Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Cyprus Afroditin ostrov

Cyprus


ID zájazdu: 957175

od 0,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
21.09.2019 dní 0,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Úvod:
8-dňový letecký zájazd

Perex:
Cyprus - najvýchodnejší európsky ostrov, na ktorom sa narodila bohyňa lásky Afrodita, si zamilujete i Vy. Zláka Vás svojím nádherným a priezračným morom, úchvatnými scenériami hôr, úžasnou históriou, kultúrou, bohatým nočným životom, a v neposlednom rade i vynikajúcou kuchyňou. Uvidíte starobylé mestá Nikózia či Limassol, maľované ortodoxné kostoly v Troode, hrobky kráľov v Pafose a veľa ďalších zaujímavostí.

Ubytovanie:
5x v hoteli 4*, 2x v hoteli 5*

Stravovanie:
5x polpenzia, 2x all inclusive

Doprava:
Letecká, autokarová počas pobytu.
Program:
1. deň:
Odlet na Cyprus, po prílete transfer do hotela. Ubytovanie, podľa časových možností individuálne voľno, večera.
2. deň:
Po raňajkách odchod na celodenný výlet na juhovýchod ostrova po pobrežnej ceste. Prvou zastávkou bude letovisko Agia Napa s idylickým prístavom plným farebných rybárskych plavidiel a malebným starobylým centrom, ktorému dominuje kláštor s rovnomerným názvom slúžiaci ako pútnické miesto. Pobrežie Agia Napa je preslávené rozsiahlymi, striebristými plážami – najznámejšia je Nissi, ktorá sa pravidelne umiestňuje na popredných miestach v rebríčkoch mapujúcich najkrajšie pláže sveta. Presun do národného parku Capo Greco, známeho najväčšími a najzaujímavejšími skalnými útvarmi a jaskyňami na Cypre. Odchod do Protarasu, zastávka na pláži Fig Tree Bay so zlatým pieskom, azúrovou vodou a množstvom plážových barov, ktoré ponúkajú pravé cyperské frappé. Presun do osady Dherynia, návšteva kultúrneho centra, odkiaľ je možno vidieť „mesto duchov“ Famagustu. Deň ukončíme prehliadkou záhrad CyHerbia v Avgorou s bludiskom z liečivých kríkov a rastlín. Návrat do hotela, večera.
3. deň:
Raňajky. Odchod na prehliadku Chirokitie – 8 500 rokov starého osídlenia zapísaného na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Následne presun do Limassolu – jedného z najstarších pobrežných miest, kde okrem úchvatnej prímorskej scenérie možno obdivovať aj viaceré historické pamiatky – stredoveký hrad, mešity, či byzantské kostoly. Pokračovanie k legendárnemu hradu Kolossi, následne návšteva Kourionu – Eustoliova vila s antickými kúpeľmi, grécko-rímskym divadlom, odkiaľ je úchvatný výhľad na more. Zastávka pri Afroditinej skale - miesta, kde sa podľa legendy z morskej peny zrodila bohyňa plodnosti a lásky, Afrodita. Odchod do ďalšieho pobrežného mesta Pafos (UNESCO). Po návšteve archeologického parku s preslávenými mozaikami so scénami z gréckej mytológie a prechádzke v prístave, ubytovanie v Paphose, večera.
4. deň:
Po raňajkách návšteva miesta, kde bol v roku 45 svätý Pavol bičovaný vtedajším rímskym guvernérom, keď na ostrove hlásal křesťanstvo v doprovode sv. Barnabáša. Následne presun do archeologického areálu s „Kráľovskými hrobkami“ vytesanými z kameňa. Pokračovanie ku kláštoru Agios Neophytos, založeným cyperským pustovníkom Neophytosom v 12. storočí a rybárskej štvrte mesta Polis – Lakki. Zastávka pri Afroditiných kúpeľoch - idylickom jazierku s nádherným výhľadom na záliv. Presun do vinárskej oblasti paphoského regiónu, ochutnávka vína a pokračovanie k mysu Drepano. Po návšteve kostola sv. Juraja v dedine Pegeia uvidíme krásne prírodné scenérie polostrova Akamas. Cez pobrežnú oblasť Coral Bay obkolesenú banánovými plantážami a vinohradmi, návrat na hotel v Paphose, večera.
5. deň:
Raňajky, cesta horským masívom Trodos s panoramatickými scenériami a malebnými dedinkami, s výhľadom na najvyššiu horu Cypru, Olymp. Príchod k najväčšiemu cyperskému kláštoru Kykkos, ktorý je obklopený stredomorskými vysokohorskými lesmi. S  prehliadkou kláštora je spojená i návšteva hrobky prvého prezidenta Cyperskej republiky a arcibiskupa Makaria III. Prejazd tradičnou dedinkou Kakopetria a pokračovanie do hlavného mesta Nikózie. Ubytovanie, večera.
6. deň:
Po raňajkách prehliadka historického centra mesta Nikózia – Benátske opevnenie, brána Famagusta, katedrála St. Johns, archeologické múzeum, voľno na Laiki Geitonia a ulici Ledra, pokračovanie pešo do Tureckej časti mesta. Prehliadka výstavnej korunovačnej katedrály Agia Sofia a následne návšteva Veľkého hostinca (The Great Inn – karavansaray) zo 16. storočia, ktorý bol neskôr využívaný Britmi ako väznica. Odchod na ubytovanie, večera.
7. deň:
Raňajky. Voľno na kúpanie a oddych. Večera.
8. deň:
Raňajky, transfer na letisko, odlet na Slovensko.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu BA / KE – Larnaca – BA / KE, autobus, resp. mikrobus podľa programu, 5x ubytovanie s polpenziou v hoteli 4*, 2x ubytovanie s all inclusive v hoteli 5*, ochutnávka vína, sprievodcu CK. Servisné poplatky 220 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.