Najlacnejšie exotické dovolenky v Indickom oceáne.  Maldivy   Maurícius   Reunion   Seychely

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Dvůr Králové - Zoo - Safari

V kráľovohradeckom kraji, v malebnom prostredí Podkrkonošia môžete nájsť jednu z najväčších a najznámejších zoologických záhrad v Čechách a Európe. Vďaka jej rozlohe a prostrediu sa môžete preniesť priamo do Safari a objaviť kúsok Afriky. Od mája do októbra tu premáva v dĺžke 4 km špeciálne upravený "safaribus". Z jeho paluby majú návštevníci podrobný výhľad na pravú africkú safari s voľne sa pohybujúcimi stádami rôznych druhov pakoní, antilop, zebier, afrických kráv watusi a iné. Zoo vznikla po vojne na mieste súkromného parku. Najväčší rozmach nastal v 70-tych rokoch 20. storočia. V tomto období sa zoo začala špecializovať na safari. Z 8 expedícií do Africkej divočiny priviezli cca 2000 zvierat - medzi inými aj šelmy, opice, plazy.

Program zájazdu:

Zoologická záhrada je rozdelená do niekoľkých pavilónov.
Najprv spoznáte dva biotopy - tropický les a savanu, kde voľne poletujú vtáky z rôznych tropických oblastí. Súčasťou tohto pavilónu je expozícia orangutanov.
Vaše kroky budú ďalej smerovať do vodného sveta predstavujúceho obraz tropického dažďového pralesa a život pod hladinou jazier, riek i morí, v ktorých prebývajú rôzne druhy plazov a drobných primátov. Vidieť možno taktiež koralový útes zobrazujúci vzájomne prepojený systém siedmich rôznych sladkovodných tôní s tropickými rybami.
Ďalej budete postupovať do Pavilónu hrošíkov libérijských, kde je imitovaný africký dažďový les vytvárajúci pocit domoviny.
Nachádza sa tu aj Pavilón levov  imitujúci africkú savanu so stromami a umelým jazerom.
V Pavilóne okapi môžete zahliadnuť tajomné pralesné žirafy.
Pavilón primátov ponúka najväčšiu kolekciu ľudoopov - šimpanzov, goríl, orangutanov v Českej republike. Nájdete tu aj najväčšiu chovnú skupinu afrických stromových gueréz angolských.
Jednou z najnovších atrakcií je Svet dinosaurov ponúkajúci prehliadku modelov 13 druhov dinosaurov v životnej veľkosti vrátane Tyranosaurusa rex.
Po prehliadke jednotlivých pavilónov si môžete prezrieť galériu obrazov slávneho ilustrátora Praveku  Zdeňka Buriana.

Po areáli sa dá povoziť panoramatickým vláčikom. Taktiež je tu veľké množstvo stánkov s občerstvením, ktoré majú nápadité názvy - "U lemura", "U plameniakov", "U tigrov".


V prípade záujmu nás kontaktujte na 0917 881 999 alebo emailom na objednavka@desirea.sk
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.