Dovolenka v Karibiku už od 959 €    Pattaya od 535 €

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

India - zelený trojuholník

India


ID zájazdu: 957040

od 1 898,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
02.09.2019 9 dní First minute Letecky Viedeň 1 898,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Úvod:
9-dňový letecký zájazd

Perex:
Spoznajte Indiu a jej prírodné krásy. Zelené hory, eco rezorty, plantáže a veľmi milých ľudí. Zažite nezabudniteľný východ slnka z hory Chokramundy, a ktorý nikdy nezabudnete. Poplavte sa na houseboate v spleti kanálov nazývaných ""backwaters"" a nakoniec strávte s nami nejaký čas na nádherných panenských plážach štátu Kerala.

Ubytovanie:
3* hotely, Ecoteones, houseboat.

Stravovanie:
Raňajky. Plná penzia na houseboate.

Doprava:
Letecká z Viedne.

Program:


1. deň:
Odlet z Európy do nádherného mesta Cochin.
2. deň:
Fort Cochin a Mattancherry je najlepšie miesto na zoznámenie sa s vedou a umením života. Je len málo miest na svete, kde monzúnové vetry a vônˇa korenia priviala viac lodí za námorným obchodom ako prístav Fort Cochin. V meste žije viac ako 50 rozličných etnických komunít. Zmiešali sa tu najstaršie hinduistické kulty, bola postavená najstaršia židovská synagóga, prvá moslimská mešita a aj kresťanská katedrála, tu bola napísaná najstaršia encyklopédia liecˇivých rastlín v Ázii. Tu si na cˇas našli domov moreplavci Vasco de Gama, svätec František Xavier a cestovatelˇ Niccolo de‘ Conti. Nasadneme na tradičné rikše a navštívime štvrť Mattancherry, Portugalský palác a kuchynˇu maharádžu, židovskú štvrtˇ a najstaršiu synagógu v Indii, Moslimskú štvrt a obchody s korením, koloniálnu časť Fort Cochin s portugalskou, holandskou a britskou architektúrou a najstaršou krestˇanskou katedrálou v Indii. Večer nás čaká západ slnka nad Malabarským zálivom v blízkosti čínskych rybárskych sietí a rybieho trhu.
3. deň:
Po raňajkách sa presunieme do horskej oblasti Munnar. Dostaneme sa do oblasti pohoria Západných Ghátov, ktorej súčasťou je aj oblasť Munnar, jedna z najkrajších rezervácií v Indii. Je známa čajovými plantážami, malebnými jazerami a chladnou klímou, ktorých kombinácia vytvára vynikajúce podmienky pre život exotických zvierat a vtáctva. Ak budeme mať šťastie, uvidíme slony žijúce v ich prirodzenom prostredí. Cestou sa zastavíme na tradičnej plantáži s korením a kaučukom v Kanjirappali. Popoludní sa stretneme s Manojom a Praveenom, majiteľmi Ecotone Camps, ktorí malý hotelík vybudovali z čírej vášne k prírode a za rok fungovania sa stali najúspešnejším eko a wildlife rezortom v tejto oblasti. Manoj nás prevedie horskou dedinkou, v ktorej vyrastal, zoznámime sa s koreninami, exotickými plodinami a s miestnymi zvykmi. Deň ukončíme kurzom varenia tradičných miestnych jedál. 
4. deň:
Deň začneme v skorých ranných hodinách. Pred svitaním sa dostaneme k úpätiu druhej najvyššej hory Chokramudi (2045 m) a doslovne začneme stúpať nad oblaky, kde z výšky privítame východ slnka. Prechádzka nám potrvá približne 5 hodín, ale zanechá v nás celoživotný zážitok. Ak bude počasie priať, tak si vychutnáme pohľad na celý Malabarský záliv. Po výdatných neskorých raňajkách si oddýchneme a popoludní sa vydáme na zelené čajové a kávové políčka obvzláštnené pestrofarebnými kovilmi – hinduistickými chrámami a starými kresťanskými kostolíkmi.  
5. deň:
Po raňajkách sa presunieme do oblastí tzv. backwaters, pri jazere Vembanad. Slané more sa zmiešalo s vyše 40 sladkovodnými riekami a vytvorilo hustú spleť kanálov a jazier spájajúcich labyrint 1500 kilometrov vodných ciest „backwaters“. Aj my sa nalodíme na tradičné houseboaty a plavbu začneme obedom, ktorý pripravíme spolu s posádkou priamo na lodi. Po obede budeme pokračovať plavbou po stojatých vodách backwaters, kde sa nám naskytnú nádherné obrazy okolitej tropickej krajiny. Do života miestnych obyvateľov budeme môcť nahliadnuť počas viacerých zastávok, keď sa prejdeme po pevnine a navštívime miestnu dedinku a trh. Plavba potrvá do západu slnka.  
6. deň:
Začína sa nám príjemnejšia časť programu a to pobyt pri mori. Kerala, milenka Indického oceánu, ktorej brehy obmýva Arabské more. Očarí nás najkrajšími plážami, tyrkysovo modrým a priezračným morom a príjemnou klímou. Tunajšie panenské pláže, bujná exotická vegetácia a jedinečná miestna kultúra nám ponúknu dokonalý odpočinok a skutočný raj na zemi.
7. deň:
Relax na pláži.
8. deň:
Relax na pláži.
9. deň:
V skorých ranných hodinách odchod na letisko, odlet do Európy.
Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu. Transfer BA -letisko -BA.  Miestne transfery. 1x ubytovanie hotel v Cochin,  2x ubytovanie v Ecotones, 1x ubytovanie na houseboate, 3x ubytovanie v hoteli Abad Harmonia,  raňajky, plná penzia na houseboate. Vstupy do pamiatok. Sprievodca CK. Servisné poplatky 500 EUR. Vstupné vízum 100 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Prepitné vodičom a sprievodcom. Fakultatívne aktivity. Príplatok za jednolôžkovú izbu 850 EUR. Cestovné poistenie. 
Poznámka:
Okruh je možné skombinovať s ajurvédickým pobytom v hoteli Abad Harmonia alebo Travancore Heritage alebo s poznávacím okruhom Zlatý trojuholník.© 2014 Copyright eDovolenky.sk


Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.