Najlacnejšie exotické dovolenky v Indickom oceáne.  Maldivy   Maurícius   Reunion   Seychely

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Slovenská ústredná hvezdáreň Hurbanovo

Zájazdy do Hurbanova pre školy a skupiny

Nebývalý záujem o prírodné vedy v 19. storočí vyvolal v celosvetovom meradle úsilie o zakladnie nových, moderných astronomických observatórií. Veľmi významnou udalosťou v dejinách astronómie na Slovensku bolo v roku 1871 založenie jedného z prvých astrofyzikálnych observatórií v Európe, hvezdárne v Hurbanove.  Zakladateľ hvezdárne dr. Mikuláš Konkoly-Thege, patril na prelome 18. a 19. storočia k popredným vedeckým svetovým osobnostiam. Táto hvezdáreň patrí medzi historicky najstaršie a najvýznamnejšie inštitúcie vedeckej kultúry na Slovensku. Jej 141 ročnú činnosť charakterizujú pozoruhodné výsledky v odborno-pozorovateľskej, výskumnej a vzdelávacej oblasti.

Program zájazdu:

Návštevníci hvezdárne získajú nové poznatky z oblasti astronómie. Taktiež môžu pozorovať hviezdnu oblohu, kométy aj meteority. Svoje novozískané vedecké poznatky môžu ešte doplniť informáciami o histórii mesta Komárno.
Komárno ležiace pri sútoku Dunaja a Váhu v nadmorskej výške 108 -115 m, je jedným z najstarších sídlisk v Karpatskej kotline a mestom s bohatou históriou. Žili tu Kelti, neskôr Rimania, ktorí vybudovali vojenský tábor a mesto Brigetio.
V priebehu 10. storočia tu vzniklo opevnené a ohradené miesto, ktoré sa v čase utvárania uhorského štátu stalo strediskom Komárňanského komitátu. Pri sídle komitátu, komárňanskom hrade vznikla osada s rovnakým názvom. V prvých listinách sa spomína pod názvom Camarum, Kamarn, Camarun, Kamar, Comaron.
Bohaté dejiny Komárna, život a dielo osobností, ktoré sa viažu k mestu, dokumentujú expozície Podunajského múzea, expozície Zichyho paláca. Prezrieť si môžete tiež pamätnú výstavu Franza Lehára, Móra Jokáiho a pravoslávny kostol s expozíciou balkánskeho sakrálneho umenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V prípade záujmu nás kontaktujte na 0917 881 999 alebo emailom na objednavka@desirea.sk
Cena zájazdu:13 €
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.