Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Irán - Khorasan a Perzský záliv

Irán


ID zájazdu: 957036

od 2 098,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
08.11.2019 10 dní First minute Letecky Viedeň 2 098,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Úvod:
10-dňový letecký zájazd

Perex:
Irán pre tých, ktorí už v Iráne boli, ale chcú ho spoznať viac. Z Teheránu až po ostrov Qeshm, kde strávime nejaký čas pri mori na prírodných plážach, kam noha turistov zavíta len sporadicky. S našou sprievodkyňou a znalkyňou Iránu Tatianou Bukovou.

Ubytovanie:
4* hotely.
Stravovanie:
Raňajky.
Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne. Transfer BA–letisko–BA. Miestne transfery. 2 miestne prelety. 9x ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami. Vstupy a výlety podľa programu. Sprievodca. Servisné poplatky 400 EUR. Vstupné vízum 95 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 50 EUR (vyberie na mieste sprievodca). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú izbu 280 EUR a cestovné poistenie.

Poznámka:
Pas nesmie obsahovat izraelskú pečiatku.

Doprava:
Letecká z Viedne.


1. deň:
Odlet z Viedne do Iránu. Prílet podľa letových časov v noci alebo v skorých ranných hodinách.
2. deň:
Teherán, druhé najväčšie hlavného mesto na Blízkom Východe. Po krátkom oddychu začneme s prehliadkou tohto nádherného a tajomného mesta. Navštívime sever Teheránu, palác Niavaran, rezidenciu posledného shaha, prejdeme sa bazárom Tajrish, zavítame aj do novej štvrti Teheránu k jazeru Chitgar.
3. deň:
V ranných hodinách máme pred sebou miestny prelet do Mashadu, druhého najväčšieho iránskeho mesta, kde budeme spoznávať provinciu Khorasan. Po prílete navštivíme hrobku Nader Shaha, miesto odpočinku jedného z najsilnejších vládcov Perzie, prejdeme aj do Tusu, kde sa v 10. st. narodil geniálny perzský básnik Fedowsi, autor slávnej „knihy kráľov“.
4. deň:
V tento deň navštívime pútnické miesto v Mashade, komplex Imam Reza, ktorý je prekrásnou súhrou islamskej architektúry od 12. st. Nekonečné hodiny sa dajú obdivovať ornamenty a kaligrafie na mozaikách budov na nádvoriach. Tento komplex je najposvätnejším pútnickým miestom pre šítských moslimov v Iráne. Následne sa presunieme do Nishapuru, miesta kadiaľ v minulosti putovali karavány po hodvábnej ceste. Nishapur je známy ťažbou tyrkysu, perzsky „firouzeh“, narodil sa tu aj slávny básnik, astronóm a matemaik Omar Khajam, ako aj Attari Nishapuri. 
5. deň:
Z Mashadu nás čaká miestny prelet do Bandar Abbas, najväčšieho iránskeho prístavu. Vďaka vynikajúcej strategickej polohe mesto prospelovalo z hľadiska obchodu, ako to spomína aj Marco Polo. V minulosti ste tu mohli nájsť perly z Bahrainu, hodváb z Indočíny, drahokamy a slonovinu. Krátka panoramatická prehliadka mesta s Hindu chrámom, presun trajektom na ostrov Qeshm, kde nám začne zaslúžené voľno s možnosťou kúpania.
6. deň:
Ostrov Qeshm bol UNESCOm vyhlásený za Geopark s chránenou pobrežnou zónou, s množstvom soľných jaskýň, unikátnou prírodou, faunou a flórou. Pozrieme si les Hara s mangrovníkmi, údolie hviezd a ostrov Hengam. Prenocovanie v Qeshm.
7. deň:
Voľno na oddych a možnosť kúpania na ostrove.
8. deň:
Odlet do Teheránu,  v závisloti od času príletu dokončenie prehliadky. Pozrieme si most Tabyiat s unikátnou architektúrou, za ktorú získal niekoľko ocenení a prejdeme sa parkom Nowruz.
9. deň:
Na koniec zavítame do múzea Resa Abbasi, kde sa nachádza historická zbierka perzského umenia od 2. tis. p.n.l až po 20. st. Zvonku si pozrieme i palác Sadabad, ktorý postavili shahovia qadžárovskej dynastie v 19. st., a nachádza sa tam aj rezidencia súčasného prezidenta.
10. deň:
V závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet do Viedne. © 2014 Copyright eDovolenky.sk


Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.