Exotika z Viedne. Najvýhodnejšie letecké dovolenky z viedenského letiska. 

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Chorvátsko pre šetrných (odjazd autobusom, návrat lietadlom)

Bosna a Hercegovina - Čierna Hora - Chorvátsko


ID zájazdu: 992147

od 427,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
19.09.2019 8 dní Last minute Letecky Varšava 536,00 € Vybrať termín
19.09.2019 8 dní Last minute Letecky Katovice 427,00 € Vybrať termín
26.09.2019 8 dní Last minute Letecky Varšava 448,00 € Vybrať termín
26.09.2019 8 dní Last minute Letecky Katovice 448,00 € Vybrať termín
03.10.2019 8 dní Last minute Letecky Varšava 496,00 € Vybrať termín
03.10.2019 8 dní Last minute Letecky Katovice 483,00 € Vybrať termín

Všetky termíny

Informácie o zájazde

Popis hotela:

Hotely **/***  (celkem 7 nocí) se nachází v Chorvatsku, Bosně a Hercegovině a v Černé Hoře. Garantujeme většinu hotelů u moře.

Pokoje: funkčně vybavené dvoulůžkové (možnost přistýlky), všechny s koupelnami a ve většině hotelů s TV.


Vybavení: ve všech hotelech je recepce, bar, restaurace, některé z nich mají bazén.

Strava: snídaně a večeře.


Náš názor: Většina hotelů se nachází u moře, což dává možnost odpočinku po prohlídkách.


Místní kategorie: **/***


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 
Program:

Záhreb - hlavné mesto Chorvátska • tyrkysové Plitvické jazerá • Split, Trogir, Dubrovník - chorvátske poklady • fjordy južnej Európy • Kotor • hora Zjavenia - Medžugorie • Budva a Sveti Stefan - najkrajšie v Čiernej Hore


Deň 1
V popoludňajších hodinách odchod autobusom v smere Chorvátska. Prejazd cez Česko, Rakúsko a Slovinsko. Počas cesty sú naplánované krátke zastávky.


Deň 2
Príjazd do Chorvátska, ubytovanie v hoteli v okolí Záhrebu, večera, prenocovanie.


Deň 3
Po raňajkách prejazd do Plitvíc a návšteva Národného parku Plitvické jazerá. Na ploche porastenej bukmi, jedľami, smrekmi a javormi (s dĺžkou viac ako 8 km) sa nachádza 16 tyrkysových jazier. Sú terasovito rozložené a vzájomne prepojené 72 vodopádmi. Oblasť parku patrí do svetového prírodného dedičstva a je pod ochranou UNESCO. Návrat do hotela, večera, prenocovanie.


Deň 4
Po raňajkách prejazd na prehliadku Splitu a Trogiru. Navštívime najväčšie mesto Dalmácie - Split. Uvidíme staré mesto (UNESCO), ktorého budovy odrážajú búrlivú históriu regiónu. Miešajú sa tu benátske, maďarské a rakúske vplyvy. Uvidíme okrem iného: antický palác cisára Diokleciána, jeden z najkrajších príkladov rímskej obrannej architektúry v Európe (3. - 4. storočie), katedrálu, mauzóleum cisára a malebný prístav. Následne prejdeme do Trogiru (UNESCO) - typického pobrežného mesta, kde sa prejdeme malebným starým mestom. Uvidíme okrem iného: goticko-renesančnú radnicu z prelomu 14. a 15. storočia a katedrálu sv. Vavrinca z 13. storočia. Následne prejdeme do Omišu, odkiaľ nás čaká plavba nádherným kaňonom rieky Cetina. Prejazd do hotela, večera, prenocovanie.


Deň 5
Po raňajkách nasleduje prejazd do Bosny a Hercegoviny, kde navštívime Mostar a Medžugorie. V Mostare navštívime historické centrum stredovekého mesta založeného Turkami. Prejdeme sa Starým mostom - symbolom mesta (na zozname UNESCO). Tento most bol postavený v 16. storočí tureckým sultánom a je jednou z najznámejších stavieb na Balkáne. Bol zbúraný počas vojny a prestavaný v posledných rokoch, teraz opäť spája obe strany mesta. Následne navštívime mešitu Koski Mehmed Paše, turecký dom a štvrť Kujundžiluk (tradičné remeselné dielne, reštaurácia s miestnou kuchyňou, mešity, z ktorých prichádzajú hlasy muezzin vzývajúcich k modlitbe). Následne prejazd do Medžugoria - pútnického miesta, kde sa v roku 1981 podľa svedectva zjavila Panna Mária. Navštívime svätyňu a vyjdeme na horu Zjavenia. Návrat do hotela, večera a prenocovanie.


Deň 6
Po raňajkách prejdeme malebnou vyhliadkovou trasou na prehliadku perly Jadranu - Dubrovníka (UNESCO). Je to krásne mesto so skvelou atmosférou, plné pamiatok a fascinujúcich uličiek. Počas prechádzky sa zoznámime s jeho históriou a uvidíme okrem iného: Františkánsky kláštor z prelomu 14. a 15. storočia a Múzeum lekárne. Pre záujemcov plavba okolo hradieb Dubrovníka (za príplatok). Po voľnom čase prejdeme do hotela v Čiernej Hore, večera a prenocovanie.


Deň 7
Po raňajkách návšteva mesta Budva. V súčasnej dobe je najatraktívnejším turistickým letoviskom v Čiernej Hore. Uvidíme staré mesto Budva s obrannými hradbami z 15. storočia, ktoré tvoria zoskupenie brán, opevnení a veží. Staré mesto, to sú úzke kamenné uličky, námestie a mnoho pamiatok. Následne prejazd slávnymi serpentínami do Njeguši. Malá dedina ležiaca na úpätí masívu Lovćen sa preslávila najmä ako rodisko známeho čiernohorského básnika a vladára Petara II. Petroviča Njegoša aj celej jeho dynastie. V súčasnej dobe je dedina preslávená výrobou syra a sušenej šunky. Následne sa vydáme do Cetinje, historického hlavného mesta krajiny. Najpôsobivejšou stavbou v meste je Národné múzeum, bývalý palác posledného kráľa - Nikolaja I. Petrovič. Prejazd do hotela, večera, prenocovanie.


Deň 8
Po raňajkách prejdeme do Boky Kotorskej. Ide o oblasť výnimočnej prírodnej krásy, ktorá spoločne s mestom Kotor malebne umiestneným na úpätí masívu Lovćen, kde strmé svahy hôr zostupujú do mora a krajina pripomína fjordy severu, bola zapísaná na zozname Prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Prehliadka Kotoru. Program zahŕňa okrem iného návštevu katedrály sv. Tripunu a symbol mesta - Hodinová veža zo 17. storočia. Po prehliadke prejdeme očarujúcou vyhliadkovou trasou pozdĺž Boky Kotorskej. Navštívime mesto Perast - návšteva ostrova Panny Márie v skalách, kde uvidíme barokový kostol a nádherný výhľad na Boku Kotorskú. Prejazd do hotela, večera a prenocovanie.


Deň 9
Raňajky, vysťahovanie z hotela, transfer na letisko, odlet charterovým lietadlom do Poľska.
(Realizácia programu zahŕňa prejazd cca 2000 km - bez prejazdu na trase Varšava - Záhreb)


Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po mestách a múzejných objektoch.
- Realizáciu tohto zájazdu možno vykonať na základe občianskeho preukazu alebo pasu (dokumenty by mali byť platné minimálne 3 mesiace od dátumu návratu)!


Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.


V predaji sú k dispozícií dve verzie programu:
- CTB - termíny apríl, máj - odchod autobusom, návrat lietadlom,
- CBT - termíny september, október - odlet lietadlom, návrat autobusom.
Ostatné:
Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o .

Cena:
Základná cena zahŕňa: prejazd komfortným autokarom do Chorvátska, prelet charterovým lietadlom z Chorvátska, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí), všetky prejazdy klimatizovaným autokarom / autobusom, stravovanie: raňajky a večere, služby sprievodcu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné výlohy, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov, systém Tour Guide, ďalšie jedlá, pobytovú taxu cca 1 EUR / deň / osoba (týka sa poznávacej a pobytovej časti pre klientov pokračujúcich v pobyte v Chorvátsku alebo Neume) a iné osobné výdavky. Orientačné náklady na účasť na celom programe (vrátane systému Tour Guide, bez pobytovej taxy) - 115 EUR / osoba (povinný poplatok platený sprievodcovi na mieste).

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Chorwacja dla oszczędnych (wyjazd autobusem, powrót samolotem)
Kód zájazdu: CTB© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.