Dovolenka v Karibiku už od 959 €    Pattaya od 535 €

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Srí Lanka & Maldivy - poznávanie a oddych

Maldivy - Srí Lanka


ID zájazdu: 956639

od 2 436,16€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
10.02.2020 11 dní First minute Letecky Viedeň 2 436,16 € Vybrať termín
05.04.2020 11 dní First minute Letecky Viedeň 2 436,16 € Vybrať termín
24.10.2020 11 dní First minute Letecky Viedeň 2 436,16 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Úvod:
11 - dňovýletecký zájazd.Perex:
Kombinácia dvoch nádherných krajín, v jednej poznávanie, v druhej relax pod palmami na bielych piesočnatých plážach. Spoznáme Srí Lanku, jej najväčšie tajomstvá, bohatú históriu, usmievavých a pohostinných ľudí a oddýchneme si na plážach jedného z posledných rajov na zemi - na Maldivách.Ubytovanie:
3* hotely na Srí Lanke, 4* hotel na Maldivách.


Stravovanie:
Polpenzia, all inclusive.  
Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu. Transfer BA–letisko–BA. Miestne transfery. 5x ubytovanie v 3* hoteloch s polpenziou na Srí Lanke, vstupy do pamiatok podľa programu. Miestny prelet na Maldivy, prelet do rezortu. 4x ubytovanie s all inclusive v 4* hoteli na Maldivách. Slovensky/česky hovoriaci sprievodca CK počas okruhu a asistencia česky hovoriaceho zástupcu po prílete a pri odlete z Male.  Servisné poplatky 550 EUR, vstupné vízum 60 EUR.Celková cena nezahŕňa:
Ostatné doplatky: obedy, prepitné, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú izbu 650 EUR a cestovné poistenie.Doprava:
Letecká z Viedne.


1. deň:
Odlet z Viedne.


2. deň:
Prílet na Srí Lanku, do hlavného mesta Colombo. Po prílete sa zoznámime s touto čarokrásnou a tajomnou krajinou. Oddych a ubytovanie po ceste.


3. deň:
Cestou sa zastavíme v sloňom sirotinci v Pinnawala, kde momentálne žije približne 70, vrátane tých najhravejších a najrozkošnejších, sloních mláďat, zachránených po rôznych zraneniach z džungle. Ich kŕmenie a kúpanie je obrovským zážitkom. Dambulla. Zlaté jaskynné chrámy v Dambulle považujú mnohí za najspirituálnejšie miesto na  Srí Lanke. Mystickú atmosféru miesta vytvára až  150 sôch Budhu a množstvo farebných fresiek  na stenách. Vstup do jednotlivých jaskýň je zo  100 m vysokého skalného masívu, ktorý otvára pohľad na nádhernú panorámu krajiny.


4.deň:


Pozrieme si stredoveké kráľovstvo Polonnaruwa. Mesto zostalo takmer v pôvodnej podobe napriek tomu, že je staré viac než 800 rokov. Jeho slávu pozdvihol kráľ Parakramabahu I. v 12. storočí.  Mestom prechádzalo množstvo zavlažovacích kanálov, bolo tam postavených množstvo chrámov a sôch Budhu. Do dnešného dňa sa zachovali  pomníky slávnych, ktoré slúžia ako modliace  miesta. Popoludní možnosť fakultatívneho výletu jeep safari a jazda na slonoch v jednom z Národných parkov.


5. deň:
Sigirya čiže „Levia hora“, trón kráľa Kasyapa alebo „Pevnosť v oblakoch“, skala týčiaca sa strmých 200 m nad okolitý terén, patrí medzi tie najväčšie zaujímavosti a od roku 1982 je zapísaná v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Na tejto pevnosti sa odohral príbeh zrady a boja o moc, ktorý môžeme čítať zo zvyškov kráľovského paláca a fresiek dievčenských postáv. Po „levích schodoch“ vystúpime až na vrchol tohto mimoriadneho monumentu. Cestou do Kandy navštívime dedinu Matale, ktorá je plná ajurvédických záhrad s korením a miestnym ovocím. Príchod do Kandy, hlavného mesta sinhálskeho kráľovstva až do roku 1815, keď nadvládu prevzali Briti. Uprostred mesta sa rozkladá umelo vytvorené jazero z roku 1807. Na jeho brehu stojí najposvätnejšia budhistická pamiatka Dalada Maligawa – Chrám Budhovho zubu. Návšteva typického predstavenia kandyjskej tanečnej skupiny.


6. deň:
Prehliadka mesta a návšteva chrámu. Navštívime kráľovské botanické záhrady Peradenyia, kde najlepšie spoznáme bohatstvo a rozmanitosť miestnej flóry.


7. deň:
Transfer na letisko v Colombe. Prelet na Maldivy a miestny prelet alebo plavba na ostrov. Čaká nás pobyt na nádhernách plážach tropického raja na Maldivách. Palmy, tyrkysové more a pláže s jemným pieskom.


8. deň:
Pobyt na nádhernách plážach tropického raja na Maldivách s all inclusive.


9. deň:
Pobyt na nádhernách plážach tropického raja na Maldivách s all inclusive.


10. deň:
Pobyt na nádhernách plážach tropického raja na Maldivách s all inclusive. Podľa odletových časov prelet do hlavného mesta Male. Odlet do Viedne.


11. deň:
Podľa odletových časov prelet do hlavného mesta Male. Odlet do Viedne.


© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.