Strava:Polpenzia

Pôvodná cena: 6,00 €

Cena od: 5,28 €

-12%

Zobraziť

Apartmány Sofi

Grécko/Thassos/Pefkari

Apartmány Sofi

Termíny od:5.6.2020 / 13 dní

Doprava:Vlastná/Autobusová/Letecká

Strava:Bez stravy/Večera/Polpenzia

Pôvodná cena: 130,00 €

Cena od: 97,80 €

-25%

Zobraziť

Stella

Grécko/Olympská riviéra/Olympic Beach

Stella

Termíny od:8.6.2020 / 13 dní

Doprava:Vlastná/Autobusová

Strava:Bez stravy/Večera/Polpenzia

Pôvodná cena: 130,00 €

Cena od: 97,80 €

-25%

Zobraziť

Ďalšie zájazdy


© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.