Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Za krásami Kaukazu (Arménsko - Gruzínsko - Azerbajdžan)

Arménsko - Azerbajdžan - Gruzínsko


ID zájazdu: 341590

od 2 438,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
29.04.2020 17 dní Letecky Praha 2 438,00 € Vybrať termín
24.07.2020 17 dní Letecky Praha 2 438,00 € Vybrať termín
23.09.2020 17 dní Letecky Praha 2 438,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Program zájazdu:
1. deň ODLET Z VIEDNE
Odlet do Jerevanu v popoludňajších hodinách.

2. deň JEREVAN - GARNI
Prílet do Jerevanu v ranných hodinách, po prílete transfer do hotela, ubytovanie. Raňajky a krátky odpočinok. Po raňajkách návšteva katedrály v Echmiadzinu, ktorá je centrom arménskej cirkvi, jedná sa o najstarší kresťanský chrám v Arménsku. Katedrála Mayr Tachar bola postavená v rokoch 301 - 303, po rade prestavieb nadobudla súčasného výzoru v 19. storočí. Nasleduje návšteva zrúcanín katedrály Zvarnots (7.storočie), ktorá bola zničená katastrofálnym zemetrasením. Po návrate do Jerevanu prehliadka Matenadaran, depozitára stredovekých iluminovaných rukopisov. Popoludní pokračujeme do Garni, kde navštívime citadelu s antickým chrámom, torzom kráľovskej rezidencie a kúpeľov. Ďalej pôjdeme k čiastočne jaskynnému kláštoru Geghard (13. storočie). Návrat do Jerevanu, uvítacia večera v miestnej reštaurácii s tradičnou kuchyňou a živou hudbou.
3. deň JEREVAN - ARENA - DILIJAN
Raňajky, prehliadka kláštora Khor Virap, ktorý sa nachádza v Araratskom údolí. Je spojený so svätým Gregorom, ktorý tu bol 12 rokov väznený. Pokračujeme v ceste do kláštora Noravank, ktorý fungoval ako veľké náboženské a kultúrne centrum v 12. storočí. Po ceste návšteva Arena, kde v miestnom vinárstve ochutnáme víno vyrobené z miestnej rovnomennej odrody vínnej revy. Kláštor je umiestnený v neprístupnej krajine a cesta vedie úžasnou prírodou. Nasleduje návšteva karavanseraj v Selimskom priesmyku. Príchod k jazeru Sevan, na ktorého brehoch navštívime pole khačkarov v dedine Noratus a kláštor Sevanavank. Prejazd do Dilijanu, ubytovanie, nocľah.

4. deň DILIJAN - TBILISI
Raňajky, prehliadka kláštorov Sanahin a Haghpat, ktoré sú uvedené na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Architektonické komplexy Sanahin a Haghpat patria medzi vynikajúce diela stredovekej arménskej architektúry a boli dôležitými literárnymi a vzdelávacími centrami. Pokračujeme k hranici do Gruzínska. Transfer do Tbilisi, ubytovanie, nocľah.

5. deň TBILISI - GORI – KUTAISI
Raňajky, odchod z Tbilisi do mesta Gori, kde sa narodil Stalin. Navštívime múzeum, ktoré mapuje jeho život. V areáli múzea sa nachádza tiež Stalinov rodný dom a jeho osobný obytný vagón. Blízko mesta navštívime unikátne jaskynné mesto Uplis-Tsikhe, ktorého výstavba začala už v 1. tisícročí pred naším letopočtom. Celé mesto je komplex kamenných ulíc, domov, kostolov, tunelov, vodných nádrží, trhov, nachádza sa tu aj najstaršie dochované divadlo v Gruzínsku. Pokračujeme do Kutaisi, kde navštívime chrám Bagrati, ktorý bol postavený v 11. storočí za panovania kráľa Bagrata III. Ubytovanie, nocľah.

6. deň KUTAISI – GUDAURI
Raňajky, v dopoludňajších hodinách uvidíme kláštor Gelati, ktorý bol založený kráľom Dávidom Aghmashenebelim v roku 1106. Komplex sa skladá z dvoch kostolov, katedrály a obranného valu. Návšteva jaskyne Promethe. Cesta do Gudauri, ubytovanie, nocľah.

