Exotika z Viedne. Najvýhodnejšie letecké dovolenky z viedenského letiska. 

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

JAR, eSwatini a Lesotho

Juhoafrická republika - Lesotho - Svazijsko


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
12.02.2020 11 dní Letecky Viedeň 2 298,00 € Vybrať termín
10.07.2020 9 dní Letecky Viedeň 2 368,00 € Vybrať termín
24.07.2020 9 dní Letecky Viedeň 2 368,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Zoberte svoje deti na najstarší kontinent. Miesto, kde vznikol dnešný človek, miesto ktoré sa nedá nemilovať, od chvíle keď sa prvýkrát nadýchnete afrického vzduchu. S istotou predátora vás prevedieme krásnymi miestami, divočinou a horami. Zoznámite sa s čiernou Afrikou, ktorá dodnes cestovateľom nedá spávať. Sawubona Afrika! Perfektný zájazd aj na prvú cestu do Afriky.1. deň:
Odlet z Európy na najstarší kontinent menom Afrika. Minimálny časový posun a maximálna exotika. Prelet ponad rovník až do metropoly juhu, Johannesburgu.
2. deň:
Pristávame v JOHANNESBURGU, kde začneme našu spanilú cestu Afrikou. V najväčšom meste Južnej Afriky nás čaká minimálny časový posun a príjemné počasie. Johannesburg je mestom zlata, už z lietadla budeme vidieť vyťažené bane a rozľahlé mesto, ktoré pred storočím ledva existovalo. Videli ste film Chappie? Jeho dejiskom je práve táto metropola. Po kvalitnej diaľnici sa presunieme do oblasti Transvaalu, bývalej bašty Afrikáncov pod vedením pána Krugera. Podarí sa nám nájsť jeho legendárne zlato? Nekonečné farmy a úrodnú pôdu vystrieda priemysel okolo Witbanku a potom pomarančovníkové sady. Na záver dňa sme už na hranici národného parku Kruger, kde prespíme. Čo to zarevalo za mojou izbou? Pozrite sa na oblohu a nájdite súhvezdie Južný kríž.
3. deň:
Safari v KRUGER NATIONAL PARK. Čakajú nás autá s otvorenou strechou s rangerom. Celý deň budeme pozorovať africkú divočinu v plnej kráse. Arogantných paviánov, drzé makaky, pokojné zebry, plachtiaceho orla rybára, trúbiace slony, opaľujúce sa hrochy, uplakané impaly, elegantných marabu, rehotajúce sa hyeny a ľadovo pokojné levy. Krugerov park je iný ako film Madagaskar. Slovenský ranger vás naučí rozoznať stopy a zvuky zvierat a absolvujete základný kurz prežitia v africkej divočine. Cieľom dňa je nájsť veľkú päťku afrických zvierat (lev, byvol, slon, nosorožec a leopard). Kto bude prvý, vyhráva! Viete, aký je rozdiel medzi leopardom a gepardom? Ako sa volá zvieratko, ktoré je symbolom JAR? Aké su zvieracie prezývky afrických národných futbalových tímov? Pochopíme, že zvieratá nepatria do ZOO, večer sa započúvame do zvuku cikád a možno nás dostihne aj rev leva.4. deň:
Čítali ste knižku o Afrike, kde je kráľ odetý do kožušín divých zvierat? Dnes nás čaká cesta do kráľovstva eSwatini, kde vládne kráľ Mswati III. a je presne taký, ako ten kráľ z knižky. Neobmedzene vládne svojmu kráľovstvu a má toľko manželiek, že ich ani nevie spočítať. Malá exotická krajinka skrytá medzi Juhoafrickou republikou a Mozambikom. Zažijeme ich tradičné tance a piesne, ktoré spomínajú na slávne poľovačky. V národnom parku MILWANE si zajazdíme na bicykloch a zapamätáme si, že pred slonom musíme vždy zastať! Miestnej kultúry sa dotkneme aj v trávových domčekoch, pripomínajúcich včelie úle, v ktorých žije väčšina populácie Svazijska.
5. deň:
Dnes budeme prechádzať cez oblasť, ktorá je domovom kmeňa Zulu. Poznáte príbeh veľkého Shaka Zulu? Videli ste najnovší film Zulu? Zulu je meno, ktoré kedysi naháňalo strach každému. Bojovníci, ktorí sa nebáli ničoho. Už asi viete, čo znamená Umnumzana uzokhokha konke. Cestou sa zastavíme na mieste s krvavým názvom BLOOD RIVER MONUMENT a oživíme si spomienky na Žižkovu vozovú hradbu. Kto vyhral? Miesta, kde bojovali zulu, búrovia a Angličania. Spolu so zapadajúcim slnkom sa pred nami v diaľke vynoria Dračie hory DRAKENSBERG.
6. deň:
Celodenný program v tieni DRAKENSBERGU alias „Dračích hôr“, ktoré tvoria hranicu medzi Lesothom a Južnou Afrikou a sú domovom najvyššej hory juhu vysokej 3482 metrov. Viete ako sa volá? Národný park Royal. Máte možnosť tu stráviť deň podľa svojich predstáv. Pôjdete na prechádzku k Tiger falls, alebo na dlhšiu túru na vyhliadku pod vodopád Tugela, ktorý je v poslednej dobe skloňovaný v súvislosti s rozhodovaním o najvyšších vodopádoch sveta? Alebo si pôjdete zajazdiť na koňoch v tejto neuveriteľne krásnej scenérií? Možností je veľa, len si vybrať.
7. deň:
Dnes sa dostaneme na strechu južnej Afriky. LESOTHO, vysokohorské kráľovstvo, ktoré sa týči nad nekonečnými rovinami Juhoafrickej republiky. Hlavné mesto MASERU, horská scenéria, typické klobúky a dážď. Práve voda je najväčším bohatstvom tejto maličkej krajiny na streche Afriky, ktorú si nikto nikdy nepodmanil vďaka mohutnej hradbe Dračích hôr. Vedeli ste, že toto je najchladnejšia krajina Afriky? Prejdeme severozápadom krajiny, ktorá turistami nie je priveľmi vyhľadávaná. Nenachádzajú sa tu žiadne turistické „bomby“, ale krajina a ľudia sú veľmi príjemný. Presvedčte sa sami. Cca 300km
8. deň:
Ráno odchádzame z Maseru a opäť vstupujeme do Juhoafrickej republiky, do štátu Orange Free State. Krajinou, ktorá je celá obhospodárovaná farmármi sa pomaly dostaneme až k Johannesburgu. Prídeme na letisko a krátkym letom preletíme na pobrežie Indického oceánu. DURBAN, ktorý domáci volajú eThekwini. Mesto, kde začal svoje pôsobenie Mahátmá Gándhí si vychutnáme z každej strany. Jeho farebné obyvateľstvo je príkladom, že Rainbow nation funguje! Viac než 320 slnečných dní ročne garantuje, že sa určite okúpete. Mesto ponúka niekoľko pláží ako North, South, Addington, Bay of Plenty či Dairy. Indický oceán tu poskytuje výborné podmienky aj na bodyboarding alebo surfovanie. Dokonalý záver našej atraktívnej cesty.

9. deň:
Voľný deň spojený s relaxom na pláži či spoznávaním miestnej gastronómie a jedinečného juhoafrického vína.
4 milionový Durban je najrýchlejšie sa rozvíjajúcim mestom krajiny. Nádherný futbalový štadión, promenáda krajšia ako na Cote d Azure a morské akvárium svetových parametrov. Najväčší obchodný dom južnej pologule, zápasy rugby, kriketu či omša, kde to vyzerá ako na diskotéke. Tropická klíma celoročne a investície do infraštruktúry robia z Durbanu destináciu budúcnosti.
Zláka vás luxusná večera v reštaurácii najznámejšieho golfového šampióna krajiny Ernieho Elsa. Somelier Erik nam napáruje vínka k nášmu menu. Čerstvé morské potvorky s tipickým durbanským kari či šťavnatý steak? Začíname sektom, ktorý na svojej inaugurácii pil Barack Obama či v roku 1994 pri inaugurácii Nelson Mandela. Dokonalá cesta pripravená od profesionálov. 
10. deň:
Odlet z moderného letiska pomenovanom po veľkom náčelníkovi kmeňa Zulu – Šaka Zulu airport, posledný dúšok PInotage či Hansa. Doma budete každého presviedčať, že táto krajina je rozvinutejšia než USA.
11. deň:
Prílet do Viedne.


© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.