Exotika z Viedne. Najvýhodnejšie letecké dovolenky z viedenského letiska. 

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

To najlepšie z Číny

Čína


ID zájazdu: 989410

od 1 390,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
23.11.2019 10 dní Letecky Viedeň 1 390,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Zájazd mnohých NAJ. Najstaršia a najveľkolepejšia civilizácia sveta, jeden z najprepracovanejších a najlepšie zvládnutých zájazdov na stredoeurópskom trhu, pravidelne dosahujúci len to najvyššie hodnotenie.


Popis zájazdu

Spoznajte najrýchlejšie a najdynamickejšie sa rozvíjajúcu krajinu sveta luxusne a pohodlne.
Výstrelky svetovej architektonickej moderny, sci-fi svet tretieho tisícročia, mrazivá krása a dokonalosť moderného sveta v kontraste s civilizáciou starou niekoľko tisícročí. Presne taký je Peking!
Naproti tomu jedna z najmodernejších metropol sveta – Šanghai, nám odhalí, čo znamená feng šuej svetovej architektúry v tom pravom význame slova.
Dokonalá harmónia! Zážitky z návštevy terakotovej armády, či Veľkého čínskeho múra budeme po večeroch vstrebávať aj prostredníctvom kultúry v podobe fantastického Kung-Fu, cez akrobatickú šou až po predstavenie tradičnej čínskej opery.
„Benátky Číny“ v podobe mesta Suzhou budú tou najchutnejšou „delikatesou“ na rozlúčku.

Program zájazdu: 
1.–4.deň:

Odlet z Viedne do PEKINGU s následným ubytovaním v centre mesta v 5-hviezdičkovom hoteli. Na úvod nás ohúri najväčšie námestie sveta TIAN´ANMEN s mauzóleom Maa, ZAKÁZANÉ MESTO, kam v minulosti „obyčajní“ smrteľníci nemali vstup a na pôdu ktorého mohol vkročiť len jediný muž – samotný cisár. Vychutnáme si prvý dúšok voňavého jazmínového čaju a na večeru ochutnáme slávnu pekinskú kačicu. Čaká nás prehliadka najmonumentálnejšej stavby sveta, takmer päťtisíc kilometrov dlhého VEĽKÉHO ČÍNSKEHO MÚRA a moderná pešia zóna WANGFUJING v ostrom kontraste s ním. Architektúra čínskych záhrad v LETNOM PALÁCI, ale aj prehliadka jednej z najmodernejších a najimpozantnejších urbanistických stavieb planéty. Klenoty ako Pekinské národné divadlo či Budova čínskej televízie. Sme naozaj v Číne? Sami sa presvedčíte, aká architektonická krása sa skrýva za názvami ako VTÁČIE HNIEZDO, NOHAVICE, VAJCE a podobne. Nohám dáme oddýchnuť počas dokonalej masáže chodidiel. Úplne zdarma! Popritom spoznáme tajomstvá tradičnej čínskej medicíny. Miestny rikšiari nás povozia po jednom z posledných HUTONGOV, tradičných štvrtí Pekingu a z vonkajšej strany budeme obdivovať krásu OLYMPIJSKÉHO ŠTADIÓNA. Kto bude mať chuť, alebo skôr odvahu, vyskúša aj miestne špeciality, ako napr. škorpióny, priadky morušové, hady, morské koníky, ale napríklad i menej vábivé pavúky, ktoré sú veľké ako päsť. Využite tiež možnosť návštevy skvelého predstavenia KUNG-FU, tradičného bojového umenia Číny v podaní tých najlepších čínskych artistov. Nočný presun komfortným lôžkovým vlakom prvej triedy do Sianu.

5.-7.deň:

SIAN, kedysi najväčšie mesto na svete, kde sa začínala slávna Hodvábna cesta. Dnes mesto s unikátnou čínskou a s moslimskou kultúrou a zároveň hlavné mesto provincie ŠEN-SI. Ohromujúci zážitok z ôsmeho divu sveta – posmrtnej hlinenej TERAKOTOVEJ ARMÁDY prvého čínskeho cisára (UNESCO). O počiatkoch budhizmu v cisárskej Číne si povieme viac vo VEĽKEJ PAGODE DIVEJ HUSI nesúcej sa v architektonickom štýle dynastie Tang. Skvelé trhy si užijeme hneď po návšteve VEĽKEJ MEŠITY. Čo tak absolvovať predstavenie tradičných tancov s výnimočnými kostýmami a s hudbou z obdobia dynastie Tang na rozlúčku? Nočný presun komfortným lôžkovým vlakom prvej triedy smer ŠANGHAJ.

8.-10. deň:

ŠANGHAJ. Príchod do najmodernejšieho mesta vyše miliardovej Číny s nezabudnuteľnou panorámou koloniálneho nábrežia BUND. Úžasné výhľady si dožičíme z lode počas plavby po rieke HUANG PO, vďaka čomu získame ucelenejší obraz o tomto kolosálnom meste s ultramodernými mrakodrapmi v pozadí. Navštívime záhrady YU YUAN, kde absolvujeme aj čajový rituál. Ubytovanie vo veľmi príjemnom 4-hviezdičkovom hoteli v centre mesta. Na druhý deň si užijeme vtáčiu perspektívu z vyhliadky hypermoderného mrakodrapu WFC. Čaká nás prechádzka po najrušnejšej šanghajskej tepne NANJING ROAD. Ostanete v Šanghaji alebo si spravíte výlet do SUZHOU (UNESCO)? My vás tam vezmeme! Čínske Benátky, ako toto romantické mesto vybudované na juhu Veľkého čínskeho kanála volajú, si užijeme, ako inak, plavbou na loďke. Vodná dedina s tisícročnou históriou a so stovky rokov starou architektúrou očarí aj najlepšiu architektúru čínskych záhrad. Nie nadarmo boli zaradené do kultúrneho dedičstva UNESCO. Pri stavbe kanálov boli použité tie najrôznejšie typy mostov a najpozoruhodnejšie materiály. Produkty hodvábnej cesty, obchody s tradičnou čínskou medicínou, ale aj veľmi dobrá domáca kuchyňa. Taký je Suzhou. Keď sa do Šanghaja vrátime, bude už večer. Je to ideálna príležitosť na návštevu predstavenia čínskeho akrobatického súboru, unikátneho v rámci celého sveta. Vrelo odporúčame! Naozaj sme toho toľko zažili? Odlet zo Šanghaja do Európy. Budeš chýbať, Čína…Trasa zájazdu:

Peking – Sian – Šanghaj – Suzhou


CENA ZAHŔŇA:

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie vo 4-hviezdičkových a v 5-hviezdičkových hoteloch s raňajkami, ak v programe nie je uvedené inak, všetky transfery v Číne, presun vysokokvalitnými modernými klimatizovanými vlakmi 1. triedy (lôžkové vozne) na trasách Peking – Sian, Sian – Šanghaj, organizačné zabezpečenie víz, kvalitný sprievodný program, poistenie CK proti insolventnosti.


CENA NEZAHŔŇA:

Víza (75 €), fakultatívne výlety, stravu, vstupy do pamiatok, povinné príplatky, poistenienliečebných nákladov.

PRÍPLATKY:
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 230 €© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.