Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Skrytá tvár Paríža

Nezvyčajný zájazd do Paríža.

Skrytá tvár Paríža

Tento trochu atypický zájazd je vhodný najmä pre tých, ktorí už v Paríži boli a nechcú opäť absolvovať starú známu neoriginálnu trasu Eiffelova veža – Louvre – Versailles, kde okrem ďalších más turistov nenájdu nič nové alebo pre všetkých tých, ktorí chcú zistiť, ako vyzerá skutočný Paríž. Dámy a páni, držte si klobúky, začína sa jazda po Paríži, ako ho poznajú iba skutoční Parížania.

Zoznam pamiatok, ktoré navštívime:

1.DEŇ:

Parížske katakomby, stanica metra Denfert-Rochereau.

Ako v Paríži plynuli roky a v meste postupne rástol počet jeho obyvateľov, bolo potrebné poskytnúť týmto obyvateľom viac priestoru na život. Na základe toho sa miestni inžinieri a plánovači rozhodli presunúť masu ľudí, ktorá je najmenej náchylná protestovať – v tomto prípade mŕtvych. V jednom z najväčších inžinierskych počinov v histórii boli v tichosti vyhrabané milióny mŕtvych Parížanov a ich pozostatky boli uložené pozdĺž stien chladných vlhkých chodieb ležiacich pod Mestom svetla. Tu ležia, v nekonečnej tme skutočného kráľovstva mŕtvych, až do dnešného dňa.

Cintorín Père Lachaise.

Hlavný vchod je vedľa metra linky 2 zastávky Philippe Auguste alebo bočný vchod 500m od linky 3, zastávky Père Lachaise  Jeden z najslávnejších cintorínov na svete založil v roku 1804 Napoleon a pomenoval ho podľa spovedníka Ľudovíta XIV. Pôvodne sa nachádzal ďaleko od mesta a bol dejiskom iba mála pohrebov. Preto sa majitelia rozhodli previezť sem s veľkou pompou pozostatky velikánov ako La Fontaine a Molière. Stratégia dosiahla želaný efekt a počet ľudí, ktorí chceli byť pochovaní medzi slávnymi Parížanmi takmer zo dňa na deň prudko vzrástol. Okrem toho tu má hrobku aj americký spevák a textár skupiny Doors Jim Morrison, spisovateľ Oscar Wilde, Honoré de Balzac, Marcel Proust či Adolf Thiers, ktorý bol s najväčšou pravdepodobnosťou zodpovedný za masaker komunardov (partizánov). Ironické je, že neďaleko jeho hrobky sa nachádza aj pamätná stena venovaná práve 147 komunardom zastreleným v posledný deň  pred pádom parížskej komúny. Stojí tu aj pomník obetiam nacizmu a fašizmu, urna s popolom obetí z krematória koncentračného tábora vo Flossenburgu.

Nostradámova hrobka, Salon de Provence, Bouches du Rhône

Základný kameň s latinským textom od manželky známeho Nostradáma znie takto: „Tu ležia kosti presláveného Michel de Nostredame, jediného zo všetkých smrteľníkov hodného zaznamenávať udalostí celého sveta jeho takmer božským perom pod vplyvom hviezd. Žil 62 rokov, 6 mesiacov a 17 dní. Zomrel v salóne v roku 1566. Nedovoľme prosperite rušiť jeho odpočinok. Anne Pons Gemelle želá svojmu manželovi naozajstné šťastie."

Nostredame, zvyčajne označovaný v latinčine ako Nostradamus, bol francúzsky lekárnik a veštec, ktorý vydal zbierky proroctiev, ktoré sa od tej doby stali známe po celom svete. Najznámejšia z nich  Les Propheties (Proroctvá) sa objavila v roku 1555. Nostradamus v nej predpovedá mnoho veľkých svetových udalostí. K jeho najzarytejším obdivovateľom patrila aj Katarína Medici, ktorá si Nostradáma osobne privolala do Paríža, aby vytvoril horoskop pre jej deti. Aj dnes vám mnohí, ktorí navštívili hrob slávneho Nostradáma, povedia, že keď stáli pred ním cítili silné prílevy energie a emócií.

Múzeum Fragonard

V 18. storočí mali francúzske zdravotnícke školy študijné pomôcky vyrobené jedným z dvoch spôsobov. Buď boli vyrezané z farebného vosku alebo vyrobené z reálnych vecí - orgánov, končatín, prepletených cievnych systémov - vysušených alebo konzervovaných vo formaldehyde. Veterinár Honoré Fragonard bol majstrom druhého spôsobu, a mnoho z jeho najvýraznejších diel môžete vidieť práve tu.

2.DEŇ

Parížska cesta do očistca

Ak si môžete udržať chladnú hlavu, kým ju všetci ostatní strácajú, bude sa Vám parížska cesta revolúcie páčiť. Stačia Vám pevné topánky, voda a štipka predstavivosti.  Cesta začína na Place du Concorde, Metro Concorde. Kľúčovým dátumom je 21. január 1793, kedy poddaní Ľudovíta XV. premenovali námestie na Place de la Révolution a svojho kráľa prostredníctvom kata Samsona o jeho vznešenú hlavu pripravili. Aby sme zistili, ako sa z Francúzov stal takýto krvilačný národ, musíme urobiť krok späť v čase. V záhradách Tuileries sa  nachádza palác s rovnakým menom, ktorý bol dejiskom viacerých revolučných bitiek. V predvečer dňa Bastily ho dav v túžbe po zbraniach vyplienil. Oblúkom v severnom krídle Louvru sa dostaneme na Place du Carrusel, kde gilotína stále iba krátko, a odtiaľ sa ponad Seinu k dostaneme k École des Beaux-Arts, kde sa Alexandre Lenoir snažil zachrániť francúzske dedičstvo.

Zastavíme sa na Rue de l´Abbaye, kde bolo v septembri 1792 v záhrade uväznených a zmasakrovaných 115 kňazov a Café Procope – obľúbené miesto Voltaira a Rousseaua, kde si prezrieme Voltairov stôl a dokonca pohľadnicu od Márie Antoinetty.
V období teroru bol každý dostupný priestor používaný ako väzenie. V pivnici krčmy Trois Mailletz boli počas renovácie objavené mučiace nástroje a dnešný jazzový klub Caveau de la Huchette bol miestom tribunálu a popráv. Dostaneme sa na Ile de la Cité, kde sa nachádzala Conciergerie pôvodne kráľovský zámok, neskôr „predizba smrti“ – jedno z najhorších väzení revolúcie, kde väzni spávali vo vlastných exkrementoch. Výnimkou bola iba Mária Antoinette, ktorá mala vlastnú izbu s pohovkou.

Na Rue Vielle du Temple (č. 47 s hlavami medúzy na dverách) je mestský dom, odkiaľ boli tajne posielané zbrane do Ameriky a iba kúsok od neho sa nachádza Musée Carnavalet so zbierkou predmetov z revolučnej histórie. Na ceste k Bastille si všimneme hnedé tehly v zemi, ktoré vyznačujú, kde stála väznica Bastille.

Ruiny Bastily

Bastille (Bastila) je všeobecne známa v súvislosti s úlohou, ktorú zohrala vo francúzskej revolúcii. Jej výstavba začala ešte v roku 1357 a takmer do roku 1600 sa postupne rozširovala. Pôvodne to bola obdĺžniková stavba s ôsmymi vežami, ktoré boli obklopené vodnou priekopou. Toto bolo niekoľko rokov domovom neslávne známeho markíza de Sade a tajomného muža so železnou maskou.

Place du Trôn bolo posledné mieto, kde stála gilotína pred tým, ako bola presťahovaná na Concorde, kde sťala hlavu slávnemu Robespierrovi. V roku 1794 vražedný nástroj ukončil viac ako 1000 ľudských životov na námestí Place de la Réunion. Dôkazy tohto masakru sa nachádzajú na Cimitiere de Picpus. Tu sa v dvoch hromadných hrobov nachádzajú pozostatky 1,306 ľudí zabitých gilotínou v poslednom brutálnom období teroru v júni a júli 1794. Je tu pochovaný aj Général Lafayette, ktorý gilotíne síce unikol a chradol v rakúskych väzniciach, ale dožil sa zrelého veku 74 rokov.

3.DEŇ:

Museé des Egouts

Celé storočia bola hlavným zdrojom pitnej vody a zároveň odpadových kanálom v Paríži rieka Seina. Konštrukcia podzemného kanálového odpadového systému začala v napoleonskom období. Dnes sa tieto kanále zmenili na trochu smradľavé múzeum dlhé 2100 km, ktorý je označený replikou názvu ulice na povrchu.

Musée de l'Assistance Publique

História parížskych nemocníc – obdobia odkedy začali existovať schránky pre opustené bábätká až do úsvitu modernej medicíny sú tu zobrazené prostredníctvom malieb, výtlačkov, napodobenín nemocníc a lekární.

Ďalej navštívime Elyzejské polia, Saint Ouen - Oblasť v severnej časti mesta, kde sa nachádza obrovský blší trh.

Canal St. Martin

Oblasť mesta okolo desiatej arrondessement, kde sa stretávajú „Bobo“ (skrátené bourgeois bohemian), plná útulných kaviarničiek a butikov, kde si okrem sŕkania bohatej krémovej kávy a načúvania myšlienkam miestnych užijeme aj nádherné výhľady na kanál a skutočnosť, že sme objavili, ako vyzerá skutočný Paríž.

Zájazd pre skupiny Vám naceníme na základe termínu, zvolenej dopravy a počtu osôb. Letecký je zájazd možný z Bratislavy, Budapešti a Viedne. Z každého letiska je vždy iná cena. Zájazdy autobusom sú z celého Slovenska, podľa toho odkiaľ daný kolektív pochádza. Tu sa ceny pohybujú už od 222 €

 

 

V prípade záujmu nás kontaktujte na 0917 881 999 alebo emailom na objednavka@desirea.sk
Cena zájazdu:222 €
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.