Najlacnejšie exotické dovolenky v Indickom oceáne.  Maldivy   Maurícius   Reunion   Seychely

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

6-dňový zájazd do Paríža a zámkov na rieke Loire

Francúzsko


ID zájazdu: 934042

od 199,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
07.07.2020 6 dní First minute Autobusová 199,00 € Vybrať termín
01.09.2020 6 dní First minute Autobusová 199,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Skvelý 6-dňový zájazd do Paríža pre 1 osobu vrátane ubytovania v hoteloch s vlastným sociálnym zariadením, raňajkami, profesionálnym sprievodcom a zákonným poistením CK.

Od Gienu po Angers, pozdĺž pokojných vôd rieky, ktorá bola nazývaná najpôvabnejšou riekou Francúzska, a pozdĺž jej prítokov sa ako kúzlom vynárajú z lesov stovky pevností a zámkov.

Jednej tragickej noci zaplavili vojská víťazných Burgunďanov Paríž ohňom a mečom. Tanguy de Chatel, verný poddaný kráľa, sa ponáhľal do paláca a so skupinou jazdcov odviedol 15-ročného následníka trónu, do bezpečia na zámok Chinon. Tu sa v noci 28. 5. 1418 začala písať história zámkov na Loire. Po celé stáročia sa francúzsky kráľovský dvor s početným sprievodom šľachticov a cirkevných hodnostárov presúval na brehu rieky. Karol VII. a jeho nasledovníci považovali údolie Loiry za ideálne útočisko pred hrozbami búrlivého, nebezpečného hlavného mesta. Stavali sa tu rozsiahle záhrady a zámky, obnovovali staroveké hradby miest a budovali sa šľachtické sídla, miesta, kde bujnela nádhera, intrigy, krvné pomsty, dvorná okázalosť a dekadentné milostné aféry zámkov.

Popis zájazdu:

1. deň (utorok)
Odchod zo Slovenska, nočný prejazd cez Rakúsko a Nemecko do Francúzska.
 
2. deň (streda)
Ráno príchod do Paríža, prehliadka mesta: námestie Concorde, patrí  k najkrajším historickým námestiam v Európe, uprostred sa týči 22 m vysoký egyptský obelisk z ružového granitu. Námestie bolo svedkom popráv počas Veľkej francúzskej revolúcie, od roku 1793 tu stála gilotína, ktorou boli popravení Ľudovít XVI., s manželkou Máriou Antoinettou a milenkou Madame du Barry a neskôr taktiež aj samotný vodca revolúcie Robespiere. Prechádzka cez záhrady Tuileries postavené v štýle talianskej renesancie k Musée du Louvre, niekdajšej kráľovskej rezidencii, ktorá slúži dnes ako pokladnica najvýznamnejších umeleckých predmetov a so svojou zbierkou vyše 30 000 exponátov vystavených na ploche 60 600 m2 je dnes najväčším múzeom na svete. Múzeum má 7 základných oddelení: egyptské, antické a orientálne, grécke a rímske starožitnosti, maľby a medirytiny 13. - 19. storočia, sochy, malé umelecké predmety, námorníctvo a etnografia.
Popri Seine a romantických stánkoch s knihami a starými platňami sa prejdeme do najstaršej časti mesta, na ostrov Ile de la Cité. Na prvý pohľad nás očarí rozprávkový stredoveký zámoček Consiergerie, ktorý sa stal neskôr väzením, v ktorom čakali odsúdenci na popravu. Rohový múr zdobí najstarší stredoveký orloj v meste. Justičný palác a stredoveká kráľovská kaplnka la chapelle, postavená ako veľkolepý relikviár na úschovu tŕňovej koruny, je jedinečná svojimi vitrážami, ktoré tvoria plochu 618 m2. Deň zakončíme pri katedrále Notre Dame, ktorá patrí medzi celoeurópske skvosty architektúry najmä pre prechod neskoro románskeho do gotického slohu. Katedrála je zaujímavá aj tým, že vyzerá ako nedostavaná, pretože vežičky nie sú dokončené. Je možné vystúpiť do jednej z nich a pokochať sa nádherným výhľadom na Paríž a pozrieť si aj galériu chimér. Notre Dame sa preslávila najmä románom Victora Huga: Chrám matky božej v Paríži, ktorý napomohol tomu, že ľudia zabránili jeho plánovanému zbúraniu, kvôli nedostatku financií na jeho udržiavanie. Odohrali sa tu aj iné historické udalosti – svadba Márie Stuartovny, vyhlásenie Jany z Arku za svätú, korunovácia Napoleon Bonaparte za cisára, vyhlásenie konca nemeckej okupácie generálom Charlesom de Gaulle. Večerná prechádzka po Quartier Latin - Latinskou štvrťou. Večer príchod na ubytovanie pri Paríži, nocľah.
 
