Dovolenka v Karibiku už od 959 €    Pattaya od 535 €

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Veľký okruh Bavorskom

Autobusové zájazdy pre skupiny.

Veľký okruh Bavorskom

Do Bavorska sa nechodí len na jesennú slávnosť piva Oktoberfest. Do Bavorska sa chodí aj poznávať. Územne najväčšia a súčasne najbohatšia spolková krajina Nemecka pozýva nadýchať sa horského vzduchu v čistej prírode miestnych pohorí. Láka na plavbu po krištáľových jazerách. Otvára náruč turistom v lete aj v zime vo vychytených lyžiarskych strediskách. Nabáda na prechádzku po romantických hradoch. Dokazuje, že kultúra a mentalita tunajších obyvateľov je výrazne odlišná od zvyšku Nemecka. Poďte s nami na pivo a klobásky a spolu s nimi si vychutnajte aj bohaté turistické lahôdky regiónu z ktorého pochádza aj súčasný pápež Benedikt XVI. či Alžbeta Bavorská, Sissi.1. deň: Rodisko najznámejšej vianočnej piesne „Tichá noc, svätá noc“. Bola prvýkrát uvedená v r. 1818 v dedinke Oberndorf v kostole, na ktorého mieste dnes stojí kaplnka a my stojíme pred ňou. Obľúbené dovolenkové miesto Bavorska, Chiemské jazero = Bavorské more, ľadovcového pôvodu, ktoré pomaly zaniká. Z masy vody vykúkajú štyri ostrovy. Navštívime dva z nich: Herrenchiemsee (ostrov pánov) a Frauenchiemsee (ostrov dám). Prvý ukrýva palác postavený kráľom Ľudovítom II., nikdy nedokončený. Mnoho miestností však odkrýva verejnosti svoje vnútro. Druhý ostrov je domovom ženského kláštora. Dobre vychladené pivo nás po náročnom dni čaká v hlavnom meste Bavorska – Mníchove (fakultatívne večer po ubytovaní). Živo pulzujúce mesto, „najobývateľnejšie“ mesto Nemecka, miesto neslávne známych letných OH z r. 1972. Bude to miestna špecialita Weizenbier (pšeničné pivo), zlatistý Helles alebo najsilnejšie (6 - 9 % alkoholu) miestne pivo Starkbier?

2. deň: „Possi“, to je prezývka zámku Possenhofen na brehu Starnberského jazera. Kedysi tu žila cisárovná Sissi s celou rodinou, preto aj múzeum je zasvätené iba jej. Hrad Schlossberg nás očarí hlavne exteriérmi. Šľachtici tu totiž žijú aj v dnešných dobách a súkromie si strážia. Lyžiarske stredisko Garmisch-Partenkirchen, zimné OH (1936), majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní, skoky na lyžiach, atď. Užime si panorámu hôr, ktorú sme doteraz mohli sledovať iba z televíznych prenosov. Zubačkou pod vrchol najvyššej hory Nemecka Zugspitze (2 962 m). Jej vrchol zakrýva jediný ľadovec na nemeckom území. Aj ten sa stále zmenšuje, preto sa zakrýva v lete izolačnými plachtami, odrážajúcimi slnečné žiarenie.

3. deň: Dnes sa ponoríme do romantiky bavorských zámkov – letné sídlo a miesto výchovy Ľudovíta II. Hohenschwangau leží hneď oproti panovníkovmu neskoršiemu útočisku - zámku Neuschwanstein. Rozprávkový zámok priťahuje fi lmárov a Popolušku z Disneylandu takisto, lebo jej hrad vyzerá navlas rovnako. Tak ako väčšinu pútnikov zláka aj nás rokokový Wieskirche, kostol sv. Jozefa (UNESCO). V 18. st. začal bičovaný spasiteľ z dreva plakať a zázrak bol na svete. Zázraky sa dejú aj v Oberammergau dedinke s rozprávkovo pomaľovanými domami. Obyvatelia sa v r. 1634 vrúcne modlili k Bohu, aby ich ušetril morovej pliagy. Za pomoc mu sľúbili pašiové hry a tak v rokoch končiacich nulou sa všetci obyvatelia (cez 2000 hercov, spevákov, hudobníkov a technikov) účastnia týchto slávností. Benediktínske opátstvo Ettal. S malou prestávkou existuje od 14. st. až dodnes. Jedným zo známych kláštorných produktov je Etallský likér. Ochutnajme. Bylinky sú predsa zdraviu prospešné.

4. deň: : „Rozprávkový kráľ“ Ľudovít II. nás sprevádza naďalej. Jediný z troch palácov, ktorý nechal postaviť a videl ho aj dokončený, je zámok Linderhof. Už nemusíte cestovať do Francúzska kvôli Versailles, jeho zmenšenú kópiu majú aj v Bavorsku. Meno dostal podľa lipového stromu, pod ktorým panovník sedával pri východe slnka a raňajkoval. Stále tam stojí. Národný park Berchtesgaden je značka, ktorá sa dobre predáva. Nielen pre zimné športy, ale aj pre rôzne prírodné atrakcie. Čaká nás expedícia do soľnej bane. Tajomný svet tunelov, kam sa dostali kedysi iba baníci. Vydajme sa po ich stopách, aby sme spoznali, odkiaľ pochádza tá soľ, ktorá je vraj nad zlato. Prehliadka mestečka Berchtesgaden.

5. deň: Vyvezme sa honosným výťahom až na vrchol Kehlstein (1834 m n. m.), kde sa týči „Hitlerovo Orlie hniezdo“, darček k jeho 50.narodeninám. Prekrásny panoramatický výhľad na celý NP, ktorý bol pôvodne určený iba pre nacistického diktátora (paradoxne mal strach z výšok) a jeho návštevy. Informácie o nacistických vodcoch, ktorí tu pravidelne dovolenkovali, poskytne dokumentačné centrum vo forme múzea. Najvyššie položené jazero Nemecka – Königssee pod monumentálnym skalným masívom Watzmanu, 3. najvyššej hory krajiny (2 713 m). Hlboké údolie, strmé zrázy, ľadovcový pôvod a ostrozelená farba jazera pripomínajú nórske fjordy. Okružná plavba so zastávkou pri kostole sv. Bartolomeja, možnosť vychádzky k ľadovcovej kaplnke v stene Watzmanu. Pevnosť Hohenwerfen, vypínajúca sa na skalnom výbežku a výhľad na údolie Salzach. Práve tu Juraj Jakubisko nakrútil známy rozprávkový seriál o strašidlách - Teta (fi lm Pehavý Max a strašidlá). Návrat v neskorších večerných hodinách.Cena zahŕňa: Autokarovú dopravu z NR, TT, BA, 4x ubytovanie v 3* penziónoch/ hoteloch, 4x bufetové raňajky, sprievodcu CK, poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa: Vstupy podľa programu, komplexné cestovné poistenie.

Ostatné doplatky: Za 3 večere 42 €, za 1/1 izbu 95 €, za predné miesto v autokare 7 €.NENECHÁME SI UJSŤ:

Orlie hniezdo a NP Berchtesgaden
Rozprávkové zámky Ľudovíta II. – Herrenchiemsee, Neuschwanstein, Hohenschwangau, Linderhof
Oberndorf - rodisko najznámejšej vianočnej piesne „Tichá noc, svätá noc“.
Garmisch-Partenkirchen a vrch Zugspitze
Rokokový kostol Wieskirche, Benediktínske opátstvo Ettal a ženský kláštor Frauenchiemsee

V prípade záujmu nás kontaktujte na 0917 881 999 alebo emailom na objednavka@desirea.sk
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.