Exotika z Viedne. Najvýhodnejšie letecké dovolenky z viedenského letiska. 

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska





Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Kazaň a Moskva - dve perly Ruska

Rusko


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
15.09.2019 dní 0,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Rusko to nie je len Moskva a Petrohrad, prípadne Sibír…Preskúmajte s nami ázijskú časť Ruska! Všetci poznáme Kremeľ, ale vedeli ste, že prvý kamenný kremeľ bol postavený v Kazani? Alebo to, že kremeľ je staré tatárske slovo, ktoré označuje miesto v centre mesta, obkolesené hradbami? Kazaň – zistite o nej viac na cestách spolu s nami.




1. Deň
Prílet do Moskvy
Transfer z letiska do hotela
Voľný čas




2. Deň
Raňajky v hoteli
Autobusová Exkurzia po Moskve (3 hodiny)– uvidíte napr. Tverskú ulicu, Parlament, bývalu centrálu KGB, Liubjanske námestie,Chrám Krista Spasiteľa, Biely dom, Vorobjove hory (panoráma mesta), MGU (Moskovká štátna univerzita), Park Víťazstva/Pamätník zasvätený druhej svetovej vojne a ect.

Obed
Exkurzia do Moscow city– zažite mesto v meste! Moscow city je super moderné biznis centrum, kde sa povozíte na výťahoch s rýchlosťou 7 metrov za sekundu a objavíte neopísateľné panorámy mesta.



Návšteva Izmajlovského parku a kremľa– toto miesto je ideálne na oddych po exkurziách. Nájdete tu mnoho príjemných miest a ak máte záujem o suvenír z Moskvy, niet lepšieho miesta na zemi.



Presun nočným rýchlikom do Kazane (19:40)

3. Deň
Príchod do Kazane o 8:00
Práve folklórne privítanie po tatársky
Raňajky v meste (švédske stoly)
Exkurzia „Legendy Kazane“– počas exkurzie sa oboznámime  s tradíciami a kultúrou Tatárov, pozrieme si jazero Kaban a rozpovieme si príbehy a históriu s ním spojenú. Navštívime park „tisícročia“ a sväté miesta v meste: Petropavlovská katedrála, Mužský kláštor Panny Márie s ikonou Kazanskej Panny Márie, námestie Slobody a historické uličky mesta.


Obed (tatárska národná kuchyňa)
Exkurzia „Kazanský Kremeľ“– pešia prehliadka po Kremli a návšteva mešity Kul Šarif, slávnej padajúcej veže Sjujumbike a mnoho iného.
Transfer do hotela 4*



4. Deň
Raňajky v hoteli
Po raňajkách stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela
Exkurzia na Ostrov-hrad Svijažskperla histórie a kultúry republiky Tatarstan. Pevnosť  bola vybudovaná v stredoveku za čias panovania Ivana Hrozného, slúžila na vojenské účely. Vojaci sa tam pripravovali aj na výpravu proti nedobytnej pevnosti Kazaň. Ostrov- hrad Svijažsk je známy svojou históriou, pravoslávnou kultúrou a prírodou. Na ostrove je možné navštíviť jedinečné kláštory: Uspensko-bogorodický kláštor, Joano-Predtečenskij kláštor, kde sa nachádza najstarší chrám v Tatarstane.




Obed (ruská národná kuchyňa)
Interaktívny program „Strelecká zábava“
Návrat do hotela
Voľný čas 

5. Deň
Raňajky v hoteli
Check out – batožina sa odloží do miestnosti na batožinu v hoteli
Stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela
Exkurzia po Staro-Tatárskej Slobode– historický rajón Kazane, ktorý sa nachádza na pravom brehu jazera Kaban. V 16. storočí tu boli presťahovaní lojálni kazaši, po tom čo mesto bolo zabrané Ivanom Hrozným. V komplexe sa zachovalo množstvo budov a preto v roku 1992 získal status národnej kultúrnej pamiatky.

Návšteva múzea Čak-Čak– symbol Tatarstanu, ktorého históriu pozná málokto. Dozviete sa mnoho o starých tatároch a spôsobe ich života a nevynecháte ani degustáciu pravého čak-čaku – vyprážaného sladkého pečiva s medom.


Transfer do komplexu “ Tugan Avilim“– tento názov v preklade znamená rodná dedina. Ide o komplex, ktorý je replikou tatárskej dedinky, kde sa nachádza mnoho reštaurácií a atrakcií, ktoré pripomínajú život v dávnych časoch.
Obed s workshopom (naučíme sa variť tradičné tatárske jedlá)
Interaktívny program „Zábava po tatársky“-  vypočujete si a naučíte sa tatárskemu folklóru t.j. národné piesne a tance.
Voľný čas
O 20:00 transfer na železničnú stanicu
Nočný vlak do Moskvy

6. Deň
Príchod do Moskvy o 07:00
Raňajky v meste
Transfer na Červené námestie
Exkurzia po Moskovskom Kremli a návšteva jedného z chrámov v komplexe – „cár delo“, „cár zvon“, prechádzka po Manéžnom námestí, Alexandrovský sad, večný oheň.



Prestávka na obed
Transfer do hotela 3*
Voľný čas

7. Deň
Raňajky v hoteli
10:00 Exkurzia po podzemných palácoch Moskvy – Ide o jedinečnú prehliadku moskovským metrom a jeho skvostami. Vypočujete si históriu moskovského metra a pozrite si jeho najkrajšie stanice ako napríklad Námestie revolúcie, Kyjevskaja, Komsomolskaja, Novoslabodskaja či Bieloruská a mnoho iných.
12:00 Exkurzia Kolomenskoje
Kolomesnskoje je skanzen resp. múzeum v prírode, ktoré sa nachádza na predmestí Moskvy. Komplex meria 390 hektárov. Podľa archeologických nálezov je známe, že tieto miesta boli obývané už v dobe Kamennej, usaádzali sa hlavne pri rieke Moskva a jej prítokoch. Prvé písomné zmienky o Kolomenskom pochádzajú z roku 1336.  V 16 st. si ho cárska rodina vybrala za svoje letné sídlo.V tomto období bol vybudovaný aj chrám Nanebovstúpenia Krista, ktorý je aj v zozname pamiatok UNESCO a bol postavený na počesť narodenia Ivana Hrozného.
Počas tejto exkurzie Vám priblížime ruské tradície z oblasti Kolomenskoje rôznych vrstiev obyvateľstva.  Čaká na Vás tradičný ruský čaj a koláče.
14:00 Obed v tradičnom ruskom štýle
Návrat do hotela
Noc v hoteli




8. Deň
Raňajky v hoteli
Transfer na letisko v poobednajsich hodinách
Príchod do Bratislavy

*zájazd garantujeme od 8 osôb

V cene:
Ubytovanie v Moskve (hotel3*), Kazaň (hotel 4*)
Raňajky
4 x obed
Všetky exkurzie, aktivity a vstupy do múzeií uvedených v programe
Slovenský sprievodca
Transfery z letiska v Moskve a na letisko v Moskve
Transfery v rámci exkurzií
Slúchadlá
Lístok na vlak Moskva- Kazaň- Moskva

Cena nezahŕňa:
Víza – 75€ osoba
Spiatočná letenka od 150€ /osoba
Poistenie 14€/osoba/zájazd Sprievodca CP



© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.