Exotika z Viedne. Najvýhodnejšie letecké dovolenky z viedenského letiska. 

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Hainburg a Schlosshof

Hainburg a Schlosshof pre kolektívy

Malebné mestečko Hainburg, ležiace na brehu Dunaja, patrí medzi často navštevované miesta. Vďaka veľmi dobre vybudovanej cyklotrase sa stalo obľúbeným cieľom cykloturistov a korčuliarov. Hainburg leží v priestore, ktorý sa nazýva Uhorská brána. Mesto bolo priesečníkom rôznych kultúr od čias Keltov, cez Rimanov, Slovanov, starých Maďarov a Germánov.

Reprezentatívny barokový zámok Schloss Hof predstavuje život šľachty v 18. a 19. storočí. Jeho vznik sa datuje od začiatku 18. storočia, kedy dal nový majiteľ, princ Eugen Savojský, prebudovať pôvodný objekt. No z krásy svojho sídla sa princ tešil len 8 rokov. Po jeho smrti sa ho získala neter Anna Viktória, ktorá ho napokon predala Márii Terézii. Tá ho venovala svojmu manželovi. V nasledujúcom storočí bol zámok veľmi poškodený a až začiatkom 21. storočia sa začala jeho rekonštrukcia. Zámok lemujú terasovité záhrady a obrovský hospodársky statok.

Program zájazdu:

Cieľom prvej časti výletu je Hainburgský hrad, ktorý sa začiatkom 11. storočia spomína ako pevnosť tzv. Východnej marky a sídelné miesto vládnucej dynastie Babenbergovcov. Vypína sa na 291 m vysokom kopci Schlossberg priamo nad mestom. Z hradu sa zachovali obytná veža, časť paláca a okrúhla románska kostnica. Architektonicky a historicky najcennejšia je kaplnka sv. Pankráca z 12. storočia. Od hradu až k Dunaju sa ťahá opevnenie dokončené v 13. storočí. Ide o najkompletnejšie a najzachovalejšie opevnenie v strednej Európe. Z hradu si môžete pozrieť celý Dunaj s jeho ramenami skrytými v zeleni Národného parku Donau-Auen. Oproti nemu je výhľad na vrch Braunsberg (344 m), osídlený Keltmi. Na opačnej strane sa týči kopec Hexenberg (476 m ), smutné dejisko upaľovania čarodejníc v 16. storočí.

Po návšteve hradu budú vaše kroky smerovať na zámok Schloss Hof. Počas návštevy si môžete prezrieť krásny barokový palác s čestným nádvorím so zachovanými pôvodnými barokvými štukami a umelecky tvarované terasovité záhrady v minulosti preslávené v celej Európe. Zaujímavosťou je originálny skleník - Oranžéria v zámockej záhrade,  v ktorom rástli cudzokrajné rastliny - veľká vášeň princa Eugena Savojského. V parku si môžete prezrieť i ďalšie objekty, napríklad jaskynnú fontánu, mini Zoo s 200 zvieratami, bránu pri Moravskom poli - Marchfeldtor, od roku 2010 vodná hra.

Na záver výletu môžete navštíviť čokoládovňu firmy "Hauswirth" v Kittsee, v Csoko-csárde máte možnosť ochutnať čokoládové dobroty, poprípade si ich aj zakúpiť.


V prípade záujmu nás kontaktujte na 0917 881 999 alebo emailom na objednavka@desirea.sk
Cena zájazdu:15 €
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.