Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Lisabon, európske San Francisco LETECKY

Portugalsko, Lisabon


ID zájazdu: 958295

od 489,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
11.10.2019 4 dní First minute Letecky Viedeň 489,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Popis:

Lisabon - európske San Francisco, práve takúto prezývku má hlavné mesto Portugalska vďaka historickým električkám a veľmi podobnému mostu Ponte 25 de Abril. Na druhej strane rieky Tejo nájdete týčiacu sa sochu Krista inšpirovanú brazílskym Rio de Janeirom. 
Poďte s nami objaviť mesto moreplavcov - Lisabon a zažite veci, ktoré k Portugalsku neodmysliteľne patria - ochutnajte portské víno, ku ktorému si objednajte syr azeitao, obdivujte farebné kachličky azulejos, ktoré zdobia mnoho domov,  prechádzajte sa starobylými uličkami Alfamy alebo Bairro Alto a kochajte sa výhľadmi na mesto a Tejo.

Zažite vzrušujúcu atmosféru Lisabonu, mesta, ktoré je najzápadnejšou metropolou Európy. V prípade záujmu sa môžete zúčastniť vystúpenia melancholického fada naživo v niektorom z podnikov, ktoré sú fadu zasvätené.

Program
1.deň:

v ranných hodinách odlet z Viedne. Po prílete do Lisabonu presun na hotel. Ubytovanie ( respektíve odloženie batožiny, nakoľko hotel oficiálne môže ubytovať klientov až po 14:00 hod.). Presun k najstaršiemu chrámu Lisabonu katedrále Sé. Tu môžete uvidieť aj slávnu lisabonskú električku, ktorá je neodmysliteľným symbolom Lisabonu, tak ako v Londýne červený autobus doubledecker.

Po prehliadke katedrály prejdete na najväčšie a najkrajšie námestie Lisabonu – Placa de Comercio, ktoré prezývajú aj "námestie čierneho koňa".

Neskôr zamierite na Námestie Rossio, kde sa v minulosti konali býčie zápasy, rôzne slávnosti, ale aj upaľovanie kacírov. Na severnej strane námestia je situované aj divadlo Teatro Nacional Dona Maria II. . 

Cestou k starej štvrti Bairro Alto uvidíte výťah Santa Justa, ktorý je umeleckým dielom a nachádza sa v priamo v centre Lisabonu.
Vo večerných hodinách voľný program v uliciach tradičnej a bezpochyby najmalebnejšej štvrti Bairro Alto, kde nájdete rôzne bary, reštaurácie a je to najlepšie miesto, kde môžete posedieť pri poháriku vína.
2.deň:
po raňajkách sa vydáte sa k impozantnému hradu Castelo de Sao Jorge. Prechádzka spletitou sieťou krátkych uličiek, kde návštevníkov lákajú početné reštaurácie a krčmičky je nezabudnuteľným zážitkom.

Nazriete aj do obchodu s konzervami Conserveira, kde budú pestré rybie konzervy skutočnou pastvou pre oči a poslúžia aj ako typický suvenír. Hneď oproti sa zastavíte vo výbornej vinárni s pravým portským vínom. Môžete víno nielen ochutnať, ale si ho aj kúpiť, nájdete tu lacnejšie aj drahšie fľaše.
Voľný program. V prípade záujmu možnosť večere v niektorej z reštaurácií, kde hrá fado. V neskorších večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.

3. deň:
v dnešný deň uvidíte štvrť Belém, odkiaľ vyplávali portugalskí moreplavci za svojimi zámorskými objavmi. Zbadáte symbol Lisabonu vežu Torre de Belém, ktorá bola niekdajšia veža a maják.

Toto majstrovské dielo v interiéri chránenom 3,5 m hrubým múrom ukrýva kráľovské komnaty a väznicu. Z veže je tiež fantastický výhľad na mesto. Neďaľeko stojí pamätník objaviteľov, ktorý pripomína slávu portugalských moreplavcov. 

Pozriete si aj Hieronymov kláštor, ktorý je symbolom neuveriteľného bohatstva, ktoré Portugalsko nadobudlo z podmanených kolónií.

Stojí na mieste, kde sa modlil Vasco de Gama pred vyplávaním do Indie. Neskôr navštívite botanickú záhradu, kde nájdete vyše 4000 rastlín z celého sveta.

V prípade záujmu možnosť navštíviť múzeum námorníctva a určite odporúčame múzeum kočiarov, ktoré je najobľúbenejším múzeom v Lisabone vďaka nádherným a bohato zdobeným historickým kočiarom. Skutočná pastva pre oči.
Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.
4.deň:
po raňajkách ( prípadne raňajkových balíčkoch, záleží od času odletu) odlet z Lisabonu do Viedne.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.


Cena zájazdu zahŕňa:

leteckú dopravu Viedeň- Lisabon - Viedeň
letiskové a servisné poplatky
služby overeného sprievodcu počas celého zájazdu
sprievodca je k dispozícii od transféru mikrobusom z Bratislavy
prehliadku Lisabonu
3 x hotelové ubytovanie v min. 3* hoteli
3 x raňajky
1 x príručnú batožinu do 5 kg ( 40 x 30 x 20 cm)
poistenie insolventnosti CK
ZÁJAZD JE MOŽNÉ ZAKÚPIŤ NA ZÁLOHU 50%


V cene nie je zahrnuté:

príplatok za jednolôžkovú izbu 40 € / osoba / noc
v prípade záujmu možnosť zabezpečiť transfér Bratislava - Viedeň - Bratislava 30 € / osoba
transfér z letiska na hotel a späť - cca 20 € / osoba
podpalubná batožinu do 10 kg ( 55 x 40 x 20 cm) - 25 € / osoba / vrátane cesty tam aj naspäť
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / deň
pobytová taxa v hoteli cca 3 € / osoba/ noc ( platí sa priamo v hoteli )
San Jorge Castle - 8,5 € / dospelá osoba, 5 € / študenti, deti do 10 rokov / zadarmo
Torre de Belém -6 € / dospelá osoba, 3 € / osoby nad 65 rokov
námornícke múzeum - 5 € / dospelá osoba, 2 € / osoby do 18 rokov
múzeum kočiarov - 8 € / dospelá osoba
lístok na metro - 1,45 € / jedna jazda
celodenný lístok na metro / električku - 6,30 € 
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.
© 2014 Copyright eDovolenky.sk


Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.