Najlacnejšie exotické dovolenky v Indickom oceáne.  Maldivy   Maurícius   Reunion   Seychely

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Nórsko - Nový Zéland Európy

Nórsko pre skupiny.

 

Ak ste nadšenými milovníkmi prírody, Nórsko je to pravé orechové. Majestátne hory, hlboké fjordy, ohlušujúce vodopády, rozoklané pobrežie drsného Severného mora. Čistota a nadbytok prírody sa preniesla aj na tunajších obyvateľov. Na tomto kúsku zemegule žijú dobrosrdeční ľudia, ktorí nepoznajú zlo a preto si nezamykajú ani domy ani autá. Život v úplnom súlade s prírodou je pre nich i dnes to najdôležitejšie. Sú pyšní na svoju vlasť - vlasť Vikingov, zem polnočného slnka, kolísku lyžovania. Nech sa páči, máte možnosť si to overiť na vlastnej koži. Ale pozor, ak sem raz zavítate, budete sa chcieť vrátiť. Nórsko je totiž magnet, ktorý pritiahne a už nepustí.

1. deň: Odlet a prílet do Osla, hlavného mesta Nórska.

2. deň: Oslo uprostred lesov a jazier, do ktorého sa zarezáva Oslofjord, hemžiaci sa jachtami a loďkami, je dnes najrýchlejšie rastúcim európskym veľkomestom. Kráľovský palác ako ofi ciálna rezidencia kráľovskej rodiny či radnica, kde sa každoročne udeľuje Nobelova cena mieru. Vigeland park a viac ako 200 sôch z bronzu, žuly a železa ako celoživotné dielo sochára Gustava Vigelanda. Najnavštevovanejší bulvár Karl Johans gate (symbol moderného Osla) aj polostrov Bygdoy – 1 100 rokov staré vikingské plavidlá, polárna loď FRAM, ktorá doplávala k južnému aj severnému pólu.

3. deň: Cesta do vnútrozemia sa krúti typickou nórskou prírodou. Jazda cez serpentíny či prechody na trajektoch poskytuje dostatok priestoru na jej vychutnanie. Nóri sa však nepýšia iba prírodnými skvostmi. Dôkazom technicky zvládnutej a umelecky veľmi rozmanitej architektúry, ktorá pracovala s drevom, je mimoriadne zachovalý ranokresťanský drevený stĺpový kostolík v Borgunde. Porozhliadnime sa po kresťanskom interiéri a porovnajme ho s dechtovanou strechou plnou škľabiacich sa dračích hláv na štítoch, ktoré pripomínajú skôr pohanské motívy. Pokračujeme prechodom cez najdlhší cestný tunel na svete (24,5 km) - Lardalský tunel. Horská železnica Flaamsbana zostupuje z drsných hôr stanice Myrdal (865 m) do úrodného kraja pri dedinke Flam. Čaká nás asi najdobrodružnejšia jazda vlakom na svete. Je to jazda tunelom na horskej dráhe s fotozastávkami. Na jednej strane vodopády, na druhej priepasť. Prestali ste dýchať?

4. deň: Plavba loďou cez Aurlandsfjord. Vysoké skalné steny dovoľujú slnečným lúčom preniknúť sem iba pár mesiacov v roku. Prúd vody nás plynulo dovedie až do Naroyfjordu, najužšieho a najkrajšieho fjordu západnej časti krajiny. V priezračnej vode je výborné kúpanie pre otužilcov. Na jeho konci leží učupené mestečko Gudvangen, ktoré sa nám chystá odkryť labyrint jaskýň s malými jazierkami medzi bielymi skalnými stenami. Správne použitie svetla a farieb vytvára tie najneuveriteľnejšie efekty. Iba na tomto mieste na zemi nájdete najväčšie svetové zásoby horniny anortozit, druh mramoru s obsahom zlata aj alumínia. Väčšie zásoby sú už len na mesiaci. Autobus sa ďalej prediera hore trinástimi serpentínami na úseku po Stalheimskleivi, najpríkrejšej ceste Nórska. Dívajme sa radšej dole na vodopád Stalheimfossen, pretože kraj cesty sa nám občas stráca z dohľadu.

5. deň: Najväčší ľadovec pevninskej Európy Jostedalsbreen má prívlastok jeden z najkrajších v Nórsku, preto nemôže ujsť ani našej pozornosti ešte skôr, ako sa vyberieme na divokú jazdu na vyhliadku z hory Dalsnibba (1 495m). Krásny výhľad je aj z Orneveien = Orlia cesta, ktorá v jedenástich dlhých úzkych zatáčkach stúpa priamo do hôr. Ďalší úchvatný pohľad dole. Geirangerfjord so známymi vodopádmi „Sedem sestier“, „Ženích“ a „Nevestin závoj“ je nepochybne najfotografovanejším miestom. Každé leto musí zvládnuť nával až pol milióna návštevníkov. My absolvujeme plavbu ako vystrihnutú z väčšiny nórskych pohľadníc - medzi mestami Hellesylt a Geiranger.

6. deň: Ľahko dostupná aj pre nás bude Gudbrandsjuvet, iba 5 m široká a 20 - 25 m vysoká, hrôzu naháňajúca roklina, cez ktorú si svoju cestu razí rieka Valldola. Vydajme sa ďalej po stopách trollov najprv k Trollveggen (Trolia stena) – najvyššia kolmá skalná stena v Európe (1000 m, previs 50 m), prestížny cieľ pre mnohých horolezcov a následne k Trollstigen (Trolia cesta) – horská cesta s uzučkými zákrutami cez jedenásť serpentín. Na vrchole nás čaká vyhliadková plošina, odkiaľ je viditeľný vodopád Stigfossen. Cesta z Molde do Kristiansundu je už niekoľko rokov bohatšia o jednu atrakciu – 12 mostov a kamenných hrádzí Atlantickej cesty. RV 64 spája jednotlivé ostrovčeky a útesy v dĺžke 8,3 km. Človek má pocit, že prechádza priamo cez more. Cesta je chránená ako kultúrne dedičstvo a stala sa populárnym miestom na natáčanie automobilových reklám. Tu naše putovanie podmanivou nórskou prírodou končí. Ak vás chytilo za srdce, zaručene sa sem ešte vrátite.

7. deň: Kedysi hlavné mesto a sídlo kráľov Trondheim podľa amerických vedcov najideálnejšie miesto na svete. Široké ulice, nízke drevené domy, dobrý vzduch a dokonca možnosť lovenia lososov. Srdce stredného Nórska na pobreží Nórskeho mora a zároveň v strede krajiny s najkrajšou gotickou stavbou v strednej Európe - Nidarosdom s telesnými pozostatkami svätého Olafa. Odlet domov z Trondheimu.

 

Cena zahŕňa: Leteckú dopravu Budapešť – Oslo a Trondheim – Viedeň, transfer Bratislava - Budapešť, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, autokar počas pobytu, 6x ubytovanie v hoteli 3*, 6x raňajky, plavbu po fjorde Geiranger a Naroyfjordu, lístok na železnicu Flamsbana, sprievodcu CK, poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa: Komplexné cestovné poistenie.

Ostatné doplatky: Za 5 večerí (okrem 1. dňa) 95 €, letiskové a servisné poplatky 130 €, 1/1 izba 239 EUR.

V prípade záujmu nás kontaktujte na 0917 881 999 alebo emailom na objednavka@desirea.sk
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.