Najlacnejšie exotické dovolenky v Indickom oceáne.  Maldivy   Maurícius   Reunion   Seychely

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Izrael - Jordánsko

Izrael - Jordánsko


ID zájazdu: 605754

od 1 938,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
05.04.2020 11 dní Letecky Praha 1 938,00 € Vybrať termín
11.10.2020 11 dní Letecky Praha 1 938,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Zraz na letisku 3 hodiny pred odletom, odlet do Tel Avivu.

2. deň JERUZALEM
Po prílete a vybavení potrebných formalít odchod do hotela. Po raňajkách sa zoznámime s najzaujímavejšími miestami Jeruzalema, svätého mesta troch významných svetových relígií - judaizmus, kresťanstvo a islam. Navštívime Chrámovú horu so Skalným chrámom a mešitou El-Agsá. Nezabudnuteľný pohľad na toto mesto sa nám otvorí z Olivovej hory, kde navštívime chrám Pater Noster, kde si aj v češtine môžeme prečítať túto slávnu modlitbu. Odtiaľ zídeme do slávnej Getsemanskej záhrady a navštívime blízky chrám Národov. Pokračujeme ďalej Krížovou cestou až k chrámu Božieho hrobu. Do Múru nárekov, najsvätejšieho miesta Židov na našej planéte, budete môcť vložiť svoje želanie. Nocľah v Jeruzaleme.

3. deň BETLEHÉM - JERUZALEM - HORA SIÓN
Po raňajkách odchádzame do Betlehema k návšteve chrámu Narodenia Pána, podľa možností navštívime tiež kostol svätej Kataríny a Grotto. Z tohto mesta si môžeme odviezť aj zaujímavé rezby do olivovníkového dreva. Popoludní pokračujeme v prehliadke Jeruzalema a prechádzke po "poslednej ceste" na horu Sion, návšteva hrobky kráľa Dávida. Nocľah v Jeruzaleme.

4. deň NAZARETH - CANA - HORA TABOR
Po raňajkách pôjdeme okolo Tel Avivu a ďalej k návšteve vykopávok starobylej Caesarey, kde okrem iného iste budeme obdivovať slávny akvadukt. Pokračujeme návštevou Káne Galilejskej, kde Ježiš vykonal svoj prvý zázrak a ďalej do Nazarethu, domova Márie a Jozefa, návšteva baziliky Panny Márie. Vystúpime na vrch Tábor a podľa časových možností sa prejdeme po jazernej promenáde mesta Tiberias. Nocľah v hoteli v blízkosti Galilejského jazera.

5. deň TABGHA - JAZERO GALILEE
Po raňajkách sa budeme zoznamovať s oblasťou Genezaretského jazera, po ktorom sa prejdeme loďou. Navštívime horu Blahoslavenstiev, ďalej Tabgha, miesto zázraku zmnoženia chleba a rýb, zrúcaniny Kapernaum, miesta, ktoré Ježiš urobil svojím domovom potom, čo opustil Nazareth a uvidíme pozostatky starovekej synagógy, v ktorej kázal. V Kibbutz Ginosar uvidíme slávnu "Jesus Boat". Pri dobrých časových možnostiach určite nevynecháme ani príležitosť osviežiť sa vo vodách jazera, či pochutnať si na Telapii Jordanensis, nazývané tiež Petrova ryba, ktorá je symbolom tunajších vôd. Nocľah v hoteli.

6. deň SHEIKH - JERASH - AMMÁN
Po raňajkách sa cestou do Jordánska ešte krátko zastavíme v Yardenite, hlavnom mieste krstov na rieke Jordán. Potom už po vybavení potrebných formalít prejdeme do Jordánska. Cestou do Ammánu navštívime vykopávky grécko-rímskeho mesta Jerash, ktorému sa tiež hovorí "Pompeje Stredného východu ". Iste budeme ohromení stĺporadím hlavnej ulice Cardo, oválnym námestím z 1. stor. n.l., trhoviskom Agora, monumentálnym Chrámom bohyne Artemis, či slávnou bránou. V meste sa nachádza aj amfiteáter, z ktorého najvyššej časti sa otvára nádherný pohľad, ktorý nám ešte len priblíži mohutnosť tohto starovekého sídla. Pokračujeme do Ammánu. Ubytovanie v hoteli, nocľah.

7.deň AMMÁN – MRTVÉ MORE – AMMÁN
Po raňajkách nasleduje prehliadka hlavného mesta Ammánu minulosti nazývaného tiež Philadelphia. Je to mesto kontrastov, kde sa snúbia pamiatky staroveku s modernou architektúrou a býva často označované za "biele mesto". Je domovom najväčších mešít na Strednom východe, Národného múzea, monumentálnej citadely, starej Agory, amfiteátra, kráľovského paláca a historicky zaujímavých pamiatok, či nádherného moderného zaveseného mosta, ktorý sa klenie nad údolím nad mestom. Popoludní výlet k Mŕtvemu moru, návrat do Ammánu, nocľah.

8. deň MADABA - HORA ALEBO - KARAK
Po raňajkách odídeme k návšteve malebného mesta Madaba, zvaného tiež mestom mozaík, ktorých je v miestnych kostoloch množstvo. Najvýznamnejšia z nich je mapa Svätej zeme a okolia, ktorá pochádza z 6. storočia a ktorá sa skladá z 2 miliónov kamienkov. Pokračujeme na horu Nebo, kde zomrel a kde má byť aj pochovaný Mojžiš. Cestou do Petry si prezrieme mohutný križiacky hrad Shobaku, ktorý padol až ako posledný. Nocľah v okolí Petry.

9. deň PETRA
Po raňajkách nasleduje celodenná prehliadka nabatejského skalného mesta Petra, ktoré je považované za jeden z divov sveta. Toto bývalé hlavné mesto bolo vytesané priamo do skál počas 5. až 1. stor. p.n.l. a bolo zabudnuté na takmer 1000 rokov. Prechádzka nás povedie úzkymi priesmykmi a previsnutými skalami, okolo Kráľovskej hrobky, pohrebnými a obetnými miestami, ďalej je tu pokladnica Chazna al-firawni, ktorá je symbolom tohto miesta, rímske divadlo, či kláštor ad-Dajr, ktorý môžeme navštíviť v rámci voľnej prehliadky a vychutnať si nezabudnuteľný zážitok z jazdy na somárovi po tunajšom drsnom skalnatom teréne. Nocľah.

10. deň PETRA – WÁDÍ RÚM - SHOWBAK
Po raňajkách odchod do púštnej rezervácie Vádí Rúm, s ktorej drsnou krásou sa zoznámime počas dvojhodinového safari terénnymi autami. Návrat do Ammánu. Nocľah.

11. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky, popoludní transfer na letisko, odlet z Jordánska do Prahy. Prílet do Prahy.CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA


leteckú dopravu Praha – Tel Aviv a Ammán – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
10 x nocľah v hoteloch 3* počas okruhu s raňajkami
miestneho delegáta a sprievodcu CK ESO travel
všetky transfery klimatizovaným busom
výlety a vstupy do pamiatok
CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA


letiskové taxy 249,- EUR
vízum Jordánsko
bakšišné a prepitné* pre miestneho sprievodcu a šoféra 30,- USD
jordánsku odletovú taxu 12,- USD
miestny poplatok v Izraeli 28,- USD
cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/deň


Pozn.: Bakšišné a prepitné sa berie ako povinnosť klienta.© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.