Dovolenka v Karibiku už od 959 €    Pattaya od 535 €

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Bližšie k bohom

Grécko


ID zájazdu: 992106

od 589,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
04.10.2019 8 dní Last minute Letecky Katovice 589,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Popis hotela:

Ubytovanie
Hotely *** a ** (7 nocí) – umiestnené zvyčajne mimo centrá miest, niektoré pri mori a niektoré majú bazén.


Izby - dvojlôžkové (s možnosťou prístelky), s vlastným sociálnym zariadením a klimatizáciou.


Upozornenie! Pre záujemcov možnosť predĺženia zájazdu o týždeň pobytu na ostrove Zakynthos vo Vami vybranom hoteli.


Vybavenie - recepcia, reštaurácia, bar.


Strava - kontinentálne raňajky, za príplatok večere


Miestne kategórie - B, C


Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.


Ostatné:

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o . 


Program:

Zakynthos - "Kvetina východu" • malebná zátoka Vraku lodi • Mykény a Agamemnónov palác • vojnová Sparta • Elafonisos - "grécke Seychely" • víno kráľov v Monemvassii • Atény a nádherná Akropolis • pre záujemcov možnosť predĺženia pobytu na ostrove Zakynthos


Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Prelet na Zakynthos v Grécku charterovým lietadlom. Aktuálne letové poriadky sledujte na . Po prílete stretnutie so sprievodcom a transfer do hotela, večera a prenocovanie.


Deň 2
Po raňajkách sa vydáme na prehliadku ostrova Zakynthos, nazývaného ako "Kvetina východu". Ostrov je známy svojimi piesočnými plážami, vysokými útesmi, blankytnými jaskyňami a korytnačkami Caretta caretta. Tento ohrozený druh roky kladie vajíčka na južných plážach ostrova, tieto miesta sú špeciálne chránené. Počas výletu pôjdeme na vyhliadkovú plošinu Katastari s nádherným výhľadom na záliv Alykanas a ostrov Kefalonia. Navštívime tiež miesto, z ktorého sa rozprestiera výhľad na zátoku Vraku lodi - fotografickú vizitku ostrova. Následne prejdeme autobusom do prístavu, odkiaľ preplavíme loďou na pláž zátoky Vraku lodi. Čas na krátky odpočinok na pláži, potom návrat loďou so zastávkou na polostrove Skinari - s jeho slávnymi Modrými jaskyňami (plavba bude prebiehať za priaznivých poveternostných podmienok). Potom nás čaká plavba trajektom a prejazd do Olympie. Návšteva mesta, kde sa pred viac ako 1000 rokmi odohrávali najdôležitejšie Panhelénske hry (do dnešnej doby sa tu pred každou olympiádou zapaľuje olympijská pochodeň). Navštívime gymnasion, kde sa športovci pripravovali na preteky. Uvidíme chrám bohyne Héry, chrám boha Dia, Feidovu pracovňu a štadión. Ďalším bodom programu bude Archeologické múzeum, v ktorom sú zhromaždené sochy z čias gréckej a rímskej antiky, jeho zbierky patria medzi najlepšie v Grécku.


Deň 3
Po raňajkách pôjdeme do Mistry, mesta zapísaného na zozname UNESCO. Mistra je dokonale zachovalé byzantské mesto, založené Frankami v 13. storočí, v ktorom žilo viac ako 20 tisíc obyvateľov. Práve tu sa cez dve storočia striedala sila Byzantskej ríše, a keď Konštantínopol prežíval krízu, plnila Mistra funkciu hlavného mesta. Dláždené uličky nás zavedú ku stredovekým domom a kostolom so zachovanými freskami, pohľad z kopca je úchvatný a siaha až do Sparty. Následne prejdeme do mesta Monemvasia. Je to staré mesto ukryté v podivnej skalnej formácií, ktorá vyrastá priamo z mora. Zavedie nás do inej dimenzie o to viac, že ??žije, miestne obchody fungujú, staré kostoly sú otvorené a vyhliadkové miesta sú úchvatné. Prvé stavby sa tu objavujú v 6. storočí, následne sa v Byzantskej ríši toto miesto začalo rýchlo rozvíjať. Práve tu vzniklo jedno z najdrahších vín, ktoré si mohli dovoliť iba panovníci - Malvasia (šampanské Monemvasia). V Monemvasii budeme mať príležitosť prejsť sa starými ulicami, pozrieť sa do stredovekých zreštaurovaných budov, vyliezť k zámku a prežiť nezabudnuteľné okamihy. Na prenocovanie sa zastavíme v malej, pôvabnej rybárskej dedine Gythion.