3. deň (štvrtok)
V ranných hodinách sa pokocháme výhľadom z Eiffelovej veže, ktorá sa stala jedným zo  symbolov Paríža. Táto 324 m vysoká kovová dáma bola postavená pre Svetovú výstavu v roku 1889. Jej svetelný maják dosvieti až do vzdialenosti 80 km. Možnosť nechať sa vyviesť superrýchlym výťahom až na vrchol, do výšky 276 m a kochať sa výhľadom na celý Paríž. Okolo obeda presun k Pont d´Alma, podjazdu, v ktorom tragicky zahynula princezná Diana a plavba loďou po Seine, na ktorej uvidíte najznámejšie pamiatky z trochu iného pohľadu. Poobede návšteva umeleckej štvrte Montmartre, ktorá je po stáročia spájaná s prítomnosťou maliarov, hudobníkov, spisovateľov a rôznych bohémov. Štvrť je preslávená aj najznámejšími kabaretmi a erotickými salónmi.Montmartru však dominuje najmä bazilika Sacré Coeur, ktorá sa týči na jednom z parížskych kopcov a naskytá sa z nej krásny výhľad na celé mesto. Bazilika je postavená z bieleho travertínu, ktorý dodáva stále žiarivo bielu farbu celému chrámu. 
Večer krátka zastávka v najmodernejšej štvrti la Défense. Stoja tu výškové budovy rôznych tvarov, materiálov a farieb. Komplex stojí na betónovej platni, pod ňou sú cesty, metro, obchody. Nad nimi stoja administratívne budovy, reštaurácie, kiná, ihriská, športové haly, parky a obytné domy. Najzaujímavejšou budovou je 110 m vysoká la Grande Arche- otvorená kocka pokrytá carrarským mramorom a sklom. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie pri Paríži, nocľah.

4. deň (piatok)
Dopoludnia prehliadka jedného z najnavštevovanejších romantických zámkov na Loire Chenonceau, postaveného na mieste pôvodného vodného mlyna nad sútokom riek. Zámok je niekedy nazývaný aj „zámok šiestich žien“, pretože patril do majetku šiestich žien, najznámejšie z nich boli Katarína Medicejská a jej sokyňa Diana de Poitiers, milenka Henricha II., ktorý bol od nej o 20 rokov mladší. Práve Diana pristavala k zámku charakteristický most, klenúci sa v piatich oblúkoch, zaslúžila sa o veľkú záhradu s fontánou, ktorá bola v tej dobe ešte niečím celkom výnimočným.
Okolo obeda návšteva parku Mini Chateaux, v ktorom je možné vidieť všetkých 44 modelov zámkov na Loire v miniatúrach. Poobede prehliadka zámku Beauregard, ktorý očarí návštevníka najmä svojim krásnym interiérom, obrovskou knižnicou, maľovanými sálami a veľkolepou sálou so zbraňami a zbierkou viac ako 2000 loveckých trofejí. Po stranách zámku sa nachádzajú početné psince pre svorky psov určených k honu na líšku, ktoré pripomínajú dávnu loveckú tradíciu majiteľov zámku. Odchod na Slovensko vo večerných hodinách.
 
