Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Buchlov – Buchlovice a Festival cesnaku

Česká republika, Zlínsky kraj, Buchlovice


ID zájazdu: 990443

od 0,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
24.10.2019 dní 0,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Program:
06:00 hod odchod zo Žiliny na hrad Buchlov, prehliadka hradu, ktorý bol založený ako strategicky obranná pevnosť a stredisko súdnej právomoci s takzvaným loveckým právom. Najstaršiu časť tvorili obranné veže, obytný „mázhaus“, veľká sieň, palác a kaplnka. Kráľovský hrad často dostávali do zástavy šľachtické rody. Na konci 15. stor. ho vlastnili páni z Cimburka, ktorí tu postavili reprezentačnú rytiersku sálu v neskorogotickom slohu. Postupne ho vlastnili rody pánov zo Žerotína, zo Zástřizl, Petřvaldských z Petřvaldu a Berchtoldov. Hrad prešiel renesančnou a barokovou prestavbou. Už od prvej polovice 19. storočia bolo na hrade sprístupnené múzeum, pre ktoré nakupovali veľké množstvo zbierok. Len vďaka tomu sa hrad nestal zrúcaninou. Pred poludním odchod do Buchlovíc, návšteva areálu zámku Buchlovice, ktorý patrí k najvýznamnejším barokovým šľachtickým sídlam na území ČR. Z architektonického hľadiska sa jedná o najčistejší príklad talianskej barokovej vily v strednej Európe. Priľahlá baroková záhrada a anglický park svojou krásou udivuje aj súčasného návštevníka. Dodnes si zámok zachoval luxusne zariadené interiéry a bohaté zbierky.

V tento deň sa na nádvorí zámku koná 14. ročník Festivalu cesnaku: večne zatracovaná a večne ospevovaná zelenina, ktorú pridávame do rôznych pokrmov. Na Festivale cesnaku môžeme ochutnať okrem pomazánok, polievok, omáčok či placiek aj netradičné jedlá: koláče, čokoládu, či dokonca zmrzlinu. Miestni vystavovatelia predstavia viac ako 20 druhov, s ktorých si môžete aj zakúpiť. Nebude chýbať ani zábava, o ktorú sa postarajú usporiadatelia: hudobný program, pľuvanie cesnaku do diaľky, či súťaž o najkrajší cesnakový vrkoč ... Buchlovice sú známe výstavou fuchsií, kde si milovníci kvetín prídu na svoje. Zámocká zbierka má približne 1200 odrôd a patrí k najvýznamnejším a najslávnejším zbierkam fuchsií v strednej Európe. Návštevníci si môžu pod dohľadom odborníkov zakúpiť odrodu, ktorá sa im páči najviac. Okrem fuchsií ponúka zámocké záhradníctvo aj ďalšie rastliny, ktoré patria k vybaveniu každého zámockého parku.


V cene:


doprava luxusným autobusom, sprievodca CK
Nepovinný príplatok:


zájazdové poistenie UNION 2 €/osoba.Vstupné – úhrada pri objednávke – upresníme v marci 2019Úhrada na mieste:


orientačné vstupné na Festival cesnaku cca 150 Kč, ZŤP/75 Kč, dieťa do 150 cm zdarma
PRE UCELENÉ KOLEKTÍVY ZVÝHODNENÁ CENA TERMÍN, PROGRAM A MIESTO ODCHODU UPRAVÍME PODĽA POŽIADAVKY


© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.