Najlacnejšie exotické dovolenky v Indickom oceáne.  Maldivy   Maurícius   Reunion   Seychely

Zavoláme vám


Cestovný agent

Nechajte si posielať ponuky presne podľa vašich kritérií

Aktivovať
Výber termínu Nezáväzná objednávka Potvrdenie

Kam plánujete cestovať?

Extra požiadavky

m od pláže

m od zjazdovky

m od skibusu

m od centra

km od letiska

Cestovný agent

Otravujú ťa zaplnené schránky
s ponukami dovoleniek, o ktoré
nemáš záujem?

Vyplň si formulár a náš agent ti bude posielať ponuky, aké si želáš

Vyplniť formulár

Z Nepálu do Tibetu

Nepál - Tibet


ID zájazdu: 788021

od 3 568,00€ Info o zájazde

Chcete sa informovať
alebo objednať telefonicky? Volajte zdarma 0800 444 555


Vyberte termín

Dátum Dĺžka Typ Doprava Cena/osoba
22.04.2020 14 dní Letecky Praha 3 568,00 € Vybrať termín
13.10.2020 15 dní Letecky Praha 3 568,00 € Vybrať termín

Informácie o zájazde

Program zájazdu:
1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Káthmándú.

2. deň PRÍLET DO KÁTHMÁNDÚ

Prílet do Káthmándú, popoludní návšteva pagody Svajambhunáth, odkiaľ sa otvára nádherný výhľad do káthmándského údolia. Nocľah v Káthmándú.

3. deň KÁTHMÁNDÚ

Raňajky. Prehliadka unikátneho centra mesta Patan v okolí Palácového námestia. Popoludní prehliadka centra Káthmándú vrátane paláca Živej bohyne Kumarí Dévi, sochy hrozivého vtelenia boha Šivu Kala Bhairávu. Pokračujeme prehliadkou historického Bhaktapuru s chrámom Nyatapola, Zlatou bránou, kráľovským palácom, scénickým námestíčkom hrnčiarov a desiatok ďalších chrámov, majstrovských diel nevárskeho rezbárstva. Nocľah v Káthmándú.

4. deň KÁTHMÁNDÚ – LHASA

Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Lhasy. Trasa letu vedie ponad hlavný himalájsky hrebeň a ponúka úchvatné pohľady na najvyššie horstvo našej planéty. Prílet do Lhasy – svätého mesta, sídla dalajlámov, ktoré je srdcom a dušou Tibetu a cieľom pútnikov. Nocľah v Lhase 3.600 m n.m.

5. deň LHASA

Raňajky. Celodenná prehliadka tajomnej Lhasy a okolia. Návšteva blízkeho kláštora Drepung, v dávnych časoch to údajne bol najväčší kláštor na svete. Rozsiahly komplex bol rozdelený na sedem škôl. V 60. rokoch minulého storočia tu sídlilo asi 7.000 mníchov. V období kultúrnej revolúcie boli kláštory zbavené svojho vplyvu a väčšinu mníchov vypudili. Nasleduje návšteva svätyne Jokhang, kde sa nachádza povestná zlatá socha Budhu Šákjamuniho a socha kráľa Songcen Gamp s manželkami. Tento 1.300 rokov starý chrám je považovaný za najposvätnejšie miesto Tibetu. Okolo chrámu vedie posvätný pútnický okruh Barkhor, kde môžete pozorovať prechádzajúcich pútnikov. Pozdĺž pútnického okruhu nájdete obchodíky, čajovne a pouličných predavačov, ktorí ponúkajú rozličný tovar, vrátane modlitebných vlajočiek, svätých textov a tibetskej obuvi. Nocľah v Lhase.

6. deň LHASA

Raňajky. Návšteva palácu Potála bývalého zimného sídla duchovného vodcu Tibetu, Dalajlámu, s bohato zdobenými interiérmi a strešnou terasou s panoramatickým výhľadom na okolie Lhasy. Táto mohutná stavba má 13 poschodí a približne tisíc miestností a delí sa na dve časti. Biely palác zahŕňa obytné miestnosti dalajlámov, učebnice a kancelárie. Červený palác slúžil na náboženské účely. V jeho svätyniach, sieňach a chodbách je nespočetné množstvo plastík, obrazov a posvätných predmetov. V žltej stavbe, medzi Bielym a Červeným palácom je uložená obrovská thangka, ktorá sa vyvesuje na Nový rok. So stavbou komplexu, ktorá trvala 50 rokov, sa začalo roku 1645. Presun do blízkeho kláštora Sera, založeného v roku 1419. Dnes tu pôsobí asi 600 mníchov. Výzdoba kláštora obsahuje postavy démonov, ktorých pôvod siaha až k predbudhistickým tradíciám. Jeho pýchou je pozlátená socha bóthisattvy milosrdenstva Avalókitéšvary. Po prehliadke areálu nasleduje návšteva letného sídla dalajlámov, paláca Norbulingka v rozsiahlej záhrade. Nocľah.

