Najlacnejšie exotické dovolenky v Indickom oceáne.  Maldivy   Maurícius   Reunion   Seychely

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Galícia a Astúria - Zelené srdce Španielska

Španielsko


ID zájazdu: 994324

od 0,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
22.09.2019 dní 0,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Ak chceme porozumieť Španielsku, mali by sme jeho poznávanie začať tam, kde sa zrodilo. V Astúrii, Kantábrii a Galícii. Divoké rozoklané pobrežie, hustá bujná vegetácia, pobrežné fjordy, tvorené ústím mnohých riek nazývaných „rías“. Nádherné pláže často zovreté tajomnými skaliskami, majáky. Ustrice, chobotničky podávané s bielym vínom, rybie trhy a kuchyňa založená na „plodoch mora“. Upravené dedinky, typické presklené balkóny a najvýznamnejšia pútnická trasa stredovekej Európy „jakubská cesta“. Jedna z najpôsobivejších katedrál celého sveta – katedrála sv. Jakuba v Santiagu de Compostela, predrománske kostolíky a šesť tisíc rokov staré menhiry a dolmeny. Všadeprítomné tri originálne stavby: cruceiros, kamenné kríže osadené z oboch strán soškou, horreos, podlhovasté stavby na koloch a pazos rozľahlé panské domy s erbmi nad dvermi. Je zvláštne, že tie najzaujímavejšie miesta ležia z pravidla v končinách málo známych ako je práve Galícia, Astúria a Kantábria.      

1. deň:Odlet a prílet na letisko Asturias. Prvý úsek Costa Verde – reťaz prekrásnychosamelých piesočnatých zálivov a skalnatých útesov, ktoré prerušujú ďaleko do vnútrozemia vybiehajúce rias (tzv. fjordy). Luarca, bezpochyby najkrajšie prístavné mestečko v Astúrii. Jeho rybársky prístav leží tak tesne medzi skalami a radmi domov, že pre rybárske člny zostáva len málo miesta na vyplávanie. Nefalšované starodávne astúrske taverny „chigres“ a národný jablčný kvasný mušt sidra. Malebný prístav dedinky Cudillero, pestrofarebné domčeky s podlubím a hlavné lákadlo útulné taverny s tradičnými astúrskymi rybími špecialitami.2. deň:
Druhé najväčšie mesto Galície - La Coruna. V tomto galícijskom prístave stojí nielen jediný maják na svete z rímskych dôb Torre de Hercules (UNESCO), ale i rad pozoruhodných a jedných z najkrajších typicky zasklených corunských balkónovako jediná ochrana proti vetru a dažďu. Cesta Keltov za zapadajúcim slnkom a fantastické výhľady na Atlantik. Najzápadnejší bod Európy mys Cabo Finisterre,maják a bronzová socha párov topánok kde obvykle pútnici na znamenie konca cestypred kúpeľom v mori spália svoje šaty. Najdlhšia pláž Galície, Carnota, sedem km dún bieleho piesku, zaradená medzi 100 najkrajších pláží sveta. V rovnomennej dedinke sa nachádza najdlhšia a určite najkrajšia sýpka (cez 30 m) v Galícii, postavená zo žuly koncom 18. st. Stojí na dvoch radoch pilierov. Viete prečo?3. deň:
Santiago de Compostela (UNESCO): hlavné mesto Galície, jedno z najvýznamnejších pútnických miest  kresťanstva a azda najkrajšie mesto Španielska.Legenda o apoštolovi Jakubovi a chrám Sv. apoštola Jakuba, ktorý je po Jeruzaleme a Ríme považovaný za tretie najposvätnejšie miesto kresťanov. Starobylé mesto Lugo a podvečerná prechádzka po monumentálnych hradbách obkolesujúcich staré mesto (UNESCO).4. deň:
Cebreiro, pitoreskná osada kamenných domčekov so strechami zo slamy uzatvárajúcimi kruh okolo najstaršieho kostolíka na svätojakubskej ceste (9. st.). Pozoruhodne utváraná krajina Las Médulas (UNESCO) a zvyšky najdôležitejších zlatých baní antického Ríma. Ponferrada a templársky hrad, ktorý z diaľky vyzeráako nadčasová svadobná torta, v skutočnosti slúžil ako útočisko pútnikov pred nájazdmi Maurov. Malý mozarabský kostolík Santo Tomas de las Ollas (10. st.) s oblúkmi a vizigótskymi prvkami.5. deň:
Astorga typické trhové mesto záhadného Kelto-iberského etnika, po ktorom okrem maragotského cocida (typické jedlo) zostal iba párik figúr v tradičnom odeve na orloji mestskej radnice. Bizarný modernistický Palacio Episcopal, navrhnutý pre katalánskeho biskupa Antoniom Gaudím, je dnes pozoruhodným múzeom svätojakubskej cesty.  „Margotské cocido“ typicky astorgský obed. Staré kráľovské mesto Leon, dôležitá zastávka na svätojakubskej ceste a jeho veľkolepé kostoly. Vrchol staviteľského umenia gotická katedrála Santa Maria de la Reglas vežami 65 a 68 m vysokými a najkrajšími vitrážnymi oknami zo všetkých kostolov s celkovou plochou 1 800 m2 na Svätojakubskej ceste. Románsky kostol San Isidoro s ostatkami sv. Isidora zo Sevilly, „Sixtínska kaplnka románskeho umenia Španielska“- kráľovský Panteón kde je pochovaných najmenej 23 kráľov a kráľovien. Monasterio de San Marco, postavený ako sídlo svätojakubských rytierov, miesto kde pútnici načerpávali sily a dnes hotel.6. deň:
Hlavné mesto Astúrie - Oviedo: Katedrála a k nej patriaca „Svätá komora“z predromantického obdobia ukrývajúca relikvie z epochy, ku ktorej  prináleží zlatý,drahokamami pokrytý  „Anjelský kríž“.  Astúrske  „Božie chrámy“  -  predrománskekostoly Santa Maria de Naranco, San Miguel de Lillo a najväčší predrománsky kostolSan Julian de los Prados s rozmermi 30 x 25 m (UNESCO), vybudovane za vládyAlfonza II., Ramira I, a Alfonza III. (8. – 10. st.).7. – 8. deň:
Vzdialené vrcholky najvyššieho horského masívu Španielska Picos de Europa (krátka turistika). Cangas de Oniz, prvé sídlo asturiansko-vizigótskych kráľov, čim si vyslúžilo prezývku „Prvé hlavné mesto Španielska“. Rímsky most, Capilla de Santa Cruz- kaplnka postavená na prehistorickom dolmene.Jaskynný chrám Covadonga oslavovaný asturijcami ako kolíska kresťanského Španielska. Cueva del Cares - múzeum výroby syra Cabrales a jaskyňa kde miestnebiele zlato dozrieva. Druhy úsek Costa Verde – starodávne prímorské mestečko Llanes tlačiace sa medzi výbežky Picos de Europa a dlhá promenáda lemujúca vrcholky skalného pobrežia. Odlet domov v podvečerných hodinách.
Cena zahŕňa: Leteckú dopravu na trase VIE/Oviedo/VIE s prestupom, transfer BA/VIE/BA, mikrobus počas pobytu okrem dňa v Oviede), 7x ubytovanie v 3* a 4* hoteloch, raňajky, sprievodcu CK, typický astorgský obed, poistenie proti insolventnosti.Cena nezahŕňa:
Vstupy podľa programu, komplexne cestovne poistenie.Ostatné doplatky:
Letiskové poplatky 195 €, za 2 tradičné obedy (galícijský a astúrsky) 45 €, za osobu v 1/1 izbe 198 €.

NENECHÁME SI UJSŤ:
Katedrály v Santiagu de Compostela, Leóne a najstarší kostolík na Svätojakubskej ceste v Cebreiro
Astúrske „Božie chrámy“ (UNESCO) - kostoly Santa María de Naranco, San Miguel de Lillo a San Julián de los Prados a Cangas de Oníz, prvé sídlo asturiánsko-vizigotských kráľov
Najzápadnejší bod Európy mys Cabo Finisterre a najdlhšia piesková pláž Galície Carnota
Costa Verde - majáky, divoké útesy, zálivy a malebné rybárske dedinky Luarca, Cudillero, LlanesSprievodca:
Martina Lukáčová, orientalistka© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.