Dovolenka v Karibiku už od 959 €    Pattaya od 535 €

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

FARAON 5 15 DNÍ

Egypt


ID zájazdu: 981195

od 1 158,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
01.09.2019 15 dní First minute Letecky Bratislava 1 158,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Predĺžená plavba po Níle spojená s odpočinkom pri Červenom mori a prehliadkou Káhiry, Veľkých pyramíd, Sfingy a Egyptského múzea, Údolia kráľov a priľahlých chrámov. Program je obohatený o prehliadku Alexandrie a o návštevu jednej z najatraktívnejších lokalít Egypta – skalných chrámov v Abou Simbel.
Program zájazdu


1.deň: Hurghada
Prílet do Hurghady, transfer do hotela, ubytovanie.


2. deň: Hurghada - Káhira
po raňajkách odchod autobusom do Káhiry, po príchode ubytovanie v hoteli. Možnosť fakultatívne navštíviť pôsobivý program „Sound and Light“ v areáli Veľkých pyramíd v Gíze. Večera a nocľah v hoteli.


3. deň: Káhira - Alexandria
Po raňajkách odchod autobusom do Alexandrie, druhého najväčšieho mesta Egypta, ktoré bolo založené v roku 331 pnl. Alexandrom Veľkým, kde uvidíte Citadelu Qaitbay alebo aj pevnosť Qaitbay, ktorá bola považovaná za jednu z najdôležitejších obranných budov nielen v Egypte, ale v celom Stredomorí. Najzaujímavejšie je, že bola umiestnená na mieste bývalého Alexandrijského majáka na ostrove Faros, ktorý bol považovaný za jeden zo siedmych starovekých divov sveta. Maják bol vybudovaný z bieleho mramoru v troch vrstvách tak, že každá sa smerom k vrcholu zužovala a meral okolo 140 metrov. Vo dne v noci horel na vrchole oheň, ktorý bolo vidieť už z diaľky 56 km. Ďalším navštíveným miestom bude 25 metrov vysoký žulový monument „Pompejov stĺp“ s obvodom 9 metrov, ktorý bol postavený cisárovi Diokleciánovi. Ďalej pokračujete návštevou rímskeho amfiteátra, ktoré patrí medzi egyptské unikáty. Toto pologuľaté divadlo má 13 radov a môže pojať až 800 divákov. Katakomby Kom eš-Šukáfa patria medzi najväčšie známe rímske pohrebisko v Egypte. Je to trojpodlažný komplex pohrebných komôr a hrobiek vytesaných do skaly. Návšteva slávneho Paláca Montazah s jedinečnou kráľovskou botanickou záhradou a zastávka v alexandrijskej knižnici, najznámejšej a najväčšej knižnici antického sveta, ktorá sa stala dominantou celej Alexandrie, ukončí tento deň plný poznávania. Počas dňa budete mať obed. Po programe je návrat do Káhiry, večera a nocľah v hoteli.


4. deň: Káhira-Luxor
Po raňajkách navštívite Egyptské múzeum, ktoré má viac ako 120 tisíc starovekých egyptských artefaktov a exponátov a je najväčšou inštitúciou svojho druhu na svete. Po múzeu sa vydáte do areálu Veľkých pyramíd v Gíze. Najstaršia a najväčšia je Cheopsova pyramída, ktorá je jedným zo siedmich divov sveta a v jej blízkosti sú tri malé mastaby jeho manželiek. V strede je Chefrenova pyramída, ktorá si ako jediná zachovala pôvodné vápencové obloženie na vrchole. Najmenšia z pyramíd je Mykerínova a jej zvláštnosťou je, že bola obložená ružovou žulou, ktorá sa ťažila v oblasti Asuánua bol to veľmi drahý materiál. Návšteva končí sochou Sfingy, ktorá je vytesaná z jedného kusu kameňa. Socha predstavuje záhadné stvorenie s telom leva a hlavou človeka. Obed a po obede budete mať možnosť navštíviť papyrusovú výrobňu, kde uvidíte tradičné spracovanie. Po prehliadkach vo večerných hodinách transfer na vlakovú stanicu a odchod vlakom do Luxoru. Večera a nocľah vo vlaku.


5. deň: Luxor
Deň začína v Luxore, ktorý bol v stredoveku známy ako Téby a hlavným mestom Egypta v novej ríši, a taktiež slávnym mestom Boha Amon-Rea. Mesto bolo starými Egypťanmi nazývané aj „Veset“ alebo aj "Ta Ipet", čo znamená "Svätyňa". V neskoršej dobe ho Gréci premenovali na Théby. Súčasný názov Luxor pochádza z arabského názvu al-Uksur – Mesto palácov. Po príchode do Luxoru sa ubytujete na lodi, kde vás čaká obed. V popoludňajších hodinách, nasleduje prehliadka východného brehu Nílu - chrámové komplexy v Karnaku a Luxore. Návrat na loď, večera a nocľah.


