Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Starobylé Atény dnes

Najdôležitejšie civilizácie starovekého sveta rozkvitli práve v Aténach a znova ožívajú prostredníctvom záujmu turistov.

Atény sú najstarobylejšie mesto a má z Európy najdlhšiu históriu, pretože je to niekdajšia kolíska civilizácie. Kozmopolitné mesto je známe už zo staroveku, je dôležitým kultúrnym centrom a významným európskym prístavom, odkiaľ vychádzajú lode do celého sveta. Je pomenované po svojej bohyni Palas Aténe. Najdôležitejšie civilizácie starovekého sveta rozkvitli práve v Aténach a znova ožívajú prostredníctvom záujmu turistov. Atény sú preslávené svojou históriou a dnes bohužiaľ aj demonštráciami pred parlamentom, čo je nelichotivé. Mesto ponúk očarujúce pamiatky a odvšadiaľ na Vás dýcha história. Sídlia tu rôzne archeologické inštitúcie a je tu veľa záhrad a luxusných štvrtí. Mekka histórie, aj tak sa dá obrazne nazvať toto mesto. Pamiatky na tieto staroveké časy sa v meste doteraz zachovali a patria aj do svetového zoznamu UNESCO. Na každom rohu v tomto meste narazíte na námestia a parky spestrené sochami gréckych filozofov, či hrdinov z čias vojen.

Turistov láka najmä tisíce rokov stará stavba svetového formátu akým je Akropola. Je symbolom gréckeho umenia a nachádza sa na vrchole kopca nad Aténami, odkiaľ je dychberúci výhľad na hlavné mesto. Celý komplex stavieb pozostáva z Erechteionu, chrámu Atény Niké, Partenónu a niekoľkých menších budov, ktoré sa tu zachovali. Momentálne je Akropola v prestavbe, ale napriek tomu záujem turistov o tento komplex neklesol, práve naopak. Ruiny starovekého sveta si chce každý pozrieť a vyfotiť sa s nimi. Pod Akropolou sa nachádza veľké množstvo stánkov, obchodíkov. Hneď oproti Akropole, keď prejdete cez hlavnú cestu, je možné vidieť Diov chrám a symbolický Hadriánov oblúk v centre mesta, ktorý tvorí akoby vstup do mesta staroveku. Nemožno vynechať pri Vašich potulkách mestom vynechať ani univerzity, kde kedysi študovali známi grécki mudrci a filozofi. Spomenúť možno napríklad Platónovu akadémiu, na ktorú keď sa pozriete budete sa cítiť ako v starovekom Grécku. Najznámejšia ulica v Aténach je ulica Monastikari, ktorá sa hemží davmi zvedavých turistov a narazíte tu aj na mešity alebo fontány.

Atrakciou, ktorú nesmiete vynechať z Vášho zoznamu pri návšteve mesta je Parlament so symbolickou výmenou stráží. Pred týmto Parlamentom s vejúcou gréckou vlajkou sa zhromažďujú demonštrujúci nespokojní grécki obyvatelia veľmi často. Number one sú aj atrakcie ako Olympijský štadión ktorí si vždy zvečňujú turisti na svoje fotoaparáty. V Aténach nájdete aj veľa chrámov, tie ktoré skutočne stoja za pozretie napríklad Kapnikarea, Ayios Nikalaos Rangavas, Ayios Asomatoi. Nachádzajú sa tam aj moslimské semináre, židovské synagógy. Ďalším pekným miestom pre Vašu dovolenku a spoznávanie je aj Syntagma námestie a uličky, ako jedna z najstarších ulíc Atén a Syntagmické námestie. Keď chcete načerpať silu z rastlín a zelene neváhajte sa vybrať do botanickej záhrady Aténskej univerzity.Najvýznamnejšou štvrťou je Plaka. Táto mestská časť je charakteristická pokojom a príjemnou atmosférou. Automobily tu majú prísny zákaz a preto sem veľmi radi chodia turisti. Štvrť sa rozprestiera priamo pod Akropolou na mieste antického osídlenia. Nestačí, keď si Atény pozriete iba raz, musíte sa tam vrátiť, pretože sa nedajú spoznať iba za pár dní.

 

Súvisiace zájazdy

Ďalšie zájazdy

Letecký zájazd do Atén

Grécko/Atény

Letecký zájazd do Atén

Termíny od:20.10.2018 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 399,00 €

Zobraziť

To Nejlepší z Athén

Grécko/Atény

To Nejlepší z Athén

Termíny od:28.3.2019 / 4 dni

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 520,00 €

Zobraziť

Blíže k bohům

Grécko

Blíže k bohům

Termíny od:25.9.2018 / 8 dní

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky/Polpenzia

Pôvodná cena: 626,00 €

Cena od: 536,00 €

-14%

Zobraziť

Okruh Řeckem

Grécko

Okruh Řeckem

Termíny od:26.9.2018 / 8 dní

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky/Polpenzia

Pôvodná cena: 682,00 €

Cena od: 538,00 €

-21%

Zobraziť

To nejlepší z Athén + Moře (letecky)

Grécko/Atény

To nejlepší z Athén + Moře (letecky)

Termíny od:26.6.2019 / 5 dní

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 558,00 €

Zobraziť

To nejlepší z Athén + Delfy + Osios Lukas (letecky)

Grécko

To nejlepší z Athén + Delfy + Osios Lukas (letecky)

Termíny od:10.4.2019 / 5 dní

Doprava:Letecká

Strava:Raňajky

Cena od: 597,00 €

Zobraziť

Ďalšie zájazdy


© 2014 Copyright eDovolenky.sk


Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.