Deň 4
Raňajky. Odchod na jeden z najkrajších a najmalebnejších ostrovov v Iónskom mori - Elafonisos. Ostrov je nazývaný gréckymi Seychely. Ponúka dlhé široké pláže s jemným bielym pieskom a nádhernou tyrkysovou vodou Iónskeho mora. Popoludní návrat trajektom a prenocovanie v Gythione.


Deň 5
Po raňajkách voľný čas na odpočinok. Pre záujemcov návšteva jaskýň Diros - jedny z najkrajších jaskýň na svete. Chodby dlhé 14 km vedú k najpodivnejším a najzaujímavejším zákutiam. Gigantické stalagmity a stalaktity rôznych farieb uchvátia svojimi tvarmi. Práve po nich boli jednotlivé jaskyne príznačne pomenované: jaskyne dažďa, hrocha, leoparda alebo leva. Trasa prehliadky je dlhá 1500 m, pričom sa budeme pohybovať pešo a loďou. Plavba loďou trvá cca 30 minút. Jaskyňa sa nachádza v srdci polostrova Mani, známeho po celom Grécku vďaka hrdosti miestnych obyvateľov a nevšednej architektúre vojenského charakteru. Počas výletu pozývame tiež na prechádzku po meste Areopoli, hlavnom meste Mani, kde uvidíme typické obytné veže regiónu (za poplatok cca 30 EUR). Tento deň možnosť návštevy miestnej vínnej pivnice a ochutnávka Dionýzovho nápoja (za poplatok cca 12 EUR). Následne prejazd do mesta Nafplio, prvého hlavného mesta nového Grécka s nádhernými benátskymi hradbami. Prechádzka malým starým mestom medzi kvetmi a štýlovými domami na námestí Syntagma patrí k výnimočným potešením. Prenocovanie v Tolo alebo Loutraki.


Deň 6
Po raňajkách návšteva Atén. Prehliadku začneme pri kopci Akropolis s ruinou Parthenónu, Erechtheion, monumentálnou vstupnou bránou nazývanou Propylaje. Následne prejdeme starovekou gréckou Agorou, ktorá bola od 6. storočia pr. n. l. centrom politického života v Aténach. Uvidíme slávny Hephaestov chrám a Attalovo stĺporadie. Počas prehliadky mesta uvidíme striedanie stráží pri parlamente, Panathenajský štadión, Chrám Dia Olympského. Nasleduje prechádzka po Place - kedysi najstaršej remeselníckej štvrti a dnes najromantickejšej časti hlavného mesta Grécka. Prehliadku zakončíme návštevou Národného archeologického múzea, jedného z najdôležitejších na svete, v ktorom sa nachádzajú poklady kykladského, minojského, mykénskeho a klasického umenia. Medzi najcennejšie exponáty múzea patrí nesporne posmrtná maska ??kráľa Agamemnóna objavená Schliemannom, fresky z Théry, bronzová socha Poseidona, grécke sochy a keramika. Ubytovanie v hoteli. Tento deň je pre záujemcov plánovaný grécky večer v Place (fakultatívne, cca 35 EUR).


Deň 7
Po raňajkách prehliadka Little Loop Argolikos. Zastavíme sa v Epidaurus, kde sa nachádza najlepšie zachované antické divadlo, známe po celom svete svojou mimoriadnou akustikou. V Epidauros tiež uvidíme sanktuárium boha lekárskeho umenia Asclepiona. Následne prejazd do Mykén: navštívime múzeum, prejdeme sa preslávenou Levou bránou, citadelou, zastavíme sa pri Atreovej pokladnici, ktorá je nazývaná tiež Agamemnonovým hrobom. Prejazd do prístavu Kyllini a transfer trajektom na ostrov Zakynthos.


Deň 8
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela a transfer:
- klienti, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko.
- klienti pokračujúci v pobyte - transfer do vybraného hotela na Zakynthose.


Upozornenie k programu
Poradie jednotlivých bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.


Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.


Hodnotenie klientov:

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu:


UPOZORNENIE! Cena nezahŕňa miestnu pobytovú taxu vo výške 0,5-4 EUR / izba / deň. Poplatok je povinný a platí sa priamo na recepcií pred ubytovaním klientov v hoteli.


Žiaci a študenti by mali mať so sebou preukaz.


Názov zájazdu v poľskom jazyku: Bliżej Bogów
Kód zájazdu: ZTO


Cena:

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom na / zo Zakynthosu, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí), všetky transfery klimatizovaným autokarom alebo autobusom, stravovanie: raňajky a za príplatok večera (6, bez večere v deň gréckeho večera), služby sprievodcu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov, ďalšie jedlá a iné osobné výdavky. Fakultatívne výlety (pre záujemcov): grécky večer - cca 35 EUR / osoba. Orientačná cena vstupného, ??služieb miestnych sprievodcov a systému Tour Guide - cca 191 EUR / osoba.© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.