6. deň: Luxor - Údolie kráľov
Po raňajkách navštívite Údolie kráľov, ktoré za čias starovekého Egypta slúžilo ako pohrebisko faraónov a silných šľachticov. Údolie kráľov je Arabmi nazvané Bibán Al-Mulúk, "Brána kráľov", ktorá leží na severozápade v štrbine vápencového masívu líbyjskej hory na západnom brehu rieky Níl v samom srdci thébskej nekropoly. Údolie kráľov spolu so zvyškom tébskeho pohrebiska bolo zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nasleduje prehliadka chrámu kráľovnej Hatšepsut, ktorá sa nechávala vyobrazovať ako muž a bola druhou doloženou kráľovnou Egypta. Ďalšou zastávkou sú Memnonove kolosy, kolosálne dvojičky zobrazujúce faraóna Amenthotepa III. Neskôr nasleduje návšteva alabastrovej dielne a Údolie kráľovien, kde sa za čias starovekého Egypta, tu boli pochovávané manželky faraónov, princov a princezien z kráľovskej krvi. Návrat na loď, obed a plavba proti prúdu po Níle. Večera a nocľah.


7. deň: Edfu - Kom Ombo - Asuán
Dopoludnia návšteva chrámu zasväteného bohu Horovi v Edfu, staroegyptskémubohovi Neba, slnka a svetla. Tento gigantický chrám má niekoľkopylónov, je zdobený reliéfmi a nástennými maľbami. Po obede na lodi pokračovanieplavby do chrámu Kom Ombo, ktorý je zasvätený dvom bohom. BohuHorovi so sokolou hlavou a krokodíliemu bohu Sobekovi. Po prehliadke návratna loď, obed a presun do Asuánu. Večera a nocľah.


8. deň: Asuán - Philae - Asuán
Dopoludnia návšteva chrámu zasväteného bohu Horovi v Edfu, staroegyptskému bohovi Neba, slnka a svetla. Tento gigantický chrám má niekoľko pylónov, je zdobený reliéfmi a nástennými maľbami. Po obede na lodi pokračovanie plavby do chrámu Kom Ombo, ktorý je zasvätený dvom bohom. Bohu Horovi so sokolou hlavou a krokodíliemu bohu Sobekovi. Po prehliadke návrat na loď, obed a presun do Asuánu. Večera a nocľah.


9. deň: Aswan-Hurghada
Dopoludnia voľný program v Asuáne, možnosť fakultatívnych výletov. V popoludňajších hodinách odchod autobusom do Hurghady, ubytovanie v hoteli, večera.


10.- 14. deň: Hurghada
Voľný deň na pobreží Červeného mora.


15. deň: Hurghada
Raňajky, transfer na letisko, odlet do SR
Upozornenie: All inclusive sa vzťahuje iba na pobyt v oblasti Hurghady. Oblasť Hurghady znamená, že klienti počas pobytu môžu byť ubytovaní v Hurghade, Safage, Soma Bay alebo v El Goune
SGL príplatky na okruhoch:
V prípade jednolôžkovej izby je príplatok za SGL kajutu už započítaný v cene jednolôžkového príplatku. V prípade 3 osôb je ubytovanie v hoteli aj na lodi v dvojlôžkovej izbe s prístelkou. Pre väčšie pohodlie však odporúčame priplatiť si na lodi pre 3. osobu jednolôžkovú kajutu. Nejedná sa ale o povinnosť, záleží iba na rozhodnutí klienta
Upozornenie:
Minimálna obsadenosť pre sprevádzanie česky alebo slovensky hovoriacim delegátom sú 4 osoby. V prípade nižšej obsadenosti zájazdu, bude k dispozícii len anglicky hovoriaci miestny sprievodca.
V cene zájazdu je zahrnuté: letenka Bratislava/Hurghada/Bratislava, 7 nocí v hoteli v Hurghade s All Inclusive (v prípade okruhu 4* v 4* hoteli, v prípade okruhu 5* v 5* hoteli, 2 noci v Káhire ubytovanie v 4* hoteli s polpenziou, 4 noci s plnou penziou na 5* lodi, 1 noc v lôžkovom vlaku s polpenziou)
služby česky alebo slovensky hovoriaceho sprievodcu, miestny sprievodca , transfery klimatizovaným autobusom alebo mikrobusom, prehliadky podľa programu vrátane vstupov.


V cene zájazdu nie je zahrnuté: Servisné poplatky 199 € (zahŕňajú: letiskové a bezpečnostné poplatky vrátane servisných služieb)*, palivový príplatok *, poplatok za vybavenie víz 25 €, komplexné cestovné poistenie 3,10€ /os./deň, príplatky za fakultatívne služby uvedené v cenníkoch jednotlivých hotelov (napr. príplatok za jednolôžkovú izbu a pod.), voliteľné služby, fakultatívne výlety na mieste, doporučené bakšišné.© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.