Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár


ID zájazdu: 991898

od 646,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
19.09.2019 8 dní Last minute Letecky Katovice 646,00 € Vybrať termín
19.09.2019 8 dní Last minute Letecky Varšava 671,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Popis hotela:

** / *** hotely (poznávacia časť zájazdu, 7 nocí)


Izby: funkčne zariadené dvojlôžkové izby (možnosť prístelky), všetky s kúpeľňou a väčšina s TV.


Vybavenie: všetky hotely majú k dispozícií recepciu, bar, reštauráciu


Strava: raňajky, večere


Pre záujemcov možnosť predĺženia zájazdu o týždeň pobytu v Čiernej Hore vo Vami vybranom hoteli.


Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.


Ostatné:

NOVINKA - obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o .


Víza:

Upozornenie !!! V prípade cestovania mladistvých do Albánska:
- keď mladistvý cestuje len s jedným z rodičov, musí mať notársky overený list od druhého rodiča, preložený do angličtiny prísažným prekladateľom, ktorý vyjadruje súhlas druhého rodiča s cestou dieťaťa do Albánska.
- ak mladistvý cestuje pod dohľadom dospelých osôb, ktoré nie sú uvedené v rodnom liste, je opatrovník povinný mať notársky list od oboch rodičov, preložený do angličtiny prísažným prekladateľom, v ktorom rodičia súhlasia s cestou dieťaťa do Albánska.
- ak sa mladistvý zúčastní fakultatívneho výletu na Korfu, potom musí notársky overený list zahŕňať tiež Grécko.


Cena:

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom do Podgorice, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí), všetky prejazdy klimatizovaným autokarom / autobusom, stravovanie: raňajky a večere, služby sprievodcu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).


Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov, systém Tour Guide, ďalšie jedlá, pobytovú taxu cca 1-1,5 EUR / deň / osoba (týka sa poznávacej a pobytovej časti pre klientov pokračujúcich v pobyte v Čiernej Hore) a iné osobné výdavky. Orientačné náklady na účasť na celom programe (vrátane systému Tour Guide) - 83 EUR / osoba (platí sa povinne sprievodcovi na mieste).


Názov zájazdu v poľskom jazyku: Teraz Kosovo!
Kód zájazdu: CKS
Program:

Tara - najhlbší kaňon v Európe • Kosovo - Pećský patriarchát • Priština • Prizren • malebné pohorie Šar Planina • maľovaná mešita v Tetove • Skopje • kaňon Matka • Ochrid • Tirana • Skadarské jazero s pevnosťou Rozafa


Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Odlet do Podgorice charterovým lietadlom. Aktuálne letové poriadky sledujte na . Po prílete transfer do hotela v Čiernej Hore. Ubytovanie v hoteli, čas na odpočinok, večera, prenocovanie.


Deň 2
Po raňajkách a vysťahovaní z hotela odjazd smerom k Národnému parku Durmitor (na zozname UNESCO). Následne prejazd k Čiernemu jazeru, ktoré je jedným z najkrajších jazier v oblasti; malebne umiestnené medzi vrcholmi najvyššieho masívu Čiernej Hory. Nezabudnuteľný zážitok nám poskytne pohľad z mosta medzi stenami kaňonu rieky Tary, ktorý je najhlbší v Európe. Rieka Tara je vzhľadom k čistote vody nazývaná slzou Európy. Následne prejazd malebnou krajinou smerom ku Kosovu. Večer ubytovanie, večera a prenocovanie v hoteli.


Deň 3
Raňajky. Návšteva Pećského patriarchátu, ktorý sa nachádza pri bránach kaňonu Rugova, kde budeme obdivovať ikonu srbskej pravoslávnej cirkvi - historický kostol zo 14. storočia, vyznačujúci sa neobvyklou konštrukciou a zachovanými freskami. Následne prejazd do Prištiny - hlavného mesta Kosova, kde uvidíme okrem iného: futuristickú stavbu knižnice, mestskú promenádu, pamätník Skanderbeg a Pamätník nezávislosti Newborn - pochádzajúci z roku 2008, symbol vyhlásenia nezávislosti Kosova. Potom navštívime Gračanicu - jeden z ortodoxných kláštorov Kosova (zapísaný na zozname UNESCO). Prejazd do Prizren. Večera a prenocovanie v hoteli v meste alebo v jeho okolí.


