Najlacnejšie exotické dovolenky v Indickom oceáne.  Maldivy   Maurícius   Reunion   Seychely

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Kyjev s výletom do Černobylu

Školské zájazdy Ukrajina.

Kyjev s výletom do Černobylu

Presný názov Ukrajiny znamená zem, ktorá leží na kraji. Na kraji Európy a na prahu Ázie. Na okraji záujmu turistov? Mýtus, ktorý už neplatí. Keďže sa rozvíja od 11. storočia, disponuje obrovským množstvom historických pokladov. Jedným z nich je starobylý Kyjev, hlavné a najväčšie mesto krajiny, ležiace na pravom brehu rieky Dneper. Napriek tomu, čo sa nahovorilo, Kyjev patrí k jedným z najočarujúcejších metropol Európy. Považuje sa za sídlo slovanskej kultúry. Povráva sa, že človek môže prejsť z jedného konca mesta na druhý bez toho, aby opustil tieň množstva stromov. Do tohto zeleného mesta Vás pozývame zbúrať všetky mýty a oprášiť si azbuku.

1. deň: Po prílete do Kyjeva, hlavného mesta Ukrajiny, prechádzka po živom bulvári Chreščatyk plnom umelcov, reštaurácii, obchodov a tej pravej ukrajinskej atmosféry. Hlavný ťah centra mesta so srdcom, ktorým je námestie Mejdan Nezaležnosti, dejisko Oranžovej revolúcie. Uličkami sa prepletieme až k „Zlatým vrátam“ - jednej zo zlatých brán mesta. Na večeru “zapadneme“ do niektorej z miestnych reštaurácií na pravý boršč či plemene (pirohy plnené mäsom).

2. deň: Hneď zrána sa ocitneme v tieni najstaršej kyjevskej Katedrály sv. Sofi e (UNESCO). Za vzor jej slúžila istanbulská Hagia Sofi a. Konali sa tu ofi ciálne a náboženské obrady, korunovácie a pohreby kniežat, ktorí sú tu pochovaní. Zvonica s pohľadom na zlaté kupoly kyjevských chrámov. Okolo jazdeckej sochy Bogdana Chmelnického, ukrajinského hrdinu, prídeme ku Katedrále sv. Michala s jej nádherne sa lesknúcimi kupolami. Pamätník hladomoru – pamiatka na ukrutnosti, ktoré komunistický režim páchal na svojich obyvateľoch. Zaujímavá štvrť s vládnymi budovami nás dovedie ku nenapodobniteľnému chrámu sv. Andreja a hneď pod ním sa ocitneme na najmalebnejšej uličke, tzv. Andrijevskom spusku. Umelci a čulý ruch pri predaji suvenírov. Štvrť Podol so zámkom Richarda Levie Srdce, námestie Kontraktova s mnohými pamiatkami.

3. deň A: Fakultatívne Černobyľ. Privátnym autobusom odchod do Černobyľskej zóny, bezpečnostná inštruktáž, so slovenským sprievodcom prehliadka samotného mesta Černobyľ, opusteného prístavu, múzea techniky, ktorá likvidovala následky katastrofy, návšteva opustených alebo zakopaných dedín v okolí Černobyľu. Odchod na ubytovanie, spoločná veľká večera. Večerný program podľa dohody skupiny na mieste. 3. deň B: Kto nemá záujem vidieť naživo miesto najväčšej atómovej katastrofy, v ponuke je múzeum ľudovej architektúry a života pod holým nebom Pirogovo. Reprezentatívna vzorka zväčša drevených objektov privezených z celej Ukrajiny. Druhú polovicu dňa strávime v najposvätnejšom mieste medzi európskymi pravoslávnymi svätyňami Kyjevo-pečerskej Lavre (UNESCO), kde na nás čakajú kláštory a jaskyne z 11. st. naplnené posvätnou atmosférou. Plameňmi sviečok si budeme v jaskyniach ako za starých čias svietiť na cestu.

