Najlacnejšie exotické dovolenky v Indickom oceáne.  Maldivy   Maurícius   Reunion   Seychely

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Maroko - križovatka farieb a vôní

Maroko


ID zájazdu: 956643

od 1 139,36€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
09.11.2019 8 dní First minute Letecky Viedeň 1 139,36 € Vybrať termín
29.12.2019 8 dní First minute Letecky Viedeň 1 206,16 € Vybrať termín
16.02.2020 8 dní First minute Letecky Viedeň 1 186,52 € Vybrať termín
22.02.2020 8 dní First minute Letecky Viedeň 1 186,52 € Vybrať termín
12.04.2020 8 dní First minute Letecky Viedeň 1 224,12 € Vybrať termín

Všetky termíny

Informácie o zájazde

Úvod:

8 - dňový letecký zájazd.


Perex:
Rozprávka tisíc a jednej noci. Hnedé kasby, zelené oázy, červený Marakéš a modrý oceán. Krajina plná farieb a vôní. Križovatka arabskej, berberskej, rímskej, portugalskej  a francúzskej kultúry. Spletité uličky zabudnutých miest, dramatické kaňony a vysoké minarety. Voňavý mätový čaj, lahodný kuskus, vodná fajka, tradičné farbiarne, volanie muezína a nekonečné zjednávanie. Navyše v Marakéši s nami ochutnáte  drink ""Berber"" whiskey alebo avokádovo-mandľový džús, že vraj najlepší na svete.

Ubytovanie:

4* hotely.

Stravovanie:


Polpenzia (bez nápojov).
Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 4* hoteloch s polpenziou, výlety a vstupy podľa programu, služby slovensky/ česky hovoriaceho sprievodcu CK. Servisné poplatky 350 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: povinné prepitné 30 EUR (platí sa na mieste po prílete sprievodcovi CK). Ostatné doplatky: príplatok za jednolôžkovú izbu 150 EUR, strava a nápoje neuvedené v programe, fakultatívne aktivity a cestovné poistenie.

Poznámka:
Pri letoch z Budapešti sú programové dni upravené.

Doprava:


Letecká.
Program:

1. deň:
Odlet z Viedne/ Budapešti. Prílet do Maroka, do nádherného a azda najznámejšieho z kráľovských miest, do Marakéša (pri letoch z BUD prílet Agadir). Marakéš (UNESCO) je druhé najstaršie z kráľovských miest a je právom nazývané aj „Perlou juhu“. Pozrieme si najväčšie pamiatky mesta (podľa času) – 70 m vysoký minaret Koutoubia, Menara a záhrady, hrobky dynastie Saadian  a palác Bahia. V prípade záujmu návšteva záhrad Majorelle (za poplatok na mieste) s hrobom majstra módy Yves Saint Laurenta (prehliadka mesta bude pokračovať potom 7. deň).
2. deň:
V tento deň sa presunieme do mesta Casablanca, ktoré je známym priemyselným centrom a centrom obchodu. Krátka prehliadka nám zahrnie námestie Spojených národov, medinu, námestie Mohameda V., okolie kráľovského paláca a rezidenčnú štvrť Anfa, Al Diab corniche a okolie mešity Hassana II. Následne sa vydáme na cestu do neobyčajne zeleného mesta Rabat, kde si pozrieme nádhernú starú časť mesta, Kasbah Oudaya, Hasanovu vežu a mešitu  (len zvonku), mauzóleum Mohammeda V. a Mechouar (známe opevnenie okolo kráľovského paláca).
3. deň:
Presunieme sa do Meknes (UNESCO). Navštívime „Marocké Versailles“, ktoré bolo založené v 17. storočí, spoznáme najkrajšiu marockú bránu Bab El Manasour  a stajne kráľa M. Ismaila. Pozrieme si i novú a starú medinu. Vydáme sa na cestu do mesta Fez, cestou sa zastavíme v posvätných mestách Moulay Idirss a Volubilis. Príchod do Fez v neskorých večerných hodinách.
4. deň:
Ráno bude venované prehliadke mesta Fez (UNESCO), ktoré je právom považované za kolísku vzdelania a kultúry. Navštívime hrobky dynastie Merinides, uchváti nás miestny bazár, kde sa budeme predierať úzkymi uličkami medzi oslíkmi a necháme sa uniesť množstvom farieb a vôní, navštívime Medersas, mešitu Karouine a fontánu Nejjarine. Počas prechádzky sa stretneme aj s miestnymi výrobcami suvenírov, ktoré si budeme môcť zakúpiť.
5. deň:
Po skorých raňajkách sa vydáme na cestu do mesta Erfoud. Budeme prechádzať berberskou dedinou Immouzer du Kandar, cez cédrové lesy sa presunieme masívnym horstvom stredného Atlasu s nádhernými scenériami k jazeru Dait Aoua, prejdeme známym strediskom zimných športov Ifrane, narazíme na ďalšiu berberskú dedinu Azrou, ktorá je známa svojimi ručnými výrobkami z dreva a tkanými kobercami. Cestou nás čaká ešte mesto Errachidia a nádherné údolie Ziz s množstvom malých opevnených dediniek.
6. deň:
V skorých ranných hodinách možnosť fakultatívneho výletu na džípoch a ťavách na pieskové duny (veľmi obľúbený výlet), pozorovanie východu slnka nad púšťou. Po raňajkách sa vydáme na cestu do mesta Tinerhir. Prechádzať budeme nádhernými oázami, až sa dostaneme ku kaňonu Todra, kde medzi 300 m vysokými strmými skalnými útesmi vedie úzka cesta široká len 20 m, čo je nezabudnuteľným zážitkom. Pokračujeme údolím Dades s množstvom paliem  a záhrad. Cestou „Tisícich Kasbahov“ sa dostaneme  do mesta Ouarzazate.
7. deň:
Podľa záujmu navštívime filmové štúdiá (vstup za poplatok cca 50 AED) a 30 km vzdialený Ait Benhaddou Kasbahs „pieskový zámok“ (UNESCO), najdokonalejšiu ukážku tradičného predsaharského života. Vďaka svojej neopakovateľnej atmosfére sa stal súčasťou filmov Lawrenc z Arábie, Múmia, Alexander, Sedem rokov v Tibete a mnohých ďalších. Cez priesmyk Tizi n´Tichka sa dostaneme opäť do Marakéša, kde navštívime najznámejšie námestie Djemaa El Fna, ktoré cez deň funguje ako miestny súk a večer sa mení na veľmi zaujímavé miesto plné hudobníkov, rozprávačov, artistov, zaklínačov hadov a stánkov s miestnymi špecialitami.
8. deň:
Čaká nás posledný deň v tejto krajine plnej farieb a vôní. Pred nami je už len transfer na letisko a odlet do Viedne/Budapešti.


© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.