Exotika z Viedne. Najvýhodnejšie letecké dovolenky z viedenského letiska. 

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Jednodňový Osvienčim a Brezinka

Zájazdy pre školy a kolektívy

Poznávací zájazd do Osvienčimu.

Osvienčim - symbol holokaustu, genocídy a utrpenia. V roku 1979 bol koncentračný tábor zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Pozostáva z dvoch areálov.

Osvienčim I. bol na príkaz Heinricha Himmlera z 27. apríla 1940 prebudovaný z bývalých poľských vojenských kasární, ktoré pozostávali zo 16. jednopodlažných budov. Pôvodne mali slúžiť pre poľských zajatcov. Neskôr však Nemci zámer zmenili a začali budovať koncentračný tábor. Prvý transport dorazil do tábora 14. Júna 1940.

Druhý rozsiahly tábor neďaleko Osvienčimu, tzv.Osvienčim II sa nachádza za obcou Brezinka (Nemecky Birkenau). Bol vystavaný na príkaz Rudolfa Hössa v roku 1943. Pozostával v desiatok drevených barakov (dnes už neexistujúcich) a niekoľkých murovaných budov. Je obohnaný len jedným plotom z ostnatého drôtu, v ktorom viedlo vysoké napätie. Po obvode sú rozmiestnené strážne veže a lampy. Mimo oplotenia tábora sa nachádzajú dve veľké plynové komory a krematóriá, ktoré Nemci pred postupujúcim ruským frontom zbúrali, takisto podpálili všetky drevené baraky.

Tábor fungoval až do oslobodenia ruskými vojskami 27. Januára 1945. Nemci však dostali príkaz na definitívne opustenie tábora už 17. Januára po priblížení ruských vojsk. Väčšina väzňov bolo neschopných transportu. Zvyšní sa schovali pred evakuáciou (najmä deti).

Navrhovaný Program:
Odchod v skorých ranných hodinách z miesta podľa Vášho výberu. Napoludnie príchod do Osvienčimu, prehliadka tábora. Nasleduje presun do tábora Brezinka - prehliadka tábora.  V prípade dostatku časovej rezervy po prehliadke možnosť zastávky v blízkom nákupnom stredisku, možnosť nákupov v neďalekých centrách. Odchod na Slovensko. Predpokladaný príchod 22.30 hod.

72,00 EUR/ osoba (pri počte osôb 20)
48,00 EUR/ osoba (pri počte osôb 30)
36,00 EUR/ osoba (pri počte osôb 40)

Presná kalkulácia bude vypočítaná na základe počtu prihlásených a miesta nástupu (kalkulované z BA). Pri skupinových zájazdoch nad 20 osôb (školy, kolektívy) majú 2 osoby (pedagóg, organizátor) cestu zdarma.

Cena zahŕňa: Doprava luxusným autobusom, vstup do múzea Osvienčimu, odposluchy, lokálny sprievodca, slovenský sprievodca počas celej cesty, parkovné, DPH, insolventnosť CK
Cena nezahŕňa: Komplexné cestovné poistenie štandard 1,75 EUR deň/osoba, Komplexné cestovné poistenie plus 2,15 EUR deň/osoba,

V prípade záujmu nás kontaktujte na 0917 881 999 alebo emailom na objednavka@desirea.sk
Cena zájazdu:36 €
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.