Najlacnejšie exotické dovolenky v Indickom oceáne.  Maldivy   Maurícius   Reunion   Seychely

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Medzi nebom, zemou a morom (s preletom do Dubrovníka)

Albánsko - Bosna a Hercegovina - Čierna Hora - Chorvátsko


ID zájazdu: 991681

od 583,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
26.09.2019 8 dní Last minute Letecky Katovice 583,00 € Vybrať termín
26.09.2019 8 dní Last minute Letecky Varšava 592,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Popis hotela:

**/*** hotely (celkem 7 nocí), hotely se nachází v Černé Hoře, Albánii, Bosně a Hercegovině a v Chorvatsku. Zaručujeme většinu hotelů u moře.


Pokoje:


funkčně zařízené dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a ve většině hotelů s TV.


Vybavení:


všechny hotely mají k dispozici recepci, bar, restauraci, některé z nich mají bazén.


Strava:


snídaně a večeře.


Náš názor:


skvělé umístění většiny hotelů (u moře) poskytuje možnost relaxace po prohlídkách.


Místní kategorie: **/***


Upozornění!


Pro zájemce možnost prodloužení výletu o týden pobytu v Chorvatsku, Bosně nebo Černé Hoře. Popisy hotelů v další části katalogu. Více nabídek je k dispozici v rezervačním systému.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Ostatné:

NOVINKA - obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o .


Víza:

Upozornění!!! V případě cestování mladistvých do Albánie:
- jestliže mladistvý cestuje pouze s jedním z rodičů, musí mít notářsky ověřený dopis od druhého rodiče, přeložený do angličtiny přísežným překladatelem, který vyjadřuje souhlas druhého rodiče s cestou dítěte do Albánie.
- pokud mladistvý cestuje pod dohledem dospělých osob, které nejsou uvedeny v rodném listu, je opatrovník povinen mít notářský dopis od obou rodičů, přeložený do angličtiny přísežným překladatelem, ve kterém rodiče souhlasí s cestou dítěte do Albánie.
- pokud se mladistvý zúčastní fakultativního výletu na Korfu, pak musí notářsky ověřený dopis zahrnovat také Řecko.Program:

Albánsko - Tirana a Krujë • Split, Trogir, Dubrovník - perly Jadranu • fjordy južnej Európy • Kotor • Národný park Krka - kúpanie pri vodopádoch • slávne mosty a mešity v Bosne - Mostar a Sarajevo • Budva a Sveti Stefan - najkrajšie v Čiernej Hore • pre záujemcov odpočinok pri chorvátskom pobreží


Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Odlet na Balkán * charterovým lietadlom. Aktuálne letové poriadky sledujte na .
Po prílete stretnutie so sprievodcom, transfer do hotela, ubytovanie, večera, prenocovanie.


Deň 2
Po raňajkách prejazd do Albánska. Prehliadka mesta Krujë, nazývaného albánskym Krakovom. Pôvodné albánske stavby a starý bazár nám umožnia vrátiť sa späť do minulosti. V mestečku uvidíme Skanderbegovu pevnosť - najväčšieho albánskeho národného hrdinu. Po prechádzke pôjdeme do hlavného mesta a najväčšieho mesta Albánska - Tirany. Uvidíme okrem iného: Skanderbegove námestie, Pyramídu (predtým mauzóleum Envera Hodžu), Prezidentský palác a Kongresový palác. Prejazd do hotela v Tirane, prenocovanie. Tento deň večera na vlastné náklady.


Deň 3
Po raňajkách prejazd v smere Čiernej Hory. Vydáme sa do Cetinje, historického hlavného mesta krajiny. Najpôsobivejšou stavbou v meste je Národné múzeum, bývalý palác posledného kráľa - Nikolaja I. Petroviča. Následne prejazd do Njeguši. Malá dedina ležiaca na úpätí masívu Lovćen sa preslávila najmä ako rodisko známeho čiernohorského básnika a vladára Petara II. Petroviča Njegoša aj celej jeho dynastie. V súčasnej dobe je dedina preslávená výrobou syra a sušenej šunky. Prejazd slávnymi serpentínami do Kotory. Prehliadka mesta, ktorého historické centrum je zapísané na zozname UNESCO. Je to prístavné mesto, ktoré sa malebne rozprestiera na úpätí masívu Lovćen. Okolie pripomína nórske scenérie a je známe ako najvzdialenejší fjord v južnej Európe. Ide o oblasť výnimočnej prírodnej krásy, kde strmé svahy hôr zostupujú do mora. Program zahŕňa okrem iného návštevu katedrály sv. Tripuna a symbol mesta - Hodinová veža zo 17. storočia. Večera, prenocovanie.


Deň 4
Po raňajkách návšteva mesta Budva. V súčasnej dobe je najatraktívnejším turistickým letoviskom v Čiernej Hore. Uvidíme staré mesto Budva s obrannými hradbami z 15. storočia, ktoré tvoria zoskupenia brán, opevnenia a veže. Po týchto hradbách sa dá prechádzať a obdivovať nádherné výhľady. Staré mesto, to sú úzke kamenné uličky, námestia a mnoho pamiatok. Následne prejazd do Chorvátska. V programe prehliadka perly Jadranu - Dubrovníka (UNESCO). Je to krásne mesto so skvelou atmosférou, plné pamiatok a fascinujúcich uličiek. Počas prechádzky sa zoznámime s jeho históriou a uvidíme okrem iného: Františkánsky kláštor z prelomu 14. a 15. storočia a Múzeum lekárne. Pre záujemcov plavba okolo hradieb Dubrovníka (za príplatok). Po prehliadke prejdeme pobrežnou vyhliadkovou trasou do Neumu alebo Medžugoria. Ubytovanie v hoteli, večera a prenocovanie.