4. deň A: Fakultatívne Černobyľ. Bohaté raňajky. Odchod na prehliadku do mesta Pripjať, kde navštívime opustený hotel, kultúrny dom, lunapark, nemocnicu, autobusovú a železničnú stanicu, prístav, futbalové ihrisko, školu, škôlku, plavecký bazén, policajnú a požiarnu stanicu, vojenský závod Jupiter a cestou opäť návšteva chladiacich veží nedostavaného 5. a 6. bloku jadrovej elektrárne, fotenie pri nedostavaných reaktoroch a aj pri samotnom sarkofágu vybuchnutého reaktora černobyľskej jadrovej elektrárne, výstupná kontrola radiácie návštevníkov a presun do Kyjeva.

4. deň B: Deň múzeí v Kyjeve – čomu dáte prednosť z bohatej ponuky? Múzeum Černobyľu (fascinujúce múzeum najväčšej nukleárnej katastrofy v dejinách ľudstva), Múzeum 2. svetovej vojny a socha Matky Vlasti, Čaša Slávy (priemer 16 m) a taktiež výstava vojenskej techniky, množstvo dokumentov, autobiografi ckých spomienok, svedectiev, kolekcie rádov a vyznamenaní a listy z vojny. Pre športových fanúšikov Olympijský štadión (LOH 1980 v Moskve, aj MS vo futbale 2012). A iné. Alebo sa s nami vydajte fakultatívne na celý deň do unikátneho Múzea raketových vojsk v Pervomajsku, bývalej vojenskej základne, kde boli umiestnené stovky jadrových hlavíc. Budeme mať možnosť spustiť sa výťahom cez 12 poschodí do podzemia, do miesta s „tlačidlom“, ktorého stlačenie mohlo rozhodnúť o osude celého ľudstva.

5. deň: „Besarabka“ - veľká krytá tržnica v Kyjeve so širokým sortimentom ovocia, zeleniny a iných potravín. Voľno. Odlet domov. Cena 2-dňového výletu do Čenobylu zahŕňa: pohodlnú cestu z/naspäť do Kyjeva, čisté ubytovanie v černobyľskom hoteli, tradičnú ukrajinskú stravu ( plná penzia ), nápomocného slovenského sprievodcu, povolenia na vstupy do všetkých troch bezpečnostných zón, povinné poistenie, Geiger-Műllerov počítač. Bezpečnosť a radiácia dnes v Černobyle: V Černobyľskej zóne stále existujú rádioaktívne miesta, aj keď radiácia je iba zlomkom toho, čo bolo namerané v prvých mesiacoch a rokoch po havárií. Rádioaktívne izotopy sa totiž dostávajú stále hlbšie do zeme. V zóne sa človek stretne najmä s beta radiáciou, ktorá sa po čase z tela človeka vylúči. Iba bezprostredne blízko pri reaktore je aj gama radiácia, ktorá zostáva uložená v orgánoch človeka navždy. Žiarenia v celej zóne nie sú životu ani zdraviu nebezpečné. Za dva dni strávené v zakázanej zóne telo dostane dávku radiácie porovnateľnú s jedným absolvovaním RTG v nemocnici alebo jedným interkontinentálnym letom (radiácia v lietadle).

NENECHÁME SI UJSŤ:
-UNESCO pamiatky - najstaršia kyjevská katedrála sv. Sofie a jaskynný kláštor Kyjevo- pečerska lavra
-Pirogovo - múzeum ľudovej architektúry a života pod holým nebom
-Černobyľ a smutne preslávená doposiaľ najväčšia havária atómovej elektrárne
-Múzeum 2. svetovej vojny, štadión Olympijských hier 1980 a MS vo futbale 2012

 

Cena zahŕňa: Leteckú dopravu Budapešť, resp. Viedeň/Kyjev a späť, transfer BA/letisko/BA, transfer letis./hot./letis., 4x ubytovanie v 3*/4* hoteli s bufetovými raňajkami, mikrobus 3. deň programu, miestnu slovensky hovoriacu sprievodkyňu, poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa: Vstupy, komplexné cestovné poistenie.

Ostatné doplatky: Letiskové a servisné poplatky 150 €, 2-dňový fakultatívny výlet do Černobylu 239 €.

V prípade záujmu nás kontaktujte na 0917 881 999 alebo emailom na objednavka@desirea.sk
Cestovný agent

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.