7. deň JVARI - KAZBEGI
Raňajky, odchod cez priesmyk Jvari (Kríž, 2379 n. m.), čo je najvyšší bod so skvelým výhľadom na mohutné pohorie Mkinvari. Príchod do mestečka Stepan Tsminda (predtým Kazbegi). Ďalej pokračujeme terénnymi autami ku kostolu Tsminda Sameba. Jedná sa o klenot v horách Kavkazu. Za dobrého počasia výhľad na majestátny masív Kazbegi (5033) alebo Shani (4451). Popoludní sa pozrieme do kaňonu Darialy, kadiaľ preteká riečka Terka (rusky Terek) do Ruska. Možnosť prechádzky k vodopádom Gwel. Návrat do Gudauri, ubytovanie, nocľah.

8. ANNANURI - TBILISI
Pokračujeme do Ananuri, kde uvidíme tvrz zo 16. storočia, postavenú rodom vojvodov z Aragvi. Potom pôjdeme do bývalého hlavného mesta Mcchety, ktoré je považované za jedno z najdôležitejších náboženských miest a tiež umiestnené na zozname pamiatok UNESCO. Navštívime niekoľko jeho historických pamiatok vrátane katedrály Svetitskhoveli, kláštora Samtavro. Potom prejdeme ku kostolu Jvari, vysoko nad sútokom riek Kury a Aragvi, s výhľadom na mesto. Príchod do Tbilisi, ubytovanie a nocľah.

9. deň TBILISI
Raňajky, prehliadka hlavného mesta Gruzínska s viac ako 1500 ročnou tradíciou. Prehliadku začneme návštevou katedrály Tsminda Sameba, ďalej uvidíme kostol Metekhi na brehu rieky Mtkvari, etnografické múzeum. Popoludní vyjdeme k pevnosti Narikala, odkiaľ sa pešo vydáme do historického centra mesta. Pozrieme sa do kúpeľnej štvrti, navštívime katedrálu Sion, zasvätenú Panne Márii. Nocľah v Tbilisi.

10.deň KAKHETIE - SIGNAGI
Raňajky, cestou z Tbilisi sa vydáme do Kakhetie, ktorá sa preslávila pestovaním vínnej révy. Pred príchodom sa zastavíme pri Gremmi, čo je citadela a bývalé hlavné mesto Kakhetie zo 16. storočia, potom budeme pokračovať ku katedrále Alaverdi. Navštívime zámok Tsinandali, ktorý sa môže pochváliť krásnym anglickým parkom plného ruží a exotických rastlín. Neskorý obed v lokálnej domácnosti s tradičnou gruzínskou kuchyňou a vínom, príchod do Signage, ubytovanie, nocľah.

11. deň SIGNAGI - QEBELE
Raňajky, dopoludnia navštívime miestny kláštor Bodbe, založený pri hrobe svätej Nino. Ďalej krátka prehliadka kráľovského mesta Signagi, krásny príklad mestskej architektúry z 18. storočia, centrum bolo postavené kráľom Heracliusom II. Pokračovanie do Sheki, cez hraničný prechod Lagodheki. Po príchode do Sheki prehliadka mesta, pri ktorej okrem iného uvidíme Chánov palác. Odchod do Qebele, ubytovanie, nocľah.

12. deň QEBELE - BAKU
Raňajky, odchod do Baku. Cestou do Baku budeme mať možnosť na relatívne krátke vzdialenosti pozorovať celý rad rôznych klimatických pásiem. Pri meste Shamakhy, ktoré slúžilo ako hlavné mesto a obchodné centrum Šírvánského chanátu, sa pozrieme na hrobky posledných chánov Shamachy. Navštívime mauzóleum súfíského svätca Diri Baby, zastavíme sa tiež pri bahenných sopkách. Pred príchodom do Baku sa ešte pozrieme do Gobustan, kde bolo nájdených viac ako 6000 petroglifov z doby kamennej. Po príchode do Baku ubytovanie a nocľah.

13. deň BAKU
Raňajky, prehliadka hlavného mesta Azerbajdžanu, ktoré je tiež nazývané Parížom Kaukazu. Baku je známe skôr ako jedno z najväčších ropných miest na svete, napriek tomu sa jedná o skutočne fascinujúce miesto. Prehliadku začneme návštevou Aleje mučeníkov, odkiaľ je celé jadro mesta ako na dlani. Stredoveké Baku bolo tiež zaradené medzi pamiatky UNESCO. Navštívime symbol Baku - Veža Panien, prejdeme sa starým mestom, navštívime chánov palác a uvidíme aj výstavbu z doby prvého ropného boomu, navštívime aj múzeum kobercov. Popoludní navštívime zaujímavé miesta v okolí Baku, najskôr ohňový chrám Atesgash. Návrat do Baku, nocľah.

14. deň ODLET DO VIEDNE
Skoro ráno transfer na letisko a odlet do Viedne. Prílet do Viedne vo večerných hodinách.

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.