Letecky z Viedne  Kuba, Domikánska, Jamajka, Antily, Kajmany, Bahamy, Aruba, Portoriko, Trinidad, Barbados Exotika z Viedne.

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

New York - Americký sen

USA, New York


ID zájazdu: 814155

od 0,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
21.10.2018 dní 0,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Program zájazdu:1. deň:


Prílet2.deň:


Srdce Manhattanu - to, čo robí z NYC číslo jedna medzi “mrakodrapovými“ metropolami sveta. Začneme pri prvom mrakodrape sveta – Žehlička , pokračovať budeme na Empire State Building. Určite nevynecháme návštevu NYC Public Library, pozrieme si nádhernú stanicu Grand Central a pokračovať budeme po Madison Avenue, kde už skoro storočie stojí jeden z najkrajších mrakodrapov sveta - Chrysler Building. Po sérií mrakodrapov sa na chvíľu zastavíme v oáze pokoja uprostred Manhattanu – v St. Patrick's Cathedral, aby sme vzápätí mohli obdivovať veľkolepé Rockeffeler Centrum, ktoré stále patrí k najfascinujúcejším a najväčším súkromným projektom na svete. Takýto náročný deň si zaslúži návštevu “pľúc“ NYC, ako je Central Park prezývaný. Náš deň ukončíme prechádzkou, jazdou na bicykli alebo na koči, alebo si len nájdeme svoj kúsok parku, kde sa posadíme a vychutnáme atmosféru.3. deň


Vyberieme sa na juh ostrova, odkiaľ sa loďou prepravíme na Liberty Island, kde sa majestátne vypína symbol americkej slobody - Socha Slobody. Pri návrate na ostrov sa zastavíme v múzeu emigrantov na Ellis Islande, na mieste, kde sa pre mnohých Európanov začal písať tzv. American dream.


Wall Street, Americká burza, Federal Hall a mnoho ďalších, pre New York veľmi významných pamiatok, si pozrieme v rámci južného Manhattanu. V tzv. Downtown NYC sa nachádza aj nové svetové obchodné centrum stojace na mieste Dvojičiek. Po návšteve memoriálu sa vyberieme na prechádzku k East River, aby sme si na vlastnej koži vyskúšali, ako sa chodí po Brooklynskom moste.


V tento deň nakukneme aj do Trinty Church, St. Paul“s Chapel a zastavíme sa aj na jedno foto newyorkskej radnice.4. deň


NYC nie je len Amerika a Američania, ale aj tradičné historické emigrantské štvrte. Ráno, resp. v doobedňajších hodinách sa zastavíme na poctivý koláčik a pravú taliansku kávu v Little Italy. Nevynecháme ani China Town, možno nie na prvý pohľad atraktívnu štvrť, ale o to viac kontrastujúcu so susedným SoHom - rajom umelcov a pôžitkárov. Tento deň sa budeme “pofľakovať“ Manhattanom a spoznávať aj miesta, kde pravý Newyorčania žijú a študujú. Prejdeme sa aj štvrťou Greenwich, kde sa nachádza Washington Park a NUY (Newyorská univerzita). Návšteva NYC by nebola kompletná, keby sme neprebádali aj veľkolepé múzeá a galérie mesta NYC. Je na každom, či si vyberie Metropolitné múzeum, jedno z najväčších na svete alebo MoMa – galériu moderného umenia alebo sa ocitne na mieste prírodných zázrakov a dinosaurov v Natural History Museum.5. deň


NYC je rýchly, hlučný, nabitý energiou a nás čaká posledných pár hodín v Big Apple, takže ho môžeme využiť aj na nákupy - predsa len, NYC je aj mekou módy. Kto by predsa len chcel mesto spoznať ešte lepšie, máme nespočetné množstvo tipov, kam ešte na pár hodín ísť. Či už na križovatku sveta Times Square alebo pre zvedavcov do štvrte Harlem.


Večer odlet domov.6. deň


Návrat domov.V cene je zahrnuté:


spiatočná letenka Viedeň - New York


ubytovanie na 4 noci v 4* hoteli na Manhattane s raňajkami


transfer na letisko Viedeň a späť (z Bratislavy)


sprievodca CK


prehliadky podľa programu bez vstupov


vybavenie ESTA formuláraV cene nie je zahrnuté:


servisné poplatky


komplexné cestovné poistenie


doprava v New Yorku (cca 33 USD)


strava okrem uvedenej


vstupy


príplatok za jednolôžkovú izbu© 2014 Copyright eDovolenky.sk


Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.