7. deň LHASA – YAMDROK TSO – GYANTSE

Raňajky. Odchod po horskej ceste okolo tyrkysových vôd jazera Yamdrok Tso a cez priesmyk Karo La (5.045 m n.m.) do Gyantse. Ubytovanie, popoludní prehliadka tohto čínskym živlom najmenej zasiahnutého tibetského mesta. Vzhľadom ku svojej polohe pri trase do Indie a Nepálu sa stalo jedným z najdôležitejších miest a v 15. storočí centrom obchodu v Tibete. Prehliadka kláštora Palkhor so stúpou Kumbum, kde sa nachádza 108 kaplniek. Stúpa bola postavená v roku 1427 a dnes je najväčšia v Tibete. Nocľah v Gyantse (3.950 m n.m.)

8. deň GYANTSE – SHIGATSE

Raňajky. Presun do Shigatse, druhého najväčšieho mesta Tibetu. Ako historické hlavné mesto strednej oblasti Tsang súperilo s Lhasou o získanie moci nad celou krajinou. Popoludní prehliadka kláštora Tašilhunpo, sídla pančenlámu, založeného v roku 1447. Tu v známej zlatej truhle, zdobenej drahokamami, spočíva štvrtý pančenláma. Dominantou kláštora je ohromná socha budúceho Budhu Maitréju na lotosovom tróne. Na plastiku použili 279 kg zlata a 150.000 kg medi a mosadze. Z kláštora späť do centra mesta sa môžete vydať po Svätej ceste okolo steny Veľkej Thangky a trosiek pevnosti, pozostatku Malej Potaly, zničenej v roku 1961. Nocľah v Shigatse (3.900 m n.m.)

9. deň SHIGATSE – TIGRI – SHEGAR

Raňajky. Presun typickou vysokohorskou krajinou do obce Tingri, odkiaľ sa v prípade jasného počasia naskytuje prekrásny pohľad na severnú stenu Mount Everestu. (4.390 m n.m.)

10. deň SHEGAR – RONGPHU

Raňajky. Cesta cez panoramatické sedlo Pang La (5.120 m n.m.), odkiaľ sa otvára úchvatný pohľad na panorámu osemtisícoviek od Makalu, cez Lhotse, Mount Everest až po Čho Oju, do kláštora Ronghpu, ktorý leží pod severnou stenou Everestu. Je to najvyššie položený kláštor na svete. Výlet terénnym autom do základného tábora pod Mount Everestom. Nocľah v kláštornej ubytovni. (4.950 m n.m.)

11. deň RONGPHU – ZHANGMU

Raňajky. Odchod terénnou skratkou do Tingri a odtiaľ po ceste družby cez sedlo Tong La (5.200 m n.m.), s panorámou hlavného himalájskeho hrebeňa s majestátnym vrcholom Šiša Pangmy do Zhangmu, hraničného mesta s Nepálom. Nocľah v Zhangmu.

12. deň ZHANGMU – KODARI – KÁTHMÁNDÚ

Raňajky. Presun na most priateľstva, hraničný prechod medzi Čínou a Nepálom a odchod do Káthmándú. Nocľah.

13. deň ODLET Z KÁTHMÁNDÚ

Raňajky. Voľné predpoludnie. Poobede transfer na letisko a odlet do Prahy.

14. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA


leteckú dopravu Praha – Káthmándú – Lhasa a Káthmándú – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
ubytovanie po trase v hoteloch 3* s raňajkami (v Ronghpu v kláštornej ubytovni)
transfery a program podľa itinerára vrátane všetkých vstupov
nepálskeho či tibetského sprievodcu
sprievodcu CK ESO (min. 16 osôb)
CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA


letiskové taxy 349,- EUR
nepálske vízum 30 USD + 1 fotografia a čínske vízum pre Tibet 80,- EUR
fakultatívne výlety nad rámec programu
cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/deň© 2014 Copyright eDovolenky.sk

Sme členom: SACKA

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tu.