5. deň (sobota)
Dopoludnia presun a prehliadka najväčšieho zámku na Loire – Chambord. Zámok je dielom výstredného panovníka Františka I., ktorý ho začal budovať začiatkom 16.storočia a patrí k vrcholným dielam renesančnej architektúry. Na jeho plánoch sa podieľal vraj aj Leonardo da Vinci. Zámok so 440 miestnosťami však dokončil až v roku 1685 kráľ Ľudovít  XIV. Pýchou zámku je nádherné biele dvojité schodisko. Obe schodiská sa točia rovnakým smerom, ale v žiadnom mieste sa nepretnú. Leonardo da Vinci sa na ňom vyšantil, ten, kto po ňom zostupuje dole, nestretne toho, kto vystupuje hore. Zámok slúžil aj ako kasáreň, poľná nemocnica, či úschovňa umeleckých diel prevezených sem z Louvru.
Poobede príchod do historického mestečka Blois, v centre ktorého stojí Chateau de Blois, ktorý bol  do roku 1598 hlavným kráľovským sídlom. Spletitá história dodala grandióznemu zámku rôzne štýly, od gotického priečelia po renesančný sloh slávneho schodiska a klasicistický charakter krídla Gastona d´Orleans. Katarína Medicejská dodala kráľovským komnatám ovzdušie tajomstva. Za skrytými dverami vo svojej študovni ukrývala 237 tajných skriniek plných šperkov, kráľovských listín, elixírov a jedov.
Príchod na ubytovanie pri Blois vo večerných hodinách, nocľah.

6. deň (nedeľa)
Prejazd cez Francúzsko a Rakúsko na Slovensko, príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.                                     
 
V cene je zahrnuté:
• doprava luxusným klimatizovaným autobusom
• 3x noc v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou
• 3x raňajky v hoteli
• 4-dňová prehliadka Paríža a zámkov na Loire so sprievodcom
• zákonné poistenie v znení zákona 281/2001 Zb.z.

Možné výdavky na vstupy (ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste):
• Eiffelova veža 2. poschodie - schody: 7 € (dospelý), 5 € (12 - 24 rokov), 3 € (4 - 11 rokov)
• Eiffelova veža 2. poschodie - výťah: 11 € (dospelý), 8,50 € (12 - 24 rokov), 4 € (4 - 11 rokov)
• Eiffelova veža 3. poschodie - výťah: 17 € (dospelý), 14,50 € (12 - 24 rokov), 10 € (4 - 11 rokov)
• Louvre: 15,00 € - mladí do 26 rokov zdarma
• Víťazný oblúk: 9,50 € - mladí do 25 rokov zdarma
• Invalidovňa: 9,50 € - mladí do 25 rokov zdarma
• Plavba po Seine: 8,50 € v skupine 20 osôb (inak 13,50 €) 
• Lístok na zubačku vedúcu k Sacre Coeur: 1,70 € 
• Chateau de Chambord: dospelí 9,50 €
• Chateau de Blois: 8 € dospelí / 5 € do 17 rokov
• Chateau de Beauregard: dospelí 9,50 €
• Mini chateaux park: dospelí 14 € / deti 10,50 €

V cene nie je zahrnuté: 
• príplatok za jednoposteľovú izbu (75 € na celý zájazd)
• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni KOOPERATIVA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)
• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď vyššie)
• odporúčané vreckové 90 € na osobu

Príplatky za nástupné miesta: 
• Bratislava - bez príplatku
• Trnava - 5,00 €
• Piešťany - 7,00 €
• Trenčín - 9,00 €
• Žilina - 11,00 €
• Martin - 13,00 €
• Ružomberok - 15,00 €
• Banská Bystrica - 15,00 €
• Zvolen - 15,00 €
Zdroj: web CK© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.