Najlacnejšie exotické dovolenky v Indickom oceáne.  Maldivy   Maurícius   Reunion   Seychely

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Na trase Florencia - Rím

Zájazdy pre školy a kolektívy

NA TRASE FLORENCIA – RÍM   5 DNÍ / 4 NOCI

1. deň: Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat a odlet do Florencie. Transfer na hotel, odloženie batožiny a začiatok pešej prehliadky mesta. Klenot Toskánska, Florencia (UNESCO), formovala dejiny Západu ako žiadne iné mesto. Tu sa zrodila renesancia. Mesto nabité umením, kultúrnym bohatstvom a históriou. Od pradávna magnet umelcov, talentovaných spisovateľov a filozofov, domov Michelangela, Machiavelliho a Medicejských. Galleria dell’ Accademia, ktorá sa pýši originálom Michelangelovho Dávida alebo Galéria Uffizi – najväčšia umelecká galéria v Taliansku, Botticelliho Zrodenie Venuše, Tizianov zmyselný akt Venuše urbínskej, Caravaggiovo ranné dielo Bakchus, Zvestovanie Panny Márie od Leonarda da Vinci...Najstarší dochovaný most Ponte Vecchio, obložený obchodíkmi s klenotmi, zlatom a šperkami, palác Pitti.

2. deň: Florencia: Dóm Santa Maria del Fiore s osembokou kupolou od Brunelleschiho čnejúcou nad srdce mesta naproti baptisterium S. Giovanni s unikátnymi bronzovými dverami a sochami od Pisana a Ghibertiho. Biely, zelený a ružový toskánsky mramor je do tretice využitý na Kampanilu navrhnutú Giottom. Hýrivo vyzdobená Medicejská Kaplnka s obrovskými rodinnými hrobkami, najkrajšie námestie Florencie - Piazza della Signoria, kde sa týči Pallazo Vecchio a socha Michelangelovho Dávida (kópia, originál sa nachádza v Galérii dell´Academia), gotický kostol Santa Croce s hrobmi a pomníkmi Michelangela či Galilea. Mámé tu celý deň a dostatok času na poznávanie, túlanie sa a unášanie nekonečnou nádherou Florencie....Podvečerný presun rýchlovlakom z Florencie do centra Rím. Ubytovanie.

3. deň: Rím (UNESCO): Skúsili ste si niekedy prečítať taliansky názov mesta Roma odzadu? Amor! Presne vystihuje jeho atmosféru, ktorú si každý jeden návštevník zamiluje. Jedinečná koncentrácia dejín, legiend a pamiatok vždy vzbudzovala úžas a úctu. Monumentálne Koloseum, dejisko krutých gladiátorských hier a zápasov s divokými zvieratami. Forum Romanum, staroveké obchodné, politické a náboženské centrum, vznikajúce v priebehu 900 rokov, s úpadkom rímskeho impéria však stratilo význam a premenilo sa v pastviny. Kapitol, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., prvého kráľa zjednoteného Talianska. Okázalé barokové námestie Piazza di Navona s Berniniho Fontánou štyroch riek, ležiace na ruinách antického štadiónu, bludisko úzkych uličiek okolo najlepšie zachovanej antickej stavby Ríma - Pantheonu, chrámu „všetkých bohov“. Najslávnejšie rímske námestie Piazza di Spagna so španielskymi schodmi, vo dne v noci plné turistov. Najväčšia fontána, teatrálne dielo Nicola Salvi, Fontana di Trevi. Hodením mince si zabezpečíme skorý návrat do večného mesta. A iné....

4. deň: Deň nabitý emóciami a históriou. Vatikán (UNESCO) – najmenší nezávislý štát na svete, „mesto v meste“ s rozlohou 0,44 km². 400 stálych obyvateľov, vlastná pošta, mena, noviny, rozhlasová stanica, armáda a švajčiarska garda chrániaca najvyššieho predstaviteľa katolíckej cirkvi pápeža. Posolstvo Urbi et Orbi (Mestu a svetu). Tradičné veľkonočné požehnanie z Námestia sv. Petra vo Vatikáne udeľované pápežom. Príhovor pápeža Benedikta XVI. k aktuálnej sociálnej situácii vo svete a pozdrav pápeža v desiatkach jazykov rôznych národov sveta.

5. deň: Pred popoludňajším odletom si môžete individuálne poprechádzať po rímskych uličkách, sadnúť si na kávu. Pre tých čo preferujú poznať Rím ešte dôkladnejšie má náš sprievodca pripravenú záverečnú prehliadku Ríma. Transfer na letisko a odlet domov.

 

Cena na osobu v dvojlôžkovej izbe: 689 €

Cena zahŕňa: Leteckú dopravu Viedeň – Florencia a Rím - Viedeň, transfer Bratislava – letiko Schwechat – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, 1x ubytovanie v 3* hoteli vo Florencii, 3x ubytovanie v 3*/4* hoteli v Ríme, 4x rozšírené kontinentálne raňajky, sprievodcu CK a poistenie proti insolventnosti CK.

Cena nezahŕňa: Vstupy podľa programu, miestnu dopravu, komplexné cestovné poistenie.

Povinné doplatky: Vlak Florencia – Rím 60 €, letiskové poplatky 120 €.

V prípade záujmu nás kontaktujte na 0917 881 999 alebo emailom na objednavka@desirea.sk
Cena zájazdu:689 €
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.