Najlacnejšie exotické dovolenky v Indickom oceáne.  Maldivy   Maurícius   Reunion   Seychely

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Čínske národné parky Unesco

Čína


ID zájazdu: 990222

od 0,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
18.09.2019 dní 0,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Malebné dedinky s bohatou kultúrou národnostných menšín Tujia, Miao a bohatá čajová kultúra. Neopakovateľné scenérie, ktoré slúžili ako inšpirácia nejednému maliarovi či básnikovi už oddávna. Nadšenci fotografie a turistiky si veru prídu na svoje! Zachovalá architektúra tradičných príbytkov, ale aj kontrastná panoráma najmodernejšieho mesta Číny – Šanghaja.


Popis zájazdu

Fauna a flóra čínskych národných parkov, ktoré slúžili ako predlohy pre film Avatar.
Únik z mesta do magických hôr a návšteva parkov WULINGYUAN a HUANGSHAN, ktoré sa stali predlohou pre známy film AVATAR, pohladí našu dušu ako máločo.
Národný lesopark TIANMENSHAN je skutočne podmanivý. Z tohto horského masívu sprevádzaného kľukatou cestou si užijeme skutočne nezabudnuteľné výhľady.
Nájdete odvahu prejsť sa presláveným preskleným mostom alebo sa pokocháte z panoramatickej lanovky?
Oproti scenériám vytvorených prírodou bude stáť v opozícii Šanghaj – jedna z najmodernejších metropol sveta.
Panorámu mesta z najvyšších budov sveta porovnáme s tou, ktorú vytvorila matka Zem.
Ktorá z nich vás dostane viac?
Garancia kvalitného slovenského sprievodcu dokonale poznajúceho miestne prostredie a zvyklosti.

Program zájazdu:
1.-5. deň:

Odlet z Viedne a prílet do Šanghaja, krátky výdych z lietadla a presun do mesta ZHANGJIAJIE v provincii Hunan. Mesto je rodiskom Mao Ce-tunga, kde sa nachádza jeden z najznámejších národných parkov Číny, ZHANGJIAJIE NATIONAL FOREST PARK. Bohatá fauna rôznych opíc, viacerých druhov vtákov, veveríc, majestátne výhľady na kremencovo piesočnaté skalné útvary v strmých roklinách a nádherné údolia. Privíta nás HALELUJA SKALA a odvahu preverí novootvorený najdlhší SKLENENÝ MOST sveta v 300-metrovej výške. Zážitok, ktorý rozhodne vyrazí dych. BAILONG VÝŤAHOM sa vyvezieme na vysoké skaly, aby sme spoločne obdivovali nádherné výhľady tohto miesta. Navštívime tiež HORU TIANMENSHAN, ku ktorej vedie neskutočne kľukatá cesta, ako aj dlhočizná lanovka. V prípade záujmu si môžeme prenajať motorky a pozrieť sa na malebné dediny v okolí národného parku. A čo tak kultúrne predstavenie lokálneho divadla?

6.-8. deň:

Presun do starobylej dediny PHOENIX, ktorej stredom pomaly tečie rieka. Starodávna dedina si udržala vzhľad a miestne tradície národnostných menšín Tujia a Miao, a to aj napriek rýchlemu čínskemu rozvoju. Miestna zachovalá architektúra starých drevených domov na brehu rieky, okolo ktorej sa neustále sústreďuje miestny život, si nás získa. Spoločne sa prevezieme na loďkách, budeme sa túlať kľukatými uličkami, ochutnáme miestnu pikantnú kuchyňu a čierny čaj z okolitých hôr. Následný presun do „malého“ 5- miliónového mesta Changsha, kde strávime noc.

9-15. deň:

Presun do mesta HUANGSHAN s návštevou NÁRODNÉHO PARKU. Žulové skaly, nádherné borovice rastúce do výšky 1 800 m. n. m., pestrá fauna a flóra, výhľady na magické hory v romantickom opare, pútnické chrámy, vodopády a bambusové lesy. Západ
a východ slnka nad týmito magickými horami poteší každého nadšenca fotografie či turistiky. Toto miesto sa právom stalo predlohou množstva čínskych malieb či básní a od roku 1990 patrí pod ochranu UNESCA. Návšteva ďalších UNESCO lokalít – 800 rokov staré malebné dediny XIDI a HONGCUN, v ktorých bývajú rodiny od čias dynastie Ming a Qing. Videli ste filmy bojových umení Crouching Tiger, či Hidden Dragon? Scény z nich nám budú ožívať pred očami. Tradičná architektúra bielych stien a čiernych škridlových striech, vyrezávané drevené okná a skalné piliere odrážajúce sa v jazere. Pomasírujeme si chuťové bunky a občerstvíme myseľ, keď absolvujeme čajový rituál. Tento atribút Číny si pozrieme v jednej z mnohých čajovní v centre mesta, pričom ochutnáme najznámejšie druhy čínskych čajov. Návrat do Šanghaja, najmodernejšieho mesta miliardovej Číny s
nezabudnuteľnou panorámou koloniálneho nábrežia BUND, či z druhej strany PUDONG so supermodernými mrakodrapmi pri rieke HUANGPU. Vtáčiu perspektívu urbánneho sveta si užijeme z vyhliadky hypermoderného mrakodrapu SHANGHAI TOWER, ktorý bol otvorený len nedávno. Stojí to zato! Prechádzka po Francúzskej koncesii ako predpríprava na večerný odlet domov.Trasa zájazdu:

Šanghaj – Tianmenshan – Phoenix – Huangshan – Xidi – Šanghaj


CENA ZAHŔŇA:

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, dopravu vlakom, autobusom, lietadlom na trase Fenghuang – Changsha, Šanghaj – Zhangjiajie, všetku prenajatú dopravu, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy do pamiatok, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.


PRÍPLATKY:

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 370 €


© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.