Dovolenka v Karibiku už od 959 €    Pattaya od 535 €

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Arborétum Tesárske Mlyňany a zámok Topoľčianky

Jednodňový zájazd autobusom

V okrese Zlaté Moravce sa nachádza chránený areál, ktorého súčasťou je Arborétum Mlyňany. Boli založené v roku 1982 uhorským šľachticom dr. Štefanom Ambrózy-Migazzim. V interiéry arboréta sa nachádza zbierka jednej z najväčších cudzokrajných drevín v strednej Európe. V máji a júny je zbierka najpôsobivejšiou, kvitnúce nespočetné množstvo drevín Vás zláka svojími farbami.
Topoľčianky, sú známe zámkom, ktorý leží na severnom konci obce. Do Topoľčianok chodieval takmer každým rokom prvý prezident ČSR T. G. Masaryk. V múzeu je sprístupnená expozícia nábytku, zbraní a taktiež bytových doplnkov z 16.-19.storočia tak, ako ho tu zanechali poslední šľachtickí majiteľia pri odchode v roku 1918. Tri krídla zámku s manadrovou nadstavbou slúžia ako hotelová časť.

Program zájazdu.
Po príchode do areálu Arboréta Mlyňany pôjdeme prejsť cez jeho najstaršiu časť, ňou je Ambrózy park, ktorý tvorí jeho jadro. Hlavná prehliadková trasa vedie Ambrózyho parkom, Severoamerickou plochou a Východoázjiskou meria 4,5km, na jeho trase budeme môcť vidieť jeho krásy z vyše 2500 druhov okrasných drevín kde v pomerne krátkom čase získate informácie o najhlavnejších zaujímavých drevinách rastúcich v objekte.

Po prechádzke Arborétom sa presunieme k severnej časti Topoľčianok. Kde nás čaká prehliadka zámku, jeho expozícia zbraní a nábytku taktiež bytových doplnkov ako sú napr. koberce, vyšívané orientálne závesy, obrazy, keramika.. Vonku môžme tiež prejsť starým zámockým parkom. V ňom možno vidieť mnoho sôch s poľovníckou tématikou, taktiež poľovnícky zámoček a množstvo okresných drevín.
V blízkosti môžme nájsť aj Národný žrebčín ktorý je pre známy chovom bielych "tancujúcich" Lipicánov.

V prípade záujmu nás kontaktujte na 0917 881 999 alebo emailom na objednavka@desirea.sk
Cena zájazdu:15 €
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.