Najlacnejšie exotické dovolenky v Indickom oceáne.  Maldivy   Maurícius   Reunion   Seychely

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Portugalsko De Luxe - poznávací zájazd

Portugalsko


ID zájazdu: 982237

od 1 081,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
21.10.2019 6 dní Letecky Viedeň 1 081,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Program:
1. deň: odlet z Viedne do Lisabonu (s prestupom), prehliadka hlavného mesta začne v Zona de Belém, uvidíte Mosteiro dos Jerónimos (UNESCO -19. stor.), kde sú pochovaní králi, princovia, spisovatelia a aj známy moreplavec Vasco da Gama. Navštívime vežu Torre de Belém (UNESCO) - súčasť obranného opevnenia mesta Lisabon. Novším monumentom je Padrao dos Descobrimentos, venovaný portugalským objaviteľom na čele s Henrichom Moreplavcom. Nevynecháte ani lietadlo, ktoré prvýkrát preletelo Atlantický oceán z Lisabonu do Rio de Janeiro. Následne sa necháte unášať krásou vnútornej výzdoby Kostola Sv. Hieronyma. Transfer do hotela, večera a nocľah.

2. deň: raňajky, presun do mestečka Sintra (UNESCO) s jeho prekrásnym palácom Palácio da Pena (UNESCO) - v súčasnosti využívaný vládou na oficiálne štátne záležitosti. Pokračovať budete do stredovekého mestečka Óbidos známeho vďaka opevnenému hradu a tradičnému višňovému likéru Ginjinha. V prímorskom Nazaré nás očarí nádherný výhľad z útesov na Atlantik. Prehliadka gotického kláštora Batalha (UNESCO) zo 14. st. a následne transfer do pútnického mesta Fatima, známeho zjavením Panny Márie. Individuálne voľno, možnosť účasti na večernom náboženskom programe. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

3. deň: raňajky, na úvod prehliadka areálu Sanktuária vo Fatime a oboch bazilík, presun do mesta Coimbra, kde sa spája študentský život so starovekou dobou. Navštívime svetoznámu Univerzitu Coimbra – a v prípade možnosti aj knižnicu Biblioteca Joanina, kde je 250.000 vzácnych exemplárov. Mesto robia zaujímavým i dve katedrály - Sé Velha (12.stor.) a Sé Nova. Deň ukončíme v meste Aveiro (Portugalské Benátky) plavbou po kanáloch a ochutnávkou tradičného pečiva Ovos Moles. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

4. deň: raňajky, celodenný výlet na sever do kolísky štátnosti - mesta Guimaraes (tu bola podpísaná nezávislosť Portugalska), pozrieme si historické centrum (UNESCO) a krásny hrad v Guimaraes. Presun do majestátneho mesta Braga s nádhernou Katedrálou a Chrámom Bom Jesus do Monte. Ubytovanie v hoteli v okolí Porta, večera a nocľah.

5.deň: raňajky, deň je venovaný druhému najväčšiemu portugalskému mestu - Porto. Počas panoramatickej prehliadky centra mesta (UNESCO) uvidíte mestskú radnicu, železničnú stanicu Sao Bento (známa modrými kachličkami s historickými udalosťami mesta). Katedrála Sé do Porto (12.stor.), nádherná zvonica Torre dos Clérigos, barokový Kostol Sv. Františka - jeho celé vnútro je zdobené pravým zlatom. Zážitkom bude plavba loďou medzi 6 mostami po rieke Douro, ktorú zavŕšite návštevou portskej pivnice. Tu sa dozviete o histórii a výrobe vína a na záver bude pripravená ochutnávka dvoch druhov. Rozlúčková večera servírovaná za spevu fada a melódií portugalskej gitary. Vo večerných hodinách transfer na letisko.

6. deň: po polnoci odlet z Porta. Prílet do Viedne v ranných hodinách (s prestupom).


Ubytovanie:
4 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli.

Stravovanie:
4 x polpenzia (raňajky a večere bez nápojov) a 1 x rozlúčková večera s Fado show (s nápojmi v cene).

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň - Lisabon a Porto - Viedeň.

Ostatné:
doprava autokarom podľa programu, plavba po rieke Douro, vstup do portskej pivnice s ochutnávkou 2 vín, ochutnávky Ginjinha a Ovos Moles, vstup do univerzity v Coimbre, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, program podľa popisu bez ďalších vstupov, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os, City tax v Portugalsku 3 €/ os./noc.

Priplatky:
za 1/1 izbu 150 €, Balíček vstupov 80 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:
***

© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.