Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Autosalón Paríž

Výstavy v Paríži pre skupiny a školy

PARÍŽSKY AUTOSALÓN
SVETOVÁ AUTOMOBILOVÁ VÝSTAVA "Mondial de l´Automobile"

1. - 16. 10. 2016

Ponuka zájazdu do hlavného mesta Francúzska PARÍŽA, kde sa koná svetová automobilová výstava „Motor Show“ AUTOSALON PARIS. Jesenný autosalón ponúka najnovšie novinky vo svete automobilizmu a je zameraný hlavne na osobné automobily. Očakávajú sa vždy viaceré svetové premiéry. Každoročne sú prihlásených vystavovatelia z viac ako 25 štátov, ktorí budú prezentovať asi 560 značiek. Výstavný areál Paris – Expo – Porte de Versailles bude počas výstavy otvorený 10.00 – 22.00 hod. K dispozícii je 8 výstavných hál. Svetový Autosalon Paris v r.2012 navštívilo 1 263 467 návštevníkov a 10 600 novinárov. Z dávnejšej histórie : V roku 1898 sa konal prvý raz v Paríži autosalón na"terasách Tuileries" v Tuilerieských záhradách a prilákal 232 vozidiel, okolo 140 tisíc návštevníkov. O 110 rokov neskôr, na jeseň roku 2008, 1.432.972 návštevníkov bol zaznamenaný na autosalóne v Paríži, rekordný počet návštevníkov vo výstavných halách.

Navrhovaný program:
1. deň
odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách (14:00), nočná jazda cesta nonstop cez Rakúsko, Nemecko.
2. deň
Príchod do PARÍŽA v ranných hodinách. Pešia 9 hod. prehliadka centrom mesta /Pantheon - zvonku, Luxemburgské záhrady, Latinská štvrť, ostrov Cité s katedrálou NOTRE DAME a Justičným palácom, radnica, Forum les Halles, moderné múzeum G. Pompidou, fakultatívne prehliadka svetoznámeho múzea LOUVRE, V ranných hodinách (cca 7:30 hod.) príchod do Paríža, prehliadka mesta: ostrov Île de la Cité - najstaršia časť mesta: Consiergerie - nádherná budova väznice, v ktorej bol väznený aj kráľ Ludovít XVI. a Mária Antoinetta, na múre sa nachádza stredoveký orloj, Sainte chapelle - gotická kaplnka z 13. storočia, ukrývajúca jedinečné vitráže s 1134 výjavmi zo Starého a Nového zákona, Justičný palác - najstaršie sídlo francúzskych kráľov, dnes komplex súdnych budov zaberajúcich takmer jednu tretinu ostrova, katedrála Notre Dame - skvost gotickej architektúry, konali sa tu kráľovské korunovácie, svadby i pohreby, Victor Hugo tu zasadil dej románu Chrám matky božej. Hôtel de ville - mestská radnica, sídlo parížskej správy od roku 1357, dejisko mnohých povstaní a revolúcií, moderné múzeum G. Pompidou CENTRE Pompidouovo centrum, prechádzka popri rieke Seine k LOUVRE - fakultatívne prehliadka svetoznámeho múzea LOUVRE kedysi kráľovský zámok, dnes s vyše 35 000 exponátmi, najväčšie múzeum na svete. Pešo cez Tuilerieské záhrady k Víťaznému oblúku - Arc de Triomph . Nástup do autobusu pri Arc de Triomph Prejazd autobusom okolo Víťazného oblúka a bulvárom Champs d´Elysées, Príchod k mostu Pont d´Alma – v blízkosti tunela, v ktorom zahynula princezná Diana, plavba loďou po Seine. Plavba realizovaná loďou spoločnosti Bateau-Mouches , odchod na ubytovanie, nocľah. Hotelové ubytovanie mimo centra od Paríža. Možnosť individuálneho obeda v cenovo prijateľnej reštaurácii v blízkosti moderného múzea G. Pompidou Centre.
Poznámka: záujemcovia majú možnosť celodennej účasti na automobilovej výstave aj tento deň, presun metrom.

3. deň
Kontinentálne raňajky . Odtiaľ presun autobusom cez nám. Trocadero /výhľad z terasy na vežu Eiffel/ cez most Iéna k Eiffelovej veži dominante Paríža. Prvý vstup o 09:30hod Výstup výťahom. Eiffelova veža - 324 metrov vysoká veža postavená pri príležitosti výstavy, ktorá sa konala v Paríži roku 1889, na pamiatku stého výročia Veľkej Francúzskej revolúcie. Popoludní pešo k Invalidovni - Hotel des Invalides - komplex budov, ktoré dal vystavať kráľ Ľudovít XIV. pre 6 000 vojnových veteránov. Dnes tu sídli: Múzeum armády, ktoré mapuje francúzsku vojenskú históriu, Invalidovňa - vojenská nemocnica a domov pre vojnových veteránov, Dóm, ktorý je sídlom francúzskeho vojenského ordinariátu a v jeho krypte sa nachádzajú hrobky cisára Napoleona Bonaparte, jeho brata, syna Orlika, významných generálov a maršálov, Múzeum rádu oslobodenia - najčestnejšie francúzske vyznamenanie, udeľované tým, ktorí sa zaslúžili o víťazstvo spojencov počas 2. svetovej vojny, Múzeum modelov pevností a opevnených miest,. Odtiaľ presun metrom do najvyššie položenej štvrti mesta MONTMARTRE /kostol Sacré Coeur, štvrť umelcov, kabaret Le Moulin Rouge, nám. Pigalle/. Ku kostolu Sacré Coeur možnosť ísť lanovkou. Cca 20.00 hod. návrat do hotela. Možnosť neskorého individuálneho obeda v cenovo prijateľnej reštaurácii v blízkosti Place Clichy, neďaleko Moulin Rouge.

4. deň
Po kontinentálnych raňajkách odchod do Paríža. Celodenná účasť na svetovej výstave automobilov"Mondial de l´Automobile". Autobus bude parkovať v garážach Porte de Versailles v blízkosti výstaviska. Odchod z Paríža cca 19.00 hod. od výstaviska, cesta nonstop na Slovensko.

5. deň
Návrat na Slovensko cca 13.00 hod.

358,00 EUR/ osoba (pri počte osôb 20)
239,00 EUR/ osoba (pri počte osôb 30)
179,00 EUR/ osoba (pri počte osôb 40)

Presná kalkulácia bude vypočítaná na základe počtu prihlásených a miesta nástupu (kalkulované z BA). Pri skupinových zájazdoch nad 20 osôb (školy, kolektívy) majú 2 osoby (pedagóg, organizátor) cestu zdarma.
Cena zahŕňa: Dopravu luxusným autobusom 2x ubytovanie v 3* hoteli, 2x kontinentálne raňajky, parkovné, služby sprievodcu CK, prehliadky podľa programu bez vstupov, insolventnosť CK, DPH.
Cena nezahŕňa: Komplexné cestovné poistenie štandard 1,75 EUR deň/osoba, Komplexné cestovné poistenie plus 2,15 EUR deň/osoba, 1-lôžková izba 60,- EUR, Vstupy na autosalón, do pamiatok a múzeí.

 

V prípade záujmu nás kontaktujte na 0917 881 999 alebo emailom na objednavka@desirea.sk
Cena zájazdu:179 €
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.