Deň 5
Raňajky. V Mostare navštívime historické centrum stredovekého mesta založeného Turkami. Prejdeme sa Starým mostom - symbolom mesta (na zozname UNESCO). Tento most bol postavený v 16. storočí tureckým sultánom a je jednou z najznámejších stavieb na Balkáne. Bol zbúraný počas vojny v 90. rokoch minulého storočia a prestavaný v posledných rokoch, teraz opäť spája obe strany mesta. Následne navštívime mešitu Koski Mehmed Pasha, turecký dom a štvrť Stara Caršija (tradičné remeselné dielne, reštaurácia s miestnou kuchyňou, mešity, z ktorých prichádzajú hlasy muezzin vzývajúcich k modlitbe). Následne prejazd do Sarajeva, hlavného mesta Bosny a Hercegoviny. Mesto bolo založené v 15. storočí osmanskými Turkami v krásnom údolí rieky Miljacky. Program zahŕňa: návštevu historického centra mesta, kde sa miešajú vplyvy rôznych kultúr a náboženstiev, navštívime Gazi Husrev-Begovu mešitu, Sarajevský bazár a Latinský Most - miesto atentátu na arcivojvodu Ferdinanda. Večera a prenocovanie v hoteli v Sarajeve.


Deň 6
Po raňajkách prejazd do Národného parku Krka, ktorý sa nachádza v oblasti utváranej rovnomennou riekou. Rieka Krka pretekajúca vápencovým podložím vytvorila nepravidelné koryto. Najzaujímavejším miestom je takmer pol kilometrový dlhý úsek, kde rieka preteká sedemnástimi kaskádami, širokými takmer 100 m, a prekonáva výškový rozdiel 45 m. Popoludní voľný čas na opaľovanie. Prejazd do hotela, večera a prenocovanie.


Deň 7
Po raňajkách prejazd na prehliadku Splitu a Trogiru. Prejazd do Omišu, odkiaľ začneme plavbu kaňonom rieky Cetina. Počas cesty sa zastavíme v najväčšom meste Dalmácie - Splite. Návšteva starého mesta, ktorého budovy odrážajú búrlivú históriu regiónu. Miešajú sa tu benátske, maďarské a rakúske vplyvy. Uvidíme okrem iného: ruiny antického paláca cisára Diokleciána, jeden z najkrajších príkladov rímskej obrannej architektúry v Európe (4. - 5. storočie), katedrálu, mauzóleum cisára a malebný prístav. Následne prejdeme do Trogiru - typického pobrežného mesta, kde sa prejdeme malebným starým mestom. Uvidíme okrem iného: radnicu z prelomu 14. a 15. storočia a katedrálu sv. Vavrinca z 13. storočia. Prejazd do hotela, večera a prenocovanie.


Deň 8
Raňajky, vysťahovanie z hotela, transfer:
- pre klientov zostávajúcich na druhý týždeň pobytu - prejazd do vybraného hotela, pobyt, na záver pobytu transfer na letisko a odlet do Poľska.
- pre klientov, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko, odlet charterovým lietadlom.
Realizácia programu zahŕňa prejazd cca 2100 km.


Upozornenie k programu
- Poradie realizácia bodov programu môže byť zmenené alebo zrušené.
- Sprievodca nesprevádza po mestách a múzejných objektoch.
- Prelet na Balkán - Rainbow ponúka spojenie so Splitom, Dubrovníkom a Podgoricou. Cieľové letisko sa priradí v závislosti na zvolenej trase zájazdu.
- Realizáciu tohto zájazdu možno vykonať na základe občianskeho preukazu alebo pasu (dokumenty by mali byť platné minimálne 3 mesiace od dátumu návratu)!


Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.


Upozornenie!
V predaji sú k dispozícii dve verzie programu "Medzi nebom, zemou a morom"
CTK s preletom do Dubrovníka pre klientov, ktorí si chcú predĺžiť pobyt v Chorvátsku alebo v Bosne.
CKT s preletom do Podgorice pre klientov, ktorí si chcú predĺžiť pobyt v Čiernej Hore.
Cena:
Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, ubytovanie (sedem nocí), všetky prejazdy klimatizovaným autokarom / autobusom, stravovanie: raňajky, večere s výnimkou jedného hotela v Tirane, služby sprievodcu, poistenie TU Europa Štandard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov, systém Tour Guide, ďalšie jedlá, pobytovú taxu cca 1-1,5 EUR / deň / osoba (týka sa poznávacej a pobytovej časti pre klientov pokračujúcich v pobyte v Chorvátsku, Čiernej Hore alebo Neume) a iné osobné výdavky.
Orientačné náklady na účasť na celom programe (vrátane systému Tour Guide, bez pobytovej taxy) - 115 EUR / osoba.© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.