Deň 4
Po raňajkách návšteva Prizren, najmalebnejšieho a multikultúrneho mesta v Kosove, ktorému dominuje byzantská pevnosť Kalaja (Zvečanská pevnosť). Počas prechádzky úzkymi uličkami centra uvidíme okrem iného Sinan-pašovu mešitu a kostol sv. Juraja. Prejdeme sa tureckým kamenným mostom pochádzajúcim zo 17. storočia a Šadrvanom - obľúbeným miestom na prechádzky a odpočinku miestnych obyvateľov. Po prechádzke prejazd krásnou prírodou pohoria Šar Planina smerom k hranici s Macedónskom. Po príchode do hlavného mesta Macedónska - Skopje, návšteva Starého a Nového Mesta prepojeného Kamenným mostom. Stará Čaršija - dávny turecký bazár nachádzajúci sa pri úpätí kopca s pevnosťou Kale. Je to orientálna spleť uličiek s dielňami, mešitami, kúpeľmi a historickými krčmami. Tu sa tiež nachádza Pamätný dom matky Terezy z Kalkaty. Večer ubytovanie v hoteli v okolí Skopje, večera a prenocovanie.


Deň 5
Raňajky. Prejazd ku kaňonu Matka - najkrajšiemu kaňonu v Macedónsku vytvorenému na rieke Treska v blízkosti hlavného mesta Skopje. Plavba loďkami a prehliadka jaskýň. Prejazd do Tetova. Mesto je známe svojou jedinečnou mešitou Šarena Džamija, čiže maľované mešitou. Jeho fasáda a predovšetkým interiér je veľmi bohato pokrytý maľbami veľmi intenzívnych farieb a rôznych vzorov. Prejazd vyhliadkovou trasou pozdĺž kaňonu rieky Radiky cez Národný park Mavrovo. Navštívime tiež slávnu dedinu Vevcani, ktorá sa preslávila vyhlásením nezávislej "republiky" a veľkolepým karnevalom. Voľný čas pri Vevčanskom potoku. Prejazd do Ochridu. Ubytovanie, večera a prenocovanie. Pre záujemcov macedónsky večer s ľudovou hudbou (cca 20 EUR).


Deň 6
Po raňajkách návšteva Ochridu (UNESCO). Počas prechádzky uvidíme okrem iného: antické divadlo, navštívime pravoslávny kostol sv. Bohorodičky Perivlepty s cennými freskami a tiež pohoria Plaošnik. Nad mestom sa týči pevnosť cára Samuela. Prehliadku zakončí pohľadnicový výhľad na pravoslávny kostol sv. Jovana Kanea, ktorý sa nachádza na útese vysoko nad vodami jazera. Popoludní voľný čas na kúpanie v smaragdovej vode Ochridského jazera. Pre záujemcov fakultatívny výlet - výlet loďou k monastieru sv. Nauma. Je to mystické miesto, kde možno podľa legendy po priložení ucha k hrobu svätca počuť tlkot jeho srdca. Ocitneme sa tiež na úžasnom mieste, kde budeme počuť iba zvuky prírody. Je to rezervácia prameňov rieky Čierny Drim. Počas cesty navštívime tiež prehistorickú osadu na vode v Zátoke kostí (cena cca 35 EUR). Večera a prenocovanie v rovnakom hoteli.


Deň 7
Po raňajkách prejazd smerom k Albánsku cez mesto s tureckým názvom Elbasan, ktoré sa nachádza pri rieke Shkumbini, rozdeľujúce Albánsko na severnú a južnú časť. Následne pôjdeme do hlavného mesta a najväčšieho mesta Albánska - Tirany. Prechádzku začneme pri Skanderbegovom námestí patriace najväčšiemu národnému hrdinovi Albánska. V centre súčasnej Tirany sa nachádza najstaršia pamiatka hlavného mesta - Edhem Beyova mešita z 18. storočia. Okrem toho uvidíme Pyramídu (predtým mauzóleum Envera Hodžu), prezidentský palác, Kongresový palác a tzv. Blok - oblasť, ktorá bola za komunistického režimu pre bežných občanov neprístupná. Potom sa zastavíme v meste Skadar, kde navštívime legendárnu pevnosť Rozafa, ktorá je majestátne umiestnená na kopci s krásnym výhľadom nielen na mesto, ale aj na najväčšie jazero na Balkáne - Skadarské jazero, rozdelené medzi susediace Albánsko a Čiernu Horu. Ubytovanie v hoteli, večera a prenocovanie.


Deň 8
Raňajky, vysťahovanie z hotela, transfer:
- pre klientov pokračujúcich v pobyte - prejazd do vybraného hotela, pobyt a 15. deň odlet do Poľska.
- pre klientov, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko, odlet charterovým lietadlom.
(Realizácia programu zahŕňa prejazd cca 1350 km)


Upozornenie k programu
- Poradie jednotlivých bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po mestách a múzejných objektoch.
- Dámy žiadame, aby si vzali šatku na hlavu k vstupu do kostola / mešity.
- K vjazdu do Kosova je vyžadovaný cestovný pas!


Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.
© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.