Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Balkán - 4 živly

Albánsko - Čierna Hora - Macedónsko - Kosovo


ID zájazdu: 992114

od 595,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
26.09.2019 8 dní Last minute Letecky Varšava 595,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Popis hotela:

** / *** hotely - obvykle sa nachádza mimo centra miest, niektoré pri mori alebo pri jazere, časť hotelov s bazénom, (sedem nocí)


Izby: dvojlôžkové (možnosť prístelky), všetky s kúpeľňou a WC


Vybavenie: v hoteli je k dispozícii recepcia, reštaurácia a bar


Strava: kontinentálne raňajky, obohatená večera (najčastejšie formou bufetu, menej často menu servírované k stolu, v závislosti na hoteli)


Miestne kategória: B, C


Upozornenie! Pre záujemcov možnosť predĺženia zájazdu o týždeň pobytu v Čiernej Hore vo Vami vybranom hoteli.


Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.


Názov zájazdu v poľskom jazyku: Balkany 4 zywioly
Kód zájazdu: CBA


Víza:

Upozornění!!! V případě cestování mladistvých do Albánie:
- jestliže mladistvý cestuje pouze s jedním z rodičů, musí mít notářsky ověřený dopis od druhého rodiče, přeložený do angličtiny přísežným překladatelem, který vyjadřuje souhlas druhého rodiče s cestou dítěte do Albánie.
- pokud mladistvý cestuje pod dohledem dospělých osob, které nejsou uvedeny v rodném listu, je opatrovník povinen mít notářský dopis od obou rodičů, přeložený do angličtiny přísežným překladatelem, ve kterém rodiče souhlasí s cestou dítěte do Albánie.
- pokud se mladistvý zúčastní fakultativního výletu na Korfu, pak musí notářsky ověřený dopis zahrnovat také Řecko.


Program:

Trekking v "prekliatych horách" • Theth a tradície krvavé pomsty • dobytie pevnosti Rozafa v meste Skadar • pastva pre všetky zmysly - zábava a varenie s výhľadom na Ohridské jazero • paragliding - extrémna dávka adrenalínu • rafting na Tare a najhlbší kaňon v Európe • jazda na kajaku v Boce Kotorskej


Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Odlet do Podgorice charterovým lietadlom. Aktuálne letové poriadky sledujte na .
Po prílete transfer do hotela. Ubytovanie v hoteli, čas na odpočinok, večera, prenocovanie.


Deň 2
Odchod skoro ráno (raňajkové balíčky na cestu). Prejazd do Albánska, kde nasadneme na džípy a začne naše dobrodružstvo. Cieľom je Theth - malá, krásna osada, stratená uprostred divokých a neprístupných severoalbánských hôr. Je to horské pásmo, ktoré tvorí časť Dinárských hôr a je zvané tiež prekliatym horami. Čas sa na tomto mieste zastavil, spoločne s ním zostali tradície, skvelí ľudia, príroda a úžasné výhľady. Trasa vedie asfaltovou cestou, ale počas výjazdu k horskému masívu sa povrch vozovky mení na štrkovo-kamenistý, ktorý je určený pre vozidlá 4x4. Z Theth podnikneme vyhliadkovou trasou jednoduchý trekking cez dedinu k vodopádu (cca 1,5 hod.). Navštívime symbol Theth - tzv. Guľu - kamennú vežu, kde sa podľa tradície ukrývali muži počas trvania vendety čiže krvavej pomsty. Tam sa zoznámime so zástupcom rodu, ktorému veža patrí už niekoľko generácií. Po prehliadke obed v cene (šalát, hovädzie alebo kuracie mäso, dezert, voda) a voľný čas k samostatnému objavovaniu okolia. Návrat do hotela, večera, prenocovanie.


Deň 3
Po raňajkách návšteva Skadaru, hlavného mesta severného Albánska - mesta s dlhou históriou, ktorá vyžaruje architektonickú a kultúrnu rozmanitosť. V centre nás čaká malebná mestská promenáda plná miestnych kaviarní, kde albánski muži popíjajú silnú rannú kávu. Prechádzka obnoveným centrom, kde uvidíme katolícku katedrálu a tzv. Veľkú mešitu - hlavný moslimský chrám v meste. Po krátkom voľnom čase pôjdeme k pevnosti Rozafa, ktorá je majestátne umiestnená na kopci. Dobijeme pevnosť v priebehu cca 20 minút chôdze a odmenou za úsilie bude nádherný výhľad z hradieb na mesto a Skadarské jazero - najväčšie jazero na Balkáne. Následne prejazd do macedónskeho Ohridu, mesta zapísaného na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Návšteva tohto výnimočne umiestneného mesta - kaskádovito na kopci a súčasne u Ohridského jazera. Navštívime pravoslávny kostol sv. Bohorodičky Perivlepty, antické divadlo a pravoslávny kostol sv. Jovana Kanea, ktorý sa nachádza na útese vysoko nad vodami jazera. Potom preplávame malými loďkami k centru mesta. Voľný čas. Ubytovanie v hoteli, večera, prenocovanie.


Deň 4
Tento deň bude plný rôznych zážitkov - všetky zmysly v pohotovosti! Po raňajkách zahájime z neďalekej dediny Elsan príjemný hodinový trekking chodníkmi Národného parku Galicja. Pre záujemcov možnosť prekonania tejto časti na osloch (za príplatok). Dedina Elsan je známa tým, že každý farmár má aspoň jedného osla! Potom nás hostitelia pozvú k spoločnej príprave miestnych macedónskych jedál tradičným spôsobom: mješano meso, miestne pity, šaláty, atď. Nebude chýbať tiež miestna rakija a víno! Spoločne pripravené pokrmy zjeme na zelenej terase s výhľadom na malebnú dedinu na kopci, Ohridské jazero a so zvukovou kulisou zloženou zo zvukov prírody a vystúpenie živej kapely hrajúcej macedónsku hudbu. Pre záujemcov možnosť vyskúšania ručne vyrobených macedónskych kostýmov! Návrat do hotela, voľný čas. Pre milovníkov adrenalínu odporúčame tento deň (fakultatívne) veľmi scénický paraglidingový tandemový zoskok z kopca Národného parku Galicja nad Ohridským jazerom (za príplatok cca 65 EUR). Lety sú povolené pre osoby staršie ako 5 rokov. Lety v tandeme nevyžadujú špeciálnu prípravu, len uposlúchnutie odporúčanie inštruktora, s ktorým poletíme. Je nutné mať vhodné oblečenie - dlhé nohavice, košele, pevné topánky. Možnosť zoskoku závisí od počasia. Večera a prenocovanie.


Deň 5
Raňajky. Prejazd ku kaňonu Matka - najkrajšiemu kaňonu v Macedónsku vytvorenému na rieke Treska v blízkosti hlavného mesta Skopje. Plavba loďkami, prehliadka jaskýň a pre záujemcov návšteva kostola sv. Mikuláša z 13. storočia. Prejazd do Kosova. Návšteva Prizren, najmalebnejšieho a multikultúrneho mesta v Kosove, ktorému dominuje byzantská pevnosť Kalaja (Zvečanská pevnosť). Počas prechádzky úzkymi uličkami centra uvidíme okrem iného mešitu Sinan Pasha a kostol sv. Mikuláša. Prejdeme sa tureckým kamenným mostom pochádzajúcim zo 17. storočia a Šadrvanom - obľúbeným miestom na prechádzky a odpočinku miestnych obyvateľov. Večera a prenocovanie v Prizren.


Deň 6
Po skorých raňajkách prejazd do Čiernej Hory. Tam v oblasti biosférickej rezervácie vytvára rieka Tara prielom, pretože tečie úzkym a hlbokým údolím. Je to najhlbší kaňon v Európe a jeden z najhlbších kaňonov na svete. Je tiež veľmi malebný. Budeme mať možnosť ho sledovať ako zhora - z mosta, ktorý spája dve steny kaňonu (pre záujemcov možnosť využiť tirolskú lanovku - zjazd na lane v postroji - za príplatok cca 20 EUR), tak zdola, z úrovne rieky. Tu nás čaká veľká dávka adrenalínu - okolo 12kilometrový rafting na rieke Tara! V programe je tiež zahrnutý trekking pozdĺž potoka Ljuticy - ľavého prítoku Tary. Je zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov v dvoch kategóriách - ako najsilnejší zdroj v Európe (1000 litrov za sekundu) a najkratšia rieka v Európe s dĺžkou iba 170 m. Okrem toho návšteva kláštora sv. Michaela Archanjela z 13. storočia a možnosť kúpania sa v zelených víroch, tzv. Rajskej záhrade. Obed v cene. Prejazd na pobrežie. Večera a prenocovanie.


Deň 7
Odpočinok pri mori alebo pre záujemcov fakultatívna prehliadka Čiernej Hory. V programe návšteva starobylého mesta Kotor, perly Jadranu zo zoznamu UNESCO. Je to prístavné mesto, ktoré sa malebne rozprestiera na úpätí masívu Lovćen. Príroda tejto časti pobrežia je porovnávaná s nórskymi fjordami. Program zahŕňa okrem iného návštevu katedrály sv. Tripunu a symbolu mesta - veže s hodinami zo 16. storočia. Úžasný výhľad na samotný kopec s výškou 260 m n. m., kde sa nachádza 4,5 km dlhá Kotorská hradba. Navštívime tiež mesto Perast - návšteva ostrova Panny Márie v skalách, kde uvidíme barokový kostol a nádherný výhľad na Boku Kotorskú. Doplávame tam samostatne na kajakoch alebo motorovými člnmi (možnosť výberu). Cestou s mnohými zákrutami prídeme do dediny Njeguši. Malá dedina ležiaca na úpätí masívu Lovćen sa preslávila najmä ako rodisko známeho čiernohorského básnika a vladára Petara II. Petroviča Njegoša aj celej jeho dynastie. Budeme mať možnosť ochutnať syr a sušenú šunku, ktorou je dedina známa (cena výletu cca 39 EUR).
Návrat do hotela. Večera.


Deň 8
Raňajky, vysťahovanie z hotela, transfer:
- pre klientov pokračujúcich v pobyte - prejazd do vybraného hotela, pobyt a 15. deň odlet do Poľska.
- pre klientov, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko, odlet charterovým lietadlom.


Upozornenie k programu
- Poradie jednotlivých bodov programu môže byť zmenené alebo zrušené.
- K trekkingu je vyžadované športové oblečenie, topánky do vody a baterka. Počas raftingu je vybavenie zahrnuté v cene.
- K vjazdu do Kosova je vyžadovaný cestovný pas!


Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.


Hodnotenie klientov:

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu:


Cena:

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom do Podgorice, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí), všetky prejazdy klimatizovaným autokarom / autobusom,
stravovanie: raňajky a večere, služby sprievodcu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov, ďalšie jedlá, fakultatívne výlety a iné osobné výdavky. Orientačná cena vstupeniek - cca 185 EUR (platí sa povinne sprievodcovi na mieste). Ďalšie náklady - pobytová taxa (cca 1 EUR / deň / osoba).© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.