Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Budapešť - Tropikárium

V metropole Maďarska, v Budapešti, žijú približne 2 milióny obyvateľov. Pri návšteve mesta môžeme odhaliť jej rozmanitú, miestami smutnú históriu, neuveriteľnú architektúru a bohaté kultúrne dedičstvo. Práve pre tieto prívlastky je Budapešť často nazývaná aj "stredoeurópskym Parížom." V jej identite sa skrýva krása západného luxusu a ľudovej tradície. Budapešť sa rozlieha v jemnej zákrute Dunaja. Spoznávať môžeme rozsiahle zelené parky a prepracované kúpeľné domy.

Program zájazdu:

Prehliadka mesta ponúka širokú scenériu najvýznamnejších pamiatok. Medzi ne patrí areál Budínskeho hradu s kostolom sv. Mateja, Rybárska bašta poskytujúca výhľad po širokom okolí, najmä po nábreží Dunaja, ktoré patrí do zoznamu svetových pamiatok UNESCO. Peštianska strana Dunaja v sebe ukrýva budovu Maďarského parlamentu, baziliku sv. Štefana a Operu. Námestie Hrdinov vás prenesie do spoločnej histórie Slovákov a Maďarov.

Po prehliadke mesta budú vaše kroky smerovať do Tropikária, najväčšieho akvária strednej Európy. Vznik tropikária sa spája s menom Karólya Farkasdiho zo Švédska. On a jeho rodina založili podobnú inštitúciu v roku 1990 v Kolmardene a v roku 2000 v Budapešti. Najväčšou atrakciou oceanária je akvárium s kapacitou 1,4 milióna litrov morskej vody. Rozsiahla plocha ponúka scenériu zo života domácich rýb, zvierat žijúcich v tropických pralesoch a živočíchov žijúcich v hĺbke morí a oceánov. Druhou najväčšou scenériou, ktorú  majú návštevníci možnosť vidieť je dažďový prales. Tento poskytuje príležitosť zažiť krátku ukážku pravej tropickej búrky. Vášmu oku určite neuniknú mnohé hady, vtáky, chameleóny, korytnačky, škorpióny, raje a okrem mnohých ďalších živočíchov aj rôzne druhy žralokov. Určite si nenechajte ujsť možnosť pozrieť sa na kŕmenie žralokov, ktoré sa koná pravidelne každý štvrtok medzi 15:00-16:00.

Záujemcovia môžu absolvovať hodinovú okružnú plavbu po Dunaji.V prípade záujmu nás kontaktujte na 0917 881 999 alebo emailom na objednavka@desirea.sk
Cena zájazdu:20 €
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.