Najlacnejšie exotické dovolenky v Indickom oceáne.  Maldivy   Maurícius   Reunion   Seychely

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Egypt - Káhira, Alexandria & Marsa Matruh

Egypt


ID zájazdu: 957081

od 1 419,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
21.09.2019 8 dní First minute Letecky Viedeň 1 419,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Úvod:
8-dňový letecký zájazd

Perex:
Egypt, krajina faraónov a mnohých božstiev. Pozývame Vás do Káhirz, najľudnatejšieho mesta v Afrike. Navštívne najznámejšiu knižnicu sveta v Alexandrii a oddýchnite si na nádherných plážach neobjaveného letoviska Marsa Matruh.

Ubytovanie:
4* hotely.


Stravovanie:
Polpenzia.

Doprava:
Letecká.

1. deň:
Odlet z Viedne hlavného mesta Egypta, Káhiry. Ubytovanie. Voľno.

2. deň:
Dnes na nás čaká hlavné mesto. Egypt je považovaný za kultúrne centrum arabského sveta a Káhira za jeho kolísku. Je hlavným mestom Egypta a zároveň najväčším a najľudnatejším mestom Afriky a Stredného Východu. Žiadna návšteva Egypta sa nazobíde bez návštevy pyramíd. Tieto egyptské stavby sú opradené tajomstvom a súčastní návštevníci ich považujú za rovnako očarujúce ako ľudia v staroveku. K najnavštevovanejším patria pyradmídy v Gize, ktoré ležia neďaleko hlavného mesta. Najznámejšia je Cheopsova pyramída, stará 4400 rokov a vysoká 138 m. Neobídeme ani známu veľkú Sfingu, ktorej záhadu egyptológovia nerozlúštili do dnešných čias. Na starom rozľahlom pohrebisku Sakkara nás privíta najstaršia stojaca pyramída Egypta.

3. deň:
Deň venujeme návšteve Egyptského múzea (nové múzeum sa otvára v novembri 2018), kde budeme môcť obdivovať viac ako 100 000 artefaktov z rôznych období Egypta. Pozrieme si aj citadelu Salah El-din, mešitu Mohameda Aliho a deň zakončíme ako inak prechádzkou na tradičnom Veľkom egyptskom bazári Khan En Khalili.

4. deň:
Spoznáme aj koptskú časť tohto veľkomesta, navštívime kostol San Sergio s kryptami Svätej rodiny a Synagógu. Rozlúčime sa s Káhirou a presunieme sa do mesta Alexandria.

5. deň:
Celý deň venujeme prehliadke mesta Alexandria, ktoré je druhým najväčším mestom Egypta. Za návštevu stojí určite Alexandrijská knižnica, pozrieme sa i do miestnych katakomb, kde sa nachádzajú hrobky, pompejský stĺp a navštívime starú pevnosť Citadelu Qayetbay. A už nás čaká oddychová časť programu, presun do letoviska Marsa Matruh, ktoré je vďaka svojim bielym plážam považované za „karibik Egypta“.

6. deň:
Pobyt na pláži, all inclusive.

7. deň:
Pobyt na pláži, all inclusive.

8. deň:
V závislosti od letových časov skorý ranný transfer do Káhiry. Odlet do Viedne.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne. Transfer BA–letisko–BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie 4* hoteloch s polpenziou. Vstupné vízum. Sprievodca CK. Servisné poplatky 290 EUR. Vstupy do pamiatok, transfery v rámci výletov, miestni sprievodcovia 180 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov 40 USD/ osoba (platí sa na mieste sprievodcovi). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú izbu 400 EUR a cestovné poistenie. © 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.