Dovolenka v Karibiku už od 959 €    Pattaya od 535 €

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár


ID zájazdu: 1063015

od 0,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
22.01.2020 dní 0,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde


Vianoce na Valašsku spoznáme pri návšteve najkrajšieho skanzenu v Českej republike. Valašské múzeum v prírode v Rožnove pod Radhoštěm začalo svoju históriu písať v roku 1925 a v súčasnosti ho tvoria tri areály: Drevené mestečko, Valašská dedina a Mlynská dolina. V decembri sa pre návštevníkov pravidelne otvárajú prvé dva a vrcholom sezóny pred Vianocami tu býva tradičný Vianočný jarmok. Mestečko a dedinu nielenže zaplnia predajcovia handmade produktov a regionálnych špecialít, ale múzeum pre návštevníkov nachystá tzv. oživené expozície vo Valašskej dedine, kostýmované sprievody Lucií a čertov…. Jedinečná možnosť ako spoznať niečo zo zvykov a tradícií na moravsko-slovenskom pomedzí! K Vianociami patria samozrejme aj jasličky a my si pozrieme jedny ešte pred samotným skanzenom. Mechanický betlehem v obci Horní Lideč je naozajstným unikátom, o čom sa presvedčíte na vlastné oči.V cene zájazdu je zahrnuté vstupné do skanzenu a do expozície mechanického betlehemu, spolu v hodnote 11 €. 


 


Odchod z Bratislavy (Trnavské mýto, pri Istropolise) o 7.00 hod. Prejazd do obce Horní Lideč, kde navštívime unikátny mechanický betlehem s vyše 230 figúrkami, z toho 75 pohyblivými. Pri projekcii filmu sa dozvieme najdôležitejšie fakty o betleheme. Okrem starých remesiel, ktoré predstavujú mnohé postavičky, uvidíme aj 40 stavieb z českého a slovenského pomedzia, napr. hrad Buchlov, Velehrad, zámok Buchlovice, Svatý Hostýn, Trenčiansky hrad… Po takomto naladení na vianočnú atmosféru sa prenesieme, presnejšie prevezieme, o nejaké tie kilometre ďalej a na obed už budeme vo Valašskom múzeu v prírode v Rožnove pod Radhoštěm. Múzeum je známe nabitým kalendárov rôznych akcií, ktoré lákajú návštevníkov počas celého roka. Najobľúbenejším predvianočným podujatím je Vianočný jarmok, ktorý sa koná vždy v jeden adventný víkend. A zďaleka to pri ňom nie je len o jarmoku, teda o nákupe produktov od miestnych výrobcov, ochutnávaní valašských špecialít a zaobstarávaní darčekov. Dve otvorené časti múzea – Drevené mestečko a Valašská dedina sa na akciu starostlivo pripravujú. Domčeky obsadia obyvatelia ako z predchádzajúcich storočí a ukazujú, ako sa na takejto dedine v minulosti žilo. Po dedine sa pohybujú prezlečené Lucie, Mikuláš s čertovským sprievodom… Do toho vyhráva muzika a spievajú sa koledy… To všetko budeme mať možnosť zažiť v skanzene, ktorý už sám o sebe je veľmi malebným miestom. Valašské hory nebývajú skúpe na sneh a teda máme vysokú pravdepodobnost, že zažijeme atmosféru ako z rozprávky. Hlavne keď sa popoludní začne stmievať… Tých, ktorí v Rožnove ešte nikdy neboli, určite toto múzeum očarí. Právom býva považovaný za najkrajší svojho druhu v Českej republike. Samotné Drevené mestečko má predstavovať život a stavby v menšom mestečku alebo v centre obce. Pri drevenom kostolíku tu nájdeme aj tzv. Valašský slavín – cintorín, kde svoje posledné miesto našli osobnosti z regiónu, sláva ktorých preskočila hranice krajiny. Pokloniť sa tu môžete napr. športovcom Emilovi Zátopkovi a Jiřímu Raškovi. Časť múzea s názvom Valašská dedina na druhej strane doliny s domčekmi roztratenými na svahu nám dáva dokonalú predstavu o osídlení v menšej dedine, osadách či na lazoch. Náš program na obed a popoludní strávime v jednej alebo druhej časti múzea. Podvečer sa vyberieme na spiatočnú cestu do Bratislavy, aby sme prišli o cca 21.00 hod.CENA ZAHŔŇA:


- doprava autobusom
- sprievodcovské služby


- vstupné do skanzenu v Rožnove pod Radhoštěmu a do expozície mechanického betlehemu v Horní Lidči (spolu v hodnote 11 €)


Zľava pre deti, študentov a dôchodcov – -2 €MOŽNÉ PRÍPLATKY:


- miestenka na konkrétne miesto v autobuse – 5 €
- komplexné cestovné poistenie UNION – 